Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Структура смертності немовлят




 

Місце Причини смерті Показник в %
Перше Стани, що виникли в перинатальному періоді  
Друге Вроджені вади розвитку  
Третє Хвороби органів дихання  
Четверте Нещасні випадки, отруєння, травми  

 

На формування рівня смертності немовлят впливає значне число чинників:

1) вік і стать;

2) характер вигодовування;

3) здоров’я батьків (спосіб життя, аборти в анамнезі);

4) якість надання медичної допомоги (акушерсько-гінекологічної, педіатричної);

5) соціально-економічний розвиток суспільства (рівень освіти та культури, стан навколишнього середовища, ефективність профілактичних заходів, рівень доступності та якості медичної допомоги, розподіл соціальних та матеріальних благ у суспільстві).

Рівень смертності немовлят має деякі сезонні коливання. В останні роки «літні спалахи» смертності немовлят від шлунково-кишкових захворювань у міській і сільській місцевості майже зникли.

Проте з’явилося незначне зимово-весняне підвищення смертності немовлят (в містах – на 10-18%, а в сільській місцевості – на 20-25%), яке зумовлене підвищеною захворюваністі і смертністю від респіраторних вірусних інфекцій.

Велике практичне значення для оцінки регіональних особливостей смертності немовлят має визначення співвідношення між неонатальною та постнеонатальною смертністю у відсотках. Для цього потрібно визначити питому вагу неонатальної смертності в загальній смертності немовлят. Цей показник дає можливість визначити тип смертності немовлят.

Типи смертності немовлят

Тип А на першому місяці життя помирає 50% і більше від загального числа дітей, померлих на 1-му році.

Тип В на першому місяці помирає від 30 до 49% загального числа померлих на 1-му році

Тип С менше 30% дітей помирає на першому місяці життя, решта – в постнеонатальному періоді.

При типі А більша частина дітей помирає на першому місяці життя від станів, що виникли в перинатальному періоді. Ці діти часто знаходяться в дуже важкому незворотному стані. При типі С переважна частина дітей помирає в постнеонатальному періоді, а провідними причинами їх смерті є хвороби органів дихання, травми та інфекційні захворювання, які необхідно попереджувати та можна лікувати. Наявність типу смертності С свідчить про недоліки в організації лікувально-профілактичної допомоги дітям першого року життя.

Реєстрація народження мертвої дитини повинна бути зроблена не пізніше трьох діб з моменту пологів.

У випадках смерті дитини в період 0–6 діб заповнюється “Медичне свідоцтво про народження” дитини – форма №103/0-95 і “Лікарське свідоцтво про перинатальну смерть” – форма №106-2/0-95. Останній документ заповнюється також у випадках народження мертвої дитини.

Всі ЛПЗ МОЗ України, які заповнюють “Лікарське свідоцтво про перинатальну смерть”, ведуть журнал обліку перинатальної смертності (ф.№153/0). Запис у журналі робиться паралельно з заповненням вищевказаного свідоцтва.

Щомісячно проводиться корекція числа випадків перинатальної смерті з числом випадків, зареєстрованих в органах РАГСу.

 

Структурно-логічна схема теми

VІ. План та організаційна структура заняття.

Основні етапи заняття, їх функції та зміст Навча льні цілі в рівнях засвоєння Методи контролю і навчання Матеріали методичного забезпечення Розпо діл ча су (у хвили нах)
    1.   2.   3. Підготовчий етап Організаційні заходи Постановка навчальних цілей та мотивація Контроль вихідного рівня знань: 1.Порядок реєстрації смертності немовлят. 2.Основні групи чинників, що впливають на формування рівнів смертності немовлят 3.Методика визначення показни ків загальної, неонатальної, постнеонатальної смертності немовлят.   ІІ Лекційний метод   Самостійна робота з літературою   Індивідуальне усне опитування теоретично го матеріалу П.1.„Актуальність теми” П.2. „Навчальні цілі”   Теоретичні питання   Структурно - логічні схеми   Таблиці          
    1.   2. 3. Основний етап Оволодіти практичними навичка ми щодо заповнення облікової та звітної документації по смерт ності дітей 1-го року життя. Розрахувати показники рівнів та структури смертності немовлят урізні вікові періоди. Вміти аналізувати показники смертності немовлят. ІІІ Практичний тренінг при вирішенні індивідуальних завдань для студентів. “Лікарське свідо цтво про перина тальну смерть” “Лікарське свідо цтво про смерть” “Звіт про медич ну допомогу дітям” (ф.31-здоров)  
    1.   2.   3. Заключний етап Контроль та корекція рівня професійних вмінь Підведення підсумків практичного заняття Домашнє завдання   ІІІ 1.Контроль результатів вирішених ситуаційних завдань. 2.Аналіз опрацьованих висновків. 3.Тестовий контроль ІІІ рівня Тести ІІІ рівня Орієнтовна карта для самостійної роботи з літературою    




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-17; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 455 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2215 - | 2158 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.