Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Створення ланцюга зв’язаних рамок




Ланцюгом зв’язаних рамок простого тексту користуються для того, щоб розмістити один текстовий фрагмент в декількох місцях одної сторінки або на різних сторінках документа. Мова йде не про розміщення копій, а про продовження тексту при переході з одної рамки в іншу (см. рис. 8).

Якщо текст, який міститься в рамці, відображається в ній повністю, то індикатор, який розміщений в середині нижньої границі рамки, приймає вигляд прямокутника зі стрілкою, направленою вниз. Після натиснення мишею на цьому індикаторі вказівник інструмента приймає форму листа з текстом (рис. 9).

Рис. 9. Рамка з індикатором нерозміщеного тексту і «заряджений» текстом вказівник інструмента


Щоб додати в ланцюг нову рамку, залишається тільки перемістити вказівник по її діагоналі (рис. 10).

Рис. 10. Заново створена рамка простого тексту з’єднується стрілкою з своєю попередницею в ланцюг

Якщо необхідно, щоб наступна рамка в ланцюзі мала форму, яка відрізняється від прямокутника, необхідно спочатку побудувати замкнутий криволінійний об’єкт бажаної форми, а потім «зарядити» вказівник інструмента текстом, натиснувши на нижньому індикаторі останньої рамки ланцюга. Тепер при переміщенні вказівника всередину замкнутого криволінійного об’єкта він прийме форму широкої стрілки, яка направлена вправо. Після натиснення на об’єкті таким вказівником створюється рамка, яка співпадає с об’єктом по формі, — текст розміщується в середині об’єкта (рис. 11.

Рис. 11. Створення рамки простого тексту довільної форми

В CorelDRAW є багато можливостей для художнього оформлення буквиць у вигляді зображень.

Після вибору альтернативи Drop cap (Буквица) в списку Effect Туре (Тип эффекта) вкладка Effects (Эффекты) приймає вигляд, який представлений на рис. 12.

Рис. 12. Елементи управління форматування буквиці

Основними структурними одиницями зображення в CorelDRAW є об’єкти. В процесі роботи над зображенням користувач аналізує свій творчий замисел, у думці розбиває майбутнє зображення на окремі об’єкти, а потім працює з ними, розміщуючи їх у відповідності з композицією і добиваючись бажаного зорового ефекту настройкою їх атрибутів.

В CorelDRAW зображення складається з окремих об’єктів, які належать різним класам. Зовнішній вигляд об’єкта визначається його класом і значеннями атрибутів, набір яких також визначається класом об’єкта. Для роботи з об’єктами різних класів CorelDRAW надає в розпорядження користувача різні групи інструментів — наприклад, панелі атрибутів для блока простого тексту і для багатокутника виглядають по-різному.

Так як і більшість операцій в CorelDRAW, виділення об’єктів можна виконувати декільками способами: з допомогою вказівника інструмента, з допомогою клавіатури, з допомогою меню і з допомогою вікна Object Manager (Диспетчер объектов).

Виділення об’єктів вказівниками інструментів

Для виділення рекомендується користуватися спеціально призначеним інструментом Pick (Выбор). Щоб виділити об’єкт, достатньо вибрати інструмент Pick (Выбор) і натиснути його вказівником в будь-якій точці об’єкта.

CorelDRAW може по-різному працювати з об’єктами, яким призначена або не призначена заливка. По замовчуванню натиснення в межах об’єкта без заливки виділяє його так само, як об’єкт з заливкою. При відсутності заливки об’єкт прозорий, і якщо під ним розміщені будь-які об’єкти, вони будуть видимі, але виділити їх натисненням миші не вдасться — буде виділятися об’єкт без заливки. Якщо відмінити виділення всіх об’єктів і відтиснути на панелі атрибутів кнопку Treat As Filled (Считать заполненными), виділення об’єкта без заливки буде виконуватися тільки натисненням на будь-якій точці абрису такого об’єкта.

Виділений об’єкт оточується на екрані рамкою виділення, яка складається з восьми маркерів, в центрі якої розміщується ще один маркер у вигляді косого хреста, який означає середину виділеного об’єкта. Щоб відмінити виділення об’єкта, достатньо натиснути вказівником інструмента Pick (Выбор) на будь-якому місці друкованої сторінки, яка не зайнята об’єктами, або натиснувши клавішу Esc.

