Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Етапи історичного розвитку міського транспорту




ТЕМА 8. ТРАНСПОРТНИЙ КОМПЛЕКС МІСТА

 

Питання

8.1 Етапи історичного розвитку міського транспорту.

 

8.2 Основи технології, організації перевізного процесу й управління на міському транспорті, урбанізація і проблеми міського транспорту.

 

Етапи історичного розвитку міського транспорту

З розвитком суспільства розвивалися міста як за кількістю населення, так і за розмірами. У зв'язку з цим усе актуальнішою ставала проблема переміщення населення всередині міста, що призвело до створення спеціального виду транспорту − міського. Шляхи руху міського транспорту − вулиці.

 

На початку XVIII ст. було здійснено брукування вулиць каменем у Москві. У 1820 р. − перша бруківка в Петербурзі − дерев'яна.

 

Для міст почали створюватися особливі конструкції транспорту, які відповідали особливостям внутрішньоміського руху. У дореволюційній Росії основою міського пасажирського транспорту був шляховий (кінний транспорт). Потім з'явилися міські залізниці й пізніше їхні різновиди: − трамвай і метрополітен.

 

Спочатку паровий трамвай (Нью-Йорк 1859 р.), потім електричний (випробовувався в Петербурзі 1880 р., Берлін 1881 р.), метрополітен (Лондон 1863 р.).

 

Усі інші засоби міського транспорту виникли й розвивалися вже після революції: міський автомобільний транспорт зі спеціальними міськими автобусами й таксі; де були річки − річкові судна; у гірській місцевості − міські пасажирські та вантажні канатні дороги та інше.

 

Пасажирський міський транспорт загального користування з'явився вперше в Москві в 40-х роках XIX століття у вигляді "лінійок" відкриті вози, що вміщували до 11 чоловік, запряжені кіньми та рухалися за визначеними маршрутами. Паралельно розвивався й вантажний транспорт.

 

Урбанізація −зосередження економічного та культурного життя увеликих міських центрах.

 

Сучасна еволюція урбанізації характеризуються не стільки загальним зростанням кількості міст, скільки розвитком великих і крупних міст.

 

Темпи і масштаби урбанізації характеризують такі дані: частка населення великих міст у всьому світовому населенні збільлась із середини XIX ст. (1860 р) з 1,7 до 20%, при чому, якщо за все 19 сторіччя міське населення зросло лише вдвічі, то вже за три чверті XX ст. в чисельність городян збільшилася в 6−6,5 разів. З'явився новий термін "метрополізація" − зростання великих і найбільших міст, що супроводжується " органічним розишренням їх з усіма розширюючими приміськими зонами, концетрацією населення в урбанізованих зонах, очолюваних великим містом − центром...".

 

Значення транспорту зростає із збільшенням міського населення і масштабів міських агломерацій. Наразі в містах проживає близько 40 % населення, тобто 2 млрд. осіб. Порівнянно з початком ХХ ст. населення зросло

 

у 2,8 рази, а міське − в 5,5 рази. За цей період міське населення СНД зросло майже в 9 разів і становить нині близько 65 %.

 

Частка міського населення в інших країнах більш значна:

1) у Франції − 69,9 %;

2) в США − 74,5 %;

3) в Канаді − 76,3 %;

4) в Англії − 80,7 %;

 

5) у Німеччині − 81,2 %;

6) В Австралії − 84,4 %.

 

За сучасною класифікацією крупність міста встановлюють за чисельністю жителів (тис. чол.). Найбільші міста − понад 500, великі − 250−500,

 

великі − 100−250, середні − 50−100, малі − 10−50, селища міського типу − до 10.

 

В останні роки в самостійну групу почали виділятися міста з населенням більше 1 млн. чол., зважаючи на особливу складність містобудівних і транспортних проблем.

 

Сучасне місто −це скупчення на відносно невеликій території житловихбудинків, промислових підприємств, адміністративних, культурних і медичних установ. Місто є вузлом залізничних і автомобільних доріг. Умови життя в місті залежать від того, наскільки налагодженно в ньому транспортне обслуговування. Складність і рівень транспортного обслуговування залежить від адміністративного значення міста, географічного положення, рельєфу, ґрунтово − геологічних умов.

 

Транспортна проблема зростає з крупністю міста. Цьому є два пояснення. Перше − підвищення з укрупненням міста щільності розселення, друге − збільшення площі міста й видалення міських шляхів сполучення. Обидві ці причини призводять до одного − збільшенню кількості ТЗ, шляхів сполучення.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 465 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2242 - | 2052 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.