Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


IV.Формування практичних умінь та навичок

Урок № 70 5 клас

Дата: 24.01.14

Вчитель: Прищепа Алла Олегівна

Тема: Тренувальні вправи. Фонетична транскрипція (повторення). Вимова префіксів з- (зі-, с-), роз-, без.

Мета: поглибити знання учнів про значущі частини слова; навчити правильно писати та вимовляти префікси роз-, без-, з-, зі-, с-; знаходити вивчені орфограми та пояснювати їх за допомогою правил; розвивати орфографічну пильність, мислення, увагу; розширювати словниковий запас учнів; виховувати інтерес до вивчення родоводу та походження прізвища.

Тип уроку: формування практичних умінь та навичок.

Обладнання: схеми-опори; індивідуаль-ні картки; сигнальні картки для гри «Світлофор».

Методи та прийоми: робота зі схемами-опорами, методи дослідницької діяльності, мнемонічні формули, гра «Світлофор», робота з підручником, переклад, вправа з ключем, диференційована самостійна робота, пояснення вчителя у форматі мультимедійного посібника.

 

ХІД УРОКУ

І.Мотивація навчальної діяльності, оголошення теми та мети уроку

1.Слово вчителя

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Орфоепічна хвилинка

Завдання: Прочитайте за транскрибовані слова. Запишіть їх орфографічно. Яке мовне явище спостерігаємо? Порівняйте вимову і написання слів.

беизхвостий, ростиерати, розлити, с:адити,збиерати, сцідити.

 

ІІІ.Перевірка домашнього завдання

1.Усне опитування

2.Робота біля дошки

IV.Формування практичних умінь та навичок

1. Робота зі схемами-опорами

Схема1. Схема 2.

Схема 3. Схема 4.

 

2. Побудова висновків.

Завдання: Розгляньте схему 1.

· Сформулюйте висновок про вживання префікса з-.

· Чому, на вашу думку, на схемі 2 з’явилась мнемонічна формула КаФе ПТаХ? Зробіть висновки про вживання префікса с-.

· Зверніть увагу на виділені у словах схеми 3 букви. Чому у цих словах вживається префікс зі-?

· До схеми 4 доберіть приклади слів, що ілюструють правило.

3. Робота з підручником.

Завдання: Звірте зроблені вами висновки з матеріалом підручника.

4. Гра «Світлофор».

Завдання: Підніміть картку з необхідним у слові префіксом.

Методичний коментар: учні отримують сигнальні картки трьох кольорів (зелений, жовтий, червоний) з префіксами з-, зі-, с-. учитель читає слова, школярі з місця показують необхідний префікс.

Вити, лити, падати, йшов, брав, скочити, хилитися, чистити, кувати, гукати, кип’ятити, бити, лізти, писати, дерти, мити, терти, гріти, фотографувати, ходити.

5. Вправа-переклад.

Завдання: Прочитайте текст. Знайдіть слова з вивченими сьогодні орфограмами. Випишіть їх, перекладіть російською мовою. Порівняйте правопис і вимову префіксів в українській та російській мовах.

Наші запорожці були народом веселим, сказано – вільний: любили і жарт, і сміх, ледве, було, підстережуть що-небудь особливе у чоловіку або той що-небудь таке зробить не до шпети, то зараз і прізвище прикладуть. Спалить курінь – от він уже й Палій; неповороткий – Черепаха; малого на сміх прозвуть Махина, а здоровенного – Малюта.

І мене прозвали Коржем от з чого: раз повертався з товаришами з Нових Кодаків у кіш; проїжджаючи біля могили Чортомлин, недалечко від коша, де теперечки Покровська слобода, схотілося нам з неї глянути на кіш. От ми й зійшли по протоптаній стежці на самий верх, а могила була дуже висока і крута. Наглядівшись, стали сходить по стежці, а я змолоду був дуже швидкий – і метнувся навпростець; як посковзнувсь – трава, бач, присохла, так слизька – та так як прослався, зверху аж до самого низу скотився боком, мов той корж: от мене товариші і прозвали Коржем.

Приїхавши, розказали козакам і хрещеному батькові, так він і каже:

– Та нехай буде й Корж. Що ти будеш, сину, робить, коли тут така поведенція? Терпи, хлопче, - будеш козаком, а з козака зробишся й отаманом: з посміху люди бувають!

Сказано – сказано

Зробить – сделает

Спалить – сожжет

Схотілось – захотелось

Зійшли – сошли

Сходить – сходит

Змолоду – смолоду

Посковзнувсь – поскользнулся

Зверху – сверху

Скотився – скатился

Розказали – рассказали

6. Вправа з ключем.

Завдання: Запишіть слова у дві колонки: 1– зі вставленою буквою з; 2 – зі вставленою буквою с.

Ро…пис, …лет, …хлип, …бере, …казано, …тер, ро..стріл, …формовано, …полох, …цілитель, ро…дум, …плін, …горда, …твердіння, …косогір, ро…мах.

Ключ: у кожному слові підкресліть останню букву, з підкреслених букв прочитайте два козацьких прізвища, що вказували на характер діяльності січовиків (Стельмах, Порохняр).

7. Хвилинка-цікавинка.

За прізвищем, наданим козакам на Січі, спробуйте пояснити, чим вони займалися.

Стельмах – людина, що займається виготовленням коліс, возів та саней.

Порохняр – людина, що займається виготовленням пороху.

Бондар – людина, що займається виготовленням діжок.

Гармаш – людина, що займається виготовленням і обслуговуванням гармат.

Гончар – людина, що займається виготовленням посуду з глини.

 

 

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Создание сводного отчета по аудиту (проведение анализа достоинств и недостатков экономического субъекта, возможностей и рисков). | Тема: Одежда, еда, напитки/ Clothing, food, drinks. Практическая цель:Тренироватьучеников в чтении текста
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-17; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 424 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2264 - | 2037 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.