ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ
Автотранспортне підприємство (АТП) – підприємство автомобільного транспорту комплексного типу, що здійснює перевезення вантажів або пасажирів, зберігання, технічне обслуговування та ремонт рухомого складу, а також забезпечення його експлуатаційними матеріалами та запасними частинами.
Дорожній транспортний засіб (ДТЗ) – транспортний засіб, призначений для експлуатації переважно на автомобільних дорогах загального користування усіх категорій і сконструйований згідно з їх нормами.
Автомобіль - дорожній транспортний засіб, який приводиться у рух джерелом енергії, має не менш ніж 4 колеса, призначений для руху по безрейкових дорогах і використовується для:
– перевезення людей та (чи) вантажів;
– буксирування транспортних засобів, призначених для перевезення людей та (чи) вантажів;
– виконання спеціальних робіт.
Технічний стан – сукупність схильних до змін в процесі виробництва чи експлуатації якостей виробу, яка характеризується в певний момент часу ознаками, встановленими технічною документацією на цей виріб.
Справний стан (справність) – стан виробу, який відповідає усім вимогам нормативно-технічної документації.
Роботоздатний стан (роботоздатність) – стан виробу, в якому значення усіх параметрів, які характеризують здатність виконувати задані функції, відповідають нормативно-технічній і (або) конструкторській документації.
Система технічного обслуговування та ремонту техніки – сукупність взаємопов'язаних засобів, документації технічного обслуговування і ремонту та виконавців, які потрібні для підтримання і відновлення якості виробів, що входять у цю систему.
Технічне обслуговування (ТО) – комплекс операцій чи операція щодо підтримки роботоздатності або справності виробу під час використання за призначенням, зберігання та транспортування.
Ремонт – комплекс операцій щодо відновлення справності або роботоздатності виробів та відновлення ресурсів виробів чи їх складових частин.
Ресурс – сумарне напрацювання виробу з початку його експлуатації чи поновлення експлуатації після ремонту певного виду до переходу в граничний стан.
Напрацювання – тривалість або обсяг роботи виробу (тривалість роботи в годинах, кілометрах пробігу, число робочих циклів, пусків і т.ін.).
Граничний стан – стан виробу, коли його подальше застосування за призначенням недопустиме чи недоцільне або відновлення його справного чи роботоздатного стану неможливе чи недоцільне.
Сезонне технічне обслуговування (СО) – технічне обслуговування, яке виконується для підготовки виробу до використання в осінньо-зимових чи весняно-літніх умовах.
Періодичність технічного обслуговування (ремонту) – інтервал часу чи напрацювання між даним видом технічного обслуговування (ремонту) і наступним таким же видом або іншим більшої складності.
Трудомісткість технічного обслуговування (ремонту) – трудовитрати на проведення одного технічного обслуговування (ремонту) даного виду.
Поточний ремонт (ПР) – ремонт, який виконується для забезпечення або відновлення роботоздатності виробу і полягає в заміні і (або) відновленні окремих частин (може виконуватись заявочно або за результатами діагностування агрегатним, знеособленим або іншими методами).
Капітальний ремонт (КР) – ремонт, який виконується для відновлення справності та повного або близького до повного відновлення ресурсу виробу із заміною чи відновленням будь-яких частин, у тому числі базових.
Базові агрегати ДТЗ – двигун з картером зчеплення у зборі, коробка передач, роздавальна коробка, гідромеханічна передача, задній міст (вісь), середній міст (вісь), передній міст (вісь), рульове керування, кабіна вантажного та кузов легкового автомобіля, кузов автобуса, рама, підйомне обладнання платформи автомобіля-самоскида.
Об’єкт впливу – система, агрегат або вузол (деталь) автомобіля, яка (який) детально розглядається при проектуванні технологічних процесів ТО і ремонту.
ТЕМАТИКА ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ
Теми практичних робіт мають комплексний характер і передбачають одночасне вирішення технічних та організаційних завдань і розробляються стосовно до конкретних діючих автотранспортних підприємств.
Основними темами практичних робіт з технічного обслуговування і поточного ремонту рухомого складу автомобільного транспорту можуть бути:
– Технологічний процес технічного обслуговування і ремонту об’єкта впливу.
– Технологічний процес технічного обслуговування об’єкта впливу.
– Технологічний процес ремонту об’єкта впливу.
– Технологічний процес діагностування об’єкта впливу.
Вибір об’єкта впливу виконати з додатку А.