Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


III. Відтворення та корекція опорних знань.




ТЕМА. НАВЧАННЯ В ІНТЕРНЕТІ. Огляд українських та зарубіжних освітніх сайтів. Веб-енциклопедії. Інтерактивне дистанційне навчання.

Дата проведення уроку__________________

 

Мета уроку:

Сформувати уявлення про можливості освітніх сайтів; ознайомити зі способами роботи з веб-енциклопедіями; ввести поняття дистанційного навчання.

Розвинути учнівський світогляд відносно використання новітніх технологій в навчанні, вміння пошуку інформації в Інтернеті, його аналізу та оцінюванню.

Виховати дисципліну та культуру роботи з ПК.

Тип уроку: засвоєння знань, умінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ в комп'ютерному кабінеті, презентація «Навчання в Інтернеті», інструктивна картка до уроку, папка для учня («Моя скарбничка», «Глосарій до уроку»)

Базові поняття й терміни:

Освітній сайт, веб-енциклопедії, дистанційне навчання, дистанційний курс, вебінар

 

ХІД УРОКУ

I. Організаційний етап.

II. Перевірка домашнього завдання.

III. Відтворення та корекція опорних знань.

¾ Які джерела знань ви використовуєте під час виконання домашнього завдання?

¾ Яке призначення прикладного програмного забезпечення?

¾ Які особливості роботи прикладних програм?

IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу. (Демонстрація презентації)

1. Сайт, веб-сайт – сукупність веб-сторінок, доступних у мережі Інтернет, які об’єднані як за змістом, так і навігаційно. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на декількох серверах.

Освітній сайт – це сайт, на якому висвітлюються матеріали, що пов’язані з освітою, навчанням, роботою освітніх установ. Для допомоги у вивченні окремих предметів розроблені сайти, які містять добірки інформаційних матеріалів з предмета. Деякі сайти, які не пов’язані безпосередньо з освітою, містять багато матеріалів, корисних для вивчення окремих предметів.

Приклади освітніх сайтів

2. Веб-енциклопедія – Поясніть термін «енциклопедія» Енциклопедія - «коло наук», сукупність наукових знань широкого кола знань. Первісно слово означало сукупність знань, які слід було засвоїти у середньорічній. Слово дістало сучасне значення після появи у ХVІ ст. енциклопедій – книжок, у яких були зібрані на той час знання з різних галузей науки. Назви цих книжок під час видання церковнослов’янською, а потім російською мовами прийнято було перекладати як «Коло наук».

Як ви розумієте термін «веб-енциклопедія»? Хто з вас працював з «веб-енциклопедією»? Веб-енциклопедія – енциклопедія, матеріали якої доступні з використанням веб-інтерфейсу. Приклади веб-енциклопедій. Як ви розумієте

3. Дистанційне навчання – форма організації навчання з використанням інформаційних телекомунікаційних технологій, які забезпечують інтерактивну взаємодію викладачів та учнів на різних етапах навчання та самостійну роботу учнів з матеріалами, розміщеними в мережі.

Дистанційне навчання забезпечує:

· вибір місця, часу та темпу навчання;

· отримання навчальних матеріалів від викладача;

· отримання консультацій від викладача;

· здійснення контролю за рівнем засвоєння матеріалу учнем.

Форми дистанційного навчання:

Ø структуровані електронні інтерактивні навчальні матеріали, що розміщені у віртуальному навчальному середовищі, для організації навчання через Інтернет;

Ø друковані матеріали (навчальний посібник, опорний конспект або робочий зошит, методичні рекомендації для слухачів, методичні рекомендації для викладачів), необхідність розроблення яких визначається його специфікою;

Ø додаткові навчальні засоби та носії навчальної інформації (ком пакт-диски, відеокасети, аудіокасети), що містять довідки й енциклопедичні посилання, призначенням яких є поглибленням яких є поглиблення пізнавальних можливостей дистанційного курсу і необхідність розроблення яких визначається специфікою дистанційного курсу.

4. Вебінар (відеомовлення, або асиметрична відеоконференція) – це особливий формат онлайн-спілкування, що дозволяє розділити ролі між усіма допустимими учасниками конференції. Умовно, це ролі Лектора і Студентів

V. Формування практичних умінь і навичок.

Виконання практичного завдання

Інструктаж із техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (через 10 хв. після початку роботи).

Інструктивна картка

VI. Підбиття підсумків уроку.

Самоконтроль:

1. Освітній сайт – це…?

2. Електронна бібліотека – це...?

3. Що таке інтернет-енциклопедія?

4. Дистанційне навчання – це...?

5. Вебінар- це …?

VII. Домашнє завдання.

1. Опрацювати §4.2. (Підручник. Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.. Інформатика 10 клас. Рівень стандарту)

2. Підготувати повідомлення «Сайти дистанційного навчання: при­значення і можливості».





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-17; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 535 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2221 - | 2091 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.