Вхідні данні.
Для проектування заданий кулачок з коливальним штовхачем. Довжина штовхача Кут віддалення . Кут дальнього стояния . Кут наближення . Закон руху штовхача заданий у вигляді аналогу прискорення, що описано так: ;
Визначення закону руху штовхача.
Масштабні коефіцієнти діаграми аналога пришвидшення (див.
аркуш 3):
Приймаємо на кресленні відстань = 75 мм. і визначаємо масштабний коефіцієнт діаграми аналогу пришвидшень по оси :
Приймаємо на кресленні відстань H = 18 мм. від полюса P до початку координат. Точки ставимо на кресленні, на осі абцисс через кожні
10 мм., починаючи з початку координат.
Будуємо діаграму аналога пришвидшень(див. креслення 3).
Графічно інтегруючи діаграму аналога пришвидшення, будуємо спочатку діаграму аналога швидкості, а потім і діаграму переміщення кінця штовхача.
Для побудови діаграми аналога швидкості розбиваємо на сектори 2 трикутники з діаграми аналога пришвидшеннь.
Розраховуємо площі фігур по секторам:
де - площа трикутника 011`.
- площа трапеції 11`2`2.
Масштабний коефіцієнти діаграми аналога швидкості:
Тепер, для побудови діаграми переміщення кінця штовхача на діаграмі аналога швидкості розбиваємо отриману параболу на сектори і розраховуємо іх площі. Для простоти розрахунку представляємо параболу як трикутник. Відстані на осі приймаємо згідно креслення.
Масштабний коефіцієнти діаграми переміщення кінця штовхача:
де l – хід штовхача.
Визначення мінімального радіуса-вектора профілю кулачка.
Для визначення мінімального радіуса-вектора профілю кулачка будуємо фазову діаграму у криволінійних координатах. Вісь S покажемо по траєкторії руху кінця штовхача, а вісь - по штовхачу, причому додатний напрямок – до центра обертання штовхача, а від’ємний – в протилежному напрямку. Найменша відстань від зони розташування центра обертання кулачка до найнижчого положення штовхача приймаємо:
Будуємо практичний профіль кулачка, як профіль рівновіддалений від теоретичного на радіус ролика.
ВЫВОДЫ НАПИСАТЬ ЕЩЕ
ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ
1. Артоболевський І.І. Теорія механізмів і машин: Підр. для втузів. 2-е видання, перероб. та доп. – К.: Наука. 1957.-647с.
2. Артоболевский И.И. Теория механизмов и машин: Учеб. для втузов – 4 – е изд., перераб. и доп. – М.: Наука. Гл. ред. физ.- мат. лит., 1988.-640с.
3. Теория механизмов и машин. Учеб. для втузов/К.В.Фролов., С.А.Попов, А.К.Мусатов и др.: Под ред. К.В.Фролова.-М.: Высш.шк., 1987.-496с.: ил.
4. Кіницький Я.Т. Теорія механізмів і машин. Підручник. –Київ: Наукова думка.2002. -660 с.: ил.
5. Попов С.А. Курсовое проектирование по теории механизмов и машин: Учеб. пособие для машиностроит. спец. вузов/ Под ред. К.В.Фролова. – М.: Высш. шк., 1986. – 295 с.: ил.
6. Курсове проектування з теорії механізмів і машин: учбовий посібник Є.І.Крижанівський, Б.Д.Малько, В.М.Сенчішак та ін. – Івано-Франківськ: 1996. – 357 с.
7. Теорія механізмів і машин. Термінологія.:/Укл. Б.М.Кутепов. - Запоріжжя: ЗМІ.1993.-23с.
8. СТП 15-96. СТАНДАРТ ПІДПРИЄМСТВА. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА ДО КУРСОВИХ І ДИПЛОМНИХ ПРОЕКТІВ. Вимоги і правила оформлення.
9. Методичні вказівки і завдання до курсового проекту з дисципліни „Теорії механізмів і машин” з використанням ЕОМ для студентів всіх форм навчання напрямів: 6.050502 –металорізальні верстати і системи, технологія машинобудування, 6.051102 – обладнання ливарного виробництва, обладнання для обробки металів тиском, 6.050503 – підйомно-транспортні, дорожні, меліоративні машини і обладнання /Укл. Б.М.Кутепов, Ю.С.Курлаєва - Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.- 96 с.
10. Конспект лекцій з дисципліни “Теорія механізмів і машин”. Структурний аналіз та синтез механізмів.:/Укл. Б.М.Кутепов.-Запоріжжя: ЗДТУ. 2000. -44с.
11. Теорія механізмів і машин. Кінематика. Конспект лекцій..:/Укл. Б.М.Кутепов.-Запоріжжя: ЗДТУ.1997.-25с.
12. Конспект лекцій з дисципліни “Теорія механізмів і машин”. Динаміка..:/Укл. Б.М.Кутепов.-Запоріжжя: ЗДТУ.1997.-44с.
13. Конспект лекцій з дисципліни “Теорія механізмів і машин”. Зубчаті передачі.:/Укл. Б.М.Кутепов.-Запоріжжя: ЗДТУ. 1998.-74с.
14. Конспект лекцій з дисципліни “Теорія механізмів і машин”. Кулачкові механізми.:/Укл. Б.М.Кутепов.-Запоріжжя: ЗДТУ.1999.-56с.