В окремих випадках після натиснення мишею виділяється не об’єкт, а група. Групою називається сукупність об’єктів, які зв’язані за допомогою операції групування. При застосуванні операцій перетворення група виступає як єдиний об’єкт, а при виділенні натиснення на будь-якому з об’єктів, які входять в групу, виділяє не цей об’єкт, а групу цілком (рис. 13).

Рис. 13. Виділення групи об’єктів

Якщо необхідно виділити об’єкт, який входить до складу групи, слід спочатку виділити цю групу, а потім натиснути на цікавий вам об’єкт при натисненій клавіші Ctrl. При цьому форма маркерів виділення міняється з квадратиків на кружки.

Перед виконанням багатьох операцій вимагається одночасно виконати виділення декількох об’єктів. Щоб добавити до вже виділеного об’єкта (або об’єктів) новий, достатньо натиснути на ньому вказівником інструмента Pick (Выбор), утримуючи при цьому натисненою клавішу Shift.

Маніпулювання об’єктами

До категорії операцій маніпулювання відносять дії, що найчастіше виконуються після виділення об’єктів. Деякі з цих дій не впливають на зовнішню форму об’єктів, змінюючи тільки їх положення на друкованій сторінці (розміщення, поворот), інші змінюють форму або розміри об’єкта, не змінюючи його положення (масштабування), треті змінюють і положення, і форму об’єкта (дзеркальне відображення). Більшість операцій маніпулювання об’єктами виконуються за допомогою інструмента Pick (Выбор) і елементів управління відповідної йому панелі атрибутів.

Розміщення

Під розміщенням в CorelDRAW розуміють положення виділеного об’єкта в бажаному місці друкованої сторінки. В процесі розміщення змінюються значення двох атрибутів об’єкта, які визначають координати його середини (точки, яка помічена косим хрестом при виділенні об’єкта).

При перетягуванні об’єктів мишею може створитися враження, що вони переміщуються не плавно, а скачками. Це пов’язано з включенням режиму прив’язки до сітки, направляючих або об’єктів. Ці режими включаються і виключаються кнопками панелі атрибутів, які з’являються при відсутності виділених об’єктів (рис. 14).

Рис. 14. Панель атрибутів при відсутності виділених об’єктів

Використання вікна Transformation

Всі наведенні вище способи не вирішують задачі розміщення об’єкта за заданими координатами не середини об’єкта, а одного з маркерів виділення. Без попередніх обчислень не виконати і відносне зміщення виділеного об’єкта (наприклад, на 10 мм правіше даного положення). Для автоматизації такого роду розміщення служить одна з вкладок вікна Transformation (Преобразование), наведена на рис. 15. Щоб відкрити його, виберіть команду Arrange > Transformation (Монтаж > Преобразование).

Рис. 15. Елементи управління розміщенням об’єкта у вікні Transformation

 

Завдання № 1

1. Необхідно створити новий документ CorelDRAW. Виберіть в наборі інструментів інструмент Text (Текст) і клацніть мишею в лівому верхньому куті сторінки. В цьому місці з’явиться вертикальна смуга — текстовий курсор. На панелі атрибутів виберіть гарнітуру, яка містить символи кирилиці, встановіть кегль 48 і введіть з клавіатури будь-який текст, розділяючи рядки натисненням клавіші Enter. Наприклад, будь-який віршик, що складається з чотирьох рядків.

2. На панелі атрибутів клацніть на кнопці режиму відображення символів, що не друкуються і зверніть увагу на те, що замість пробілів виводяться маленькі кружки на середині висоти рядка, а на кінцях рядків з’явилися символи кінця абзацу. Перемістіть по другому рядку вказівник інструменту Text (Текст), виділіть всі його символи, крім двокрапки, скопіюйте виділений текст в буфер обміну командою Edit > Сору (Правка > Копировать) або відповідною кнопкою стандартної панелі інструментів, потім щигликом миші встановіть текстовий курсор в кінці останнього рядка. Для переходу на новий рядок натисніть клавішу Enter, а потім вставте вміст буфера обміну командою Edit > Paste (Правка > Вставить) або відповідною для неї кнопкою стандартної панелі інструментів.

Операції вводу і копіювання тексту не відрізняються від тих, що застосовуються при роботі з текстовими процесорами.

