Шляхи поширення реклами
Як відомо, основними засобами розповсюдження реклами є:
1) реклама в пресі;
2) друкарська (поліграфічна) реклама;
3) реклама на ТБ;
4) реклама на радіо;
5) зовнішня реклама;
6) реклама в комп'ютерних мережах (Internet);
7) інші кошти.
Як показують дослідження, використання телебачення найбільш ефективно для встановлення зв'язків з підлітками; дорожні рекламні щити - для аудиторії автомобілістів; реклама в ділових виданнях, типу газети «БІЗНЕС», для реклами дорогих/елітних товарів і т.п.
Відповідність характеристик медіаканала особливостей товару, що рекламується. Практика показує, що реклама товарів виробничого призначення найбільш ефективна в спеціальних журналах, розрахованих на спеціалістів; фотоапаратів - в рекламі по телебаченню; жіночих суконь - в каталогах і ілюстрованих журналах і тощо
обирати засоби передачі звернення повинно мати максимум можливостей для наочного і достовірного представлення товару і результатів його використання.
Реклама в пресі
Реклама в пресі забезпечується публікаціями в різних газетах і журналах і всіляких рекламних додатках (або вкладках видань).
Щодо кошти розповсюдження реклами періодичне видання має такі найважливіші характеристики:
особливості читає його аудиторії, "спеціалізація" того або іншого періодичного видання;
тираж;
регіон розповсюдження;
періодичність видання.
Ефективність реклами в пресі є результатом дії багатьох чинників. У їх числі: тираж, обсяг реалізації, рейтинг (загальний об'єм аудиторії), якісні характеристики читацької аудиторії, регіон розповсюдження, періодичність виходу та ін Дія
Специфічними факторами ефективності впливу реклами в пресі є: технологія верстки реклами, її місце на сторінці газети (журналу), композиція рекламних смуг.
Одним з найбільш ефективних носіїв реклами в пресі є професійні спеціалізовані видання.
Екранна реклама
Екранна реклама використовує як носії: відео-та кіноролики, слайди та ін Рекламні ролики можуть згодом транслюватися по каналах телебачення.
Серед основних переваг екранної реклами слід назвати такі: одночасне візуальне та звукове вплив; явище розглядається в русі, що забезпечує високу ступінь залучення телеглядача в те, що відбувається на екрані; особистісний характер обігу; широка аудиторія.
Реклама на радіо
Реклама на радіо в даний час є одним з найбільш швидко прогресуючих напрямків рекламної діяльності в нашій країні. Цьому сприяє розширення числа радіостанцій. Конкуруючи один з одним, вони багато уваги приділяють різноманітності і змісту своїх програм. Так само, як і інші засоби масової інформації, радіостанції починають диференціювати аудиторію, виходячи на нові сегменти свого ринку. Серед інших чинників, які сприяють зростанню популярності радіо, -- збільшення кількості особистих автомобілів, які мають, як правило, радіоприймачі в салонах.
До переваг радіо як засоби передачі реклами слід віднести широке охоплення і частотність, вибірковість, живий характер обігу, оперативність, щодо невисокий рівень рекламних тарифів.
Як жодне інше засіб, радіо всюдисущий. Його слухають і вдома, і в транспорті (навіть водії), і на роботі. Радіопрограми можна слухати іноді, не відволікаючись від основного заняття в цей момент. Все це сприяє тому, що показники досягнення аудиторії і частотності радіореклами, як правило, дуже високі. Особливо привабливо радіо як медіаканал для місцевого рекламодавця. Це пов'язано з здатністю радіо повторювати рекламу велику кількість разів протягом дня і мотивувати для споживача придбання товару в конкретних торгових точках.
Зовнішня реклама
Зовнішня реклама -- медіаканал, який доносить рекламні звернення до одержувачів за допомогою надрукованих типографським способом плакатів, мальованих щитів або світлових табло, що встановлюються в місцях найбільш жвавого вуличного руху, а також уздовж шосейних і залізних доріг.
Реклама в комп'ютерних мережах (Internet)
Реклама в комп'ютерних мережах - один з наймолодших типів реклами.
З комунікативних характеристик даного типу медіаканала можна виділити наступні:
висока сконцентрованість на цільовій аудиторії (аж до конкретного одержувача);
особистісний характер комунікації;
можливість обліку контактів з рекламним обігом;
повний контроль ефективності рекламної кампанії в Мережі.