Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Суд - це державний орган, наділений у встановленому законом порядку повноваженнями по здійсненню правосуддя і вирішенню інших питань у межах своєї компетенції.




ПЛАНИ

СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

 

Доцент кафедри к.ю.н.

Яковенко. М.О.

Полтава – 2016

СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ № 1.

ТЕМА № 2. СИСТЕМА судів загальної юрисдикції

Мета заняття: а) розглянути та засвоїти: місце місцевих судів, загальних і спеціалізованих апеляційних судів, в судовій системі України; порядок формування і склад зазначених судів; повноваження вищих спеціалізованих судів, Верховного Суду України - як найвищого судового органу; повноваження Пленуму Верховного Суду України.

б) формувати в слухачів і студентів уявлення про організацію і діяльність місцевих судів, звернувши при цьому увагу на те, що діяльність судів при здійсненні правосуддя спрямована на зміцнення законності та правопорядку, попередження злочинів і інших правопорушень. Формувати в курсантів уявлення про організацію і діяльність вищих спеціалізованих судів і Верховного Суду України, звернувши при цьому увагу на те, що діяльність органів судової влади будується на конституційному принципі законності (ст.6 Конституції України), змістом якого є те, що суди здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Опорні поняття: суд, апеляційні суди, вищі спеціалізовані суди, Верховний