Лекции.Орг


Поиск:
Заходи безпеки та особистого захисту екіпажу при роботі в колекторах зупинених котлів та в топках.
Тема: Вивчення правил безпечного управлиння СЕУ під час уповільнення та повної зупинки головного двигуна.

Протипожежні заходи для гасіння пожежі у димоходах двигунів та котлів.

Машинні приміщення

У машинних приміщеннях необхідно стежити за справністю устаткування та пристроїв, які забезпечують герметичність контуру тих машинних приміщень, які захищені об'ємними засобами пожежогасіння.

Зокрема забезпечуються:

плавне закриття та щільне прилягання дверей та кришок
світлових люків;

надійна дія пристроїв для дистанційного закриття люків ззовні
машинного приміщення;

наявність металевих щитків для закриття ілюмінаторів
світлових люків;

справність закриття кільцевих просторів навколо димових і
вихлопних труб уконтурі кожуха димаря.

На бічних поверхнях кожного двигуна внутрішнього згорання у районі люків картера наноситься напис "Лючки відкривати через 20 хвилин після зупинки двигуна".

Промаслене ганчір'я складається вспеціальні металеві ящики, на які нанесено напис "Ящик для промасленого ганчір'я". Ящики очищаються після закінчення прибирання та кожної зміни вахти. Ящики для ганчір'я повинні бути місткістю не більше 0,125 куб.м, мати щільні кришки та встановлюватись не ближче ніж 1 м від трубопроводів, що нагріваються, частин машин і котельних установок.

Обтиральні сухі матеріали, що не вживались, зберігаються в спеціальних щільно закритих металевих ящиках з написом "Чисте ганчір'я, клоччя".

Вентиляційні труби повинні мати справні закриття, а також приводи до них, спроможні цілком перекривати вентиляційні отвори. Вентиляційна система утримується в чистоті, регулярно очищається від нашарування мастил, пилу та бруду.

Обшиття та теплоізоляція котлів, пароперегрівників, вихлопних колекторів двмгунів внутрішнього згорання та інших деталей, механізмів і трубопроводів, уключаючи фланцеві з'єднання, що нагріваються до високих температур, підтримуються у справному стані. Паливні трубки високого тиску розташовуються або захищаються так, щоб у разі їхнього ушкодження струмінь горючих речовин не потрапляв на нагріті поверхні.

Ємкості з підігрівом палива та мастила повинні мати термометри або інші пристрої для виміру температури. Температура підігрітого палива в цистернах, що сполучаються з атмосферою, повинна бути нижче його температури спалаху не менше ніж на 15 град.С.

Паливні та мастильні цистерни, їх перебірки, горловини, фланцеві з'єднання, запірні клапани, покажчики рівня, трубопроводи, піддони не повинні мати течі.

Запірні крани на мірильних трубках паливних і мастильних ємкостей повинні бути в постійно закритому стані.

Забороняються будь-які пристосування для утримання у відкритому стані швидкозапірних і самозапірних клапанів на мірильних трубках ємкостей.

Сигналізація на верхньому рівні на переливних і стічних міждонних цистернах повинна бути справною.

У разі виявлення витоку палива необхідно встановити
піддон для його збирання та вжити заходів щодо усунення витоку.Перед розпалюванням котла проводиться його вентилювання, про що вивішується попереджувальний напис.У разі ручного розпалювання котлів на кожній топці має бути пристрій для гасіння запальників.

Дозволяється використовувати в машинних приміщеннях відкритий вогонь тільки з технологічною метою - для ручного запалювання котлів.

У приміщеннях аварійного дизель-генераторадотримується протипожежний режим, загальний для машинних приміщень.

Забороняється скупчення горючих речовин у ллялах і під пайолами.

Заходи безпеки та особистого захисту екіпажу при роботі в колекторах зупинених котлів та в топках.

Забезпечуються: плавне закриття та щільне прилягання дверей та кришок світлових люків; надійна дія пристроїв для дистанційного закриття люків ззовні машинного приміщення; наявність металевих щитків для закриття ілюмінаторів світлових люків; справність закриття кільцевих просторів навколо димових і вихлопних труб уконтурі кожуха димаря. На бічних поверхнях кожного двигуна внутрішнього
згорання у районі люків картера наноситься напис "Лючки відкривати
через 20 хвилин після зупинки двигуна". Промаслене ганчір'я складається вспеціальні металеві ящики, на які нанесено напис "Ящик для промасленого ганчір'я". Ящики очищаються після закінчення прибирання та кожної зміни вахти. Ящики для ганчір'я повинні бути місткістю не більше 0,125 куб.м, мати щільні кришки та встановлюватись не ближче ніж
1 м від трубопроводів, що нагріваються, частин машин і котельних
установок. Обтиральні сухі матеріали, що не вживались, зберігаються в
спеціальних щільно закритих металевих ящиках з написом "Чисте
ганчір'я, клоччя". Видаткові мастильні матеріали в маслянках та в іншій дрібній тарі зберігаються в спеціальних металевих шафах або ящиках, що щільно закриваються, з написом "Мастильні матеріали". Під час розбирання та чищення форсунок та паливних насосів користуються піддонами. Розбирати та чистити деталі, що знімаються, треба в місцях, які обладнані місцевою витяжною вентиляцією. Для опресування форсунок головних і допоміжних дизелів обладнується окреме приміщення або стенд із закритим прозорим ковпаком, забезпеченим самостійною витяжною вентиляцією. Вентиляційні труби повинні мати справні закриття, а також приводи до них, спроможні цілком перекривати вентиляційні отвори. Вентиляційна система утримується в чистоті, регулярно очищається від нашарування мастил, пилу та бруду. Обшиття та теплоізоляція котлів, пароперегрівників, вихлопних колекторів двигунів внутрішнього згорання та інших деталей, механізмів і трубопроводів, уключаючи фланцеві з'єднання, що нагріваються до високих температур, підтримуються у справному стані. Паливні трубки високого тиску розташовуються або захищаються так, щоб у разі їхнього ушкодження струмінь горючих речовин не потрапляв на нагріті поверхні. Ємкості з підігрівом палива та мастила повинні мати термометри або інші пристрої для виміру температури. Температура підігрітого палива в цистернах, що сполучаються з атмосферою, повинна бути нижче його температури спалаху не менше ніж на 15 град.С. Перед розпалюванням котла проводиться його вентилювання, про що вивішується попереджувальний напис. У разі ручного розпалювання котлів на кожній топці має бути пристрій для гасіння запальників. Дозволяється використовувати в машинних приміщеннях відкритий
вогонь тільки з технологічною метою - для ручного запалювання котлів. У приміщеннях аварійного дизель-генераторадотримується протипожежний режим, загальний для машинних приміщень.

Забороняється скупчення горючих речовин у ллялах і
під пайолами.

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 287 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

606 - | 540 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.