3. Тепер вставимо в текст спеціальний символ. Встановіть текстовий курсор в точку, де повинен з’явитися символ (після слова «сірий»), і відкрийте вікно Insert Character (Вставка символа) командою Text > Insert Character (Текст > Вставка символа). В списку вікна виберіть назву гарнітури — Animalsl, а в палітрі, яка розміщена нижче знайдіть зображення потрібного символу — в даному випадку, гусак (рис. 1). Перемістіть це зображення мишею в границі прямокутної рамки виділення. Після відпускання кнопки миші гусак займе своє місце в тексті. Щоб чорна заливка зображення не зливалася з текстом, виділіть вставлений символ і клацніть на зразку екранної палітри з сірим кольором.

Рис. 1. Вікно Insert Character і вставка символу в фігурний текст

4. Так само вставте в кінець наступного рядка ще одного гусака, виділіть його і клацніть на білому зразку екранної палітри — гусак стане білим. Перейдіть в вікно редагування тексту натисненням на відповідній кнопці панелі атрибутів (см. рис. 2.). Вибрав команду Options > Replace Text (Дополнительно > Заменить текст), відкрийте діалогове вікно контекстної заміни і замініть всі входження слова «веселых» словом «нескучных», ввівши відповідні значення в поля діалогового вікна і клацнувши на кнопці Replace All (Заменить все).

Рис. 2. Панель атрибутів для інструмента Text

5. Виділяючи окремі, випадково вибранні частини інструментом Text (Текст), змініть їх кеглі і гарнітури. Перевірте, який вплив мають на фігурний текст кнопки режимів вирівнювання. Скористуйтеся діалоговим вікном форматування для встановлення значень інтерліньяжу рівним 120 % від кегля.

6. Як завершення даного завдання роз’єднайте блок фігурного тексту. Підготуйте копію вашого тексту: виберіть інструмент Pick (Выбор), натисніть ним на блоці фігурного тексту і перенесіть його на вільне місце сторінки. Перед тим як відпустити кнопку миші, натисніть її праву кнопку. Зверніть увагу на розміщення маркерів рамки виділення (вони розміщуються по краям блока фігурного тексту) і на текст в рядку стану. Виберіть команду Arrange > Break Apart (Монтаж > Разъединить). Тепер маркери рамки виділення охоплюють тільки перший рядок колишнього блока фігурного тексту. Повторити операцію роз’єднання ще два рази, розбиваючи рядок на слова, а потім — слово на окремі символи.

 

В якості іншого завдання даної лабораторної роботи для освоєння прийомів роботи з простим текстом необхідно створити макет умовного меню ще більш умовного кафе. Приклад макету представлений на рис. 3.

1. Створіть нову сторінку у відкритому документі CorelDRAW. Виберіть інструмент Text (Текст), побудуйте у верхній частині сторінки блок простого тексту довільних розмірів і перейдіть в діалогове вікно Edit Text (Редактирование текста), натиснувши на відповідній кнопці панелі атрибутів.

2. Виберіть у списку гарнітур будь-яку, яка включає символи кирилиці (наприклад, Arial), и введіть текст меню, розбиваючи його на абзаци натисненням клавіші Enter. Назви розділів меню і кожного з блюд повинні розміщуватися в окремих абзацах. По завершенню вводу закрийте діалогове вікно Edit Text (Редактирование текста).

Рис. 3. Макет меню

3. Задайте гарнітури і кеглі для окремих абзаців. Продовжуючи працювати в діалоговому вікні Edit Text (Редактирование текста), перемістіть вказівник миші по частині тексту, який вимагає форматування, щоб виділити його. Виділений текст відображається на темному фоні. Потім в списках гарнітур і кеглів виберіть бажанні альтернативи.

4. Встановлюючи текстовий курсор в абзаці заголовків розділів меню, задайте параметри буквиць (в даному макеті заголовки невеликі по довжині, і доцільно вказувати висоту буквиць не більш двох рядків). Для цього спочатку натисніть на кнопці панелі атрибутів з зображенням буквиці, а потім відкрийте діалогове вікно форматування натисненням на кнопці в діалоговому вікні Edit Text (Редактирование текста). Необхідно перейти на вкладку ефектів і встановити бажану висоту буквиці.

5. Виділяючи абзаци, відповідні назвам блюд кожного з розділів меню, задайте для них маркери списку.

