1. Побудова оболонок об’ктів на основі сплайнів –перетинів схожий на процес видавлювання сплайнів, але має три відміни: при лофтингу поперечні перетини розглядаються вздовж довільного шляху, який утворений сплайном; по мірі розстановки копій форми-перетину вздовж сплайну-шляху вони можуть бути змінені за допомогою одного чи декількох засобів деформації; наряду з можливістю управляти процесом розстановки форм поперечного перетину вздовж сплайна-шляху можна задавати форму подовжнього перетину об’єкту, що створюється.
2. Для прикладу необхідні дві сплайнові форми, такі як представлені на рисунку. Створіть їх.
3. Натиснувши кнопку Geometry (Геометрія) на командній панелі Create (Створити), виберіть Compaund Objects (Комбіновані об’єкти). В свитку розміщена кнопка Loft (Створити по перетину). Щоб кнопка була доступна, повина бути вибрана одна з форм.
4. Виділіть форму-шлях (спіраль) і натисніть лівою кнопкою миші на кнопці Loft (Створити по перетину). Відкриється доступ до свитків Creation Method (Метод створення). Surface Parameters (Параметри поверхні), Pаth Parameters (Параметри шляху) Skin Parameters (Параметри оболонки).
5. З двох кнопок, які з’явилися в свитку Creation Method (Метод створення) Get Path (Вибрати шлях) і Get Shape (Вибрати форму) натисніть на кнопці Get Shape (Вибрати форму). Якщо кнопка Get Shape (Вибрати форму) не активна, то це значить, що вибрана форма не може використовуватись як шлях, а тільки як перетин.
6. Переведіть курсор не перетин і, коли курсор прийме спеціальний вигляд, натисніть лівою кнопкою миші. У вікнах з’явиться об’єкт створений методом лофтінга.
7. При побудові моделі спочатку назначили шлях, а потім вибрали перетин. При такій послідовності перетин прикріпився до шляху. Якщо вибрати спочатку перетин, а потім, після натиснення кнопки Get Path (Вибрати шлях), назначити шлях, то шлях буде прикріплений до перетину. Спробуйте створити таким чином другу форму.
Завдання 6. Скрутка
Модифікатор Twist (Скрутка) використовується для скручування об’єкту. Скручувати об’єкт можна відносно будь-якої вісі координат.
1. на командній панелі Create (Створити) натисніть кнопку Geometry (Геометрія), в списку виберіть варіант Standard Primitives (Стандартні примітиви) і натисніть кнопку Box.
2. Введіть значення 6 в лічильник сегментів Side Segs.
3. На командній панелі Modify (Змінити) виберіть Twist (Скрутка).
4. Настройте величину скрутки в групі Twist (Скрутка) використовуючи параметри: Angle (Кут) – задає кут скрутки в градусах відносно вісі, вибраної в розділі Twist Axis (Вісь скрутки); Bias (Зміщення) – змінюється в діапазоні від –100 до 100 і визначає, чи буде скрутка зміщена від центру і на скільки.
5. Виберіть координатну вісь скрутки Twist Axis (Вісь скрутки).
6. В групі Limits (Границі) можна обмежити застосування модифікатора скрутки тільки вершинами об’єкту, які лежать вздовж вибраної вісі між відліком координат, які задані в лічильниках Upper Limit (Верхня границя) і Lower Limit (Нижня границя). Дія обмежень включається установкою параметру Limit Effect (Обмежити ефект).
Завдання 7. Вигин
1. Модифікатор Bend (Вигин) використовується для вигину об’єкта відносно заданої вісі.
2. Параметри модифікатора вигину не відрізняються від параметрів модифікатора скрутки за винятком одного: Direction (Напрямок) групи Bend (Вигин) задає напрямок вигину на площині, яка перпендикулярна вибраній вісі вигину.
3. Для створення вигину об’єкту виберіть модифікатор Bend (Вигин) і деформований створений об’єкт, при цьому задаючи необхідні параметри.
4. Самостійно створіть об’єкт подібний тому, що зображений на рисунку.
Завдання 6. Загострення
1. Дія модифікатора Taper. В нижній частині командної панелі Modify (Змінити) з’являться параметри, частина яких була розглянута раніше.
Додатково з’являться наступні параметри:
- Curve (Кривизна) – лічильник дозволяє вигнути сторону загостреного об’єкту всередину або зовні;
- Primary (Первина вісь) – перемикач вибору основної вісі, вздовж якої відбувається загострення;
- Effect (Вісь ефекту) – перемикач вибору вісі загострення на площині, яка перпендикулярна вибраній вісі;
- Symmetry (Симетрично) – прапорець включення режиму симетричного загострення відносно першої вісі.
2. Створити декілька об’єктів з різним типом загострення.