Інститут післядипломної освіти
Методичні рекомендації
Щодо забезпечення
самостійної роботи слухачів
З дисципліни
«Організація процесів управління та публічного адміністрування»
Харків
Підготовлено ст. викладачем кафедри наукових основ управління та психології, кандидатом педагогічних наук В. В. Григорашем
Затверджено на засіданні кафедри,
протокол № 7 від 6 червня 2012 р.
Григораш В. В. Методичні рекомендації щодо забезпечення самостійної роботи слухачів з дисципліни «Організація процесів управління та публічного адміністрування». — Харків: ХНПУ, 2012. — 8 с.
© Григораш В. В., 2012
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Дисципліна «Організація процесів управління та публічного адміністрування» посідає важливе місце у системі контролю та оцінювання ефективності методів і результатів управлінської діяльності організацій (підприємств, установ) різних форм власності.
Однією з основних форм вивчення дисципліни «Організація процесів управління та публічного адміністрування» є самостійна робота слухачів. Самостійна робота слухачів є складовою навчального процесу, основним чинником формування вміння навчатися і засобом опанування навчального матеріалу в позааудиторний час.
Мета самостійної роботи слухачів – сприяти засвоєнню у повному обсязі навчальної програми дисципліни «Організація процесів управління та публічного адміністрування» та формуванню вміння самостійно працювати, що є важливою освітньою та професійною якістю, сутність якої полягає у систематизації, плануванні та контролі власної діяльності.
Завдання самостійної роботи слухачів – засвоїти певні знання, уміння, навички, закріпити та систематизувати здобуті знання, навчитися застосовувати їх при виконанні практичних завдань та творчих робіт, а також виявити прогалини у системі знань з предмета «Організація процесів управління та публічного адміністрування».
Зміст самостійної роботи слухачів з дисципліни «Організація процесів управління та публічного адміністрування» визначається навчальною програмою дисципліни, методичними матеріалами, завданнями викладача.
Самостійна робота слухачів забезпечується системою навчально-методичних засобів, передбачених для вивчення навчальної дисципліни «Організація процесів управління та публічного адміністрування»: навчальними та методичними посібниками, методичними матеріалами для самостійної роботи, конспектом лекцій, періодичними виданнями тощо.
Самостійна робота слухачів з навчальної дисципліни «Організація процесів управління та публічного адміністрування» організовується з дотриманням низки вимог:
- надання методичних рекомендацій щодо виконання роботи;
- забезпечення можливості творчого підходу у виконанні роботи, не обмежуючи освітній процес виконанням стандартних завдань;
- підтримка у процесі виконання самостійної роботи постійного взаємозв’язку між викладачем та слухачами.
Слухачі, які розпочинають вивчати дисципліну «Організація процесів управління та публічного адміністрування», мають інформуватися викладачем щодо організації самостійної роботи, її форм та видів, термінів виконання, форм контролю та звітності, кількості балів за виконання завдань.
Перелік тем для самостійної роботи, термін виконання та кількість отриманих балів за виконані завдання визначаються викладачем кафедри при розробці робочої навчальної програми дисципліни.
Організація і контроль процесу та змісту самостійної роботи і її результатів здійснюються викладачами кафедри.
Оцінки (бали), одержані за виконання різних видів самостійної роботи, фіксуються викладачами і доводяться до відома слухачів.
Тематичний план дисципліни
«Організація процесів управління та публічного адміністрування»
№ | Тема |
Організація як відкрита система. | |
Організація як функція управління, організаційне проектування | |
Сутність і зміст організації праці менеджера. |
Методичні вказівки
до самостійного вивчення кожної теми