6. Побудуйте ланцюг зв’язаних рамок простого тексту. Рамок в ланцюжку може бути або шість, або три — в останньому випадку текст в двох останніх рамках прийдеться розміщувати в декілька колонок. Ланцюг будуйте, «заряджаючи» вказівник інструмента Pick (Выбор) натисненням на нижньому індикаторі останньої рамки ланцюга. Перемістивши тим самим інструментом маркери рамки виділення, відрегулюйте розміри рамок простого тексту таким чином, щоб в першій з них розмістився заголовок меню, а в наступних — по одному з його розділів.

7. Збережіть документ CorelDRAW в файлі з ім’ям texts.cdr.

Завдання № 2

1. Виділення, копіювання і перетворення об’єктів

1. Відкрийте в робочому просторі вікно Transformation (Преобразование).

2. Результат виконання даного завдання лабораторної роботи наведений на рис. 4. Фігура, схожа на мішень, будується в наступній послідовності. Спочатку побудуйте коло довільного діаметра — інструментом Ellipse (Эллипс) за допомогою модифікатора Ctrl, — потім у вікні за допомогою елементів управління розміром перетворіть його в коло діаметром 40 мм. За допомогою елементів управління положенням перемістить центр кола в точку з координатами 60 мм но горизонталі і 220 мм по вертикалі від системи координат сторінки.

Рис. 4. Результат виконання роботи

3. Побудуйте інші круги мішені, користуючись елементами управління розміром. Для цього натисніть на середньому перемикачі в групі перемикачів вибору точки прив’язки, встановіть режим пропорційної зміни розмірів, задайте значення будь-якого з лічильників розмірів рівним 35 мм і скористуйтеся кнопкою Apply To Duplicate (Применить к копии). В результаті на зображенні з’явиться зменшена копія кола, концентрична йому. Тим же прийомом побудуйте ще п’ять кіл, кожного разу зменшуючи діаметр на 5 мм.

4. Виберіть інструмент Bezier (Кривая Безье) і побудуйте ним горизонтальну лінію довільної довжини (при натиснутій кнопці Ctrl). Скористуйтеся полями панелі атрибутів, щоб зробити довжину лінії рівною 50 мм і перемістить її середину в центр раніше побудованих концентричних кіл. Виберіть інструмент Pick (Выбор) і натисніть на виділеній лінії ще раз, щоб на екрані з’явилися маркери повороту. Утримуючи кнопку Ctrl, перемістіть будь-який з маркерів повороту так, щоб лінія стала вертикальною, але перед тим, як відпустити ліву кнопку миші, натисніть її правою кнопкою. В результаті копія лінії буде перпендикулярна до неї і перетне її в центрі кіл. «Мішень» готова.

5. Середня частина зображення являє собою оригінал і вісім копій фігурного тексту. Блок фігурного тексту будується за допомогою інструмента Text (Текст), його зміст довільний. Виберіть інструмент Pick (Выбор) і перемістить блок тексту, розмістивши його правіше мішені. Відкоректуйте його розміщення по вертикалі за допомогою поля панелі атрибутів, сумістивши середину тексту с горизонтальною лінією мішені.

6. Побудуйте вісім копій тексту, оперуючи елементами управління, які з’являються після натиснення на кнопці Scale and Mirror (Масштаб и отражение) на вікні Transformation (Преобразование).

7. Фігура, яка схожа на ромашку, складається з копій вертикально розміщеного еліпса висотою 20 мм і шириною 3 мм. Копіювання виконано з поворотом на 9° навколо точки, яка зміщена вниз по відношенню до центру рамки виділення на 13 мм. Спочатку побудуйте вихідний еліпс і надайте йому бажані розміри і положення. Перетворення з копіюванням виконайте з допомогою елементів управління, які з’являються після натиснення на кнопці Rotation (Поворот).

8. Виділіть сумісно всі побудовані пелюстки, розтягнувши навколо них рамку виділення інструментом Pick (Выбор). За допомогою полів панелі атрибутів перемістіть виділені еліпси так, щоб центр виділення розміщувався на тій самій прямій, що і центр «мішені» зправа від копій тексту. В центрі «ромашки» побудуйте коло діаметром 15 мм. Після поєднання його центру з центром повороту пелюстків натисніть вказівником інструмента на білому зразку екранної палітри кольорів, щоб через середину не просвічувалися кінці пелюстків.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 482 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2282 - | 2063 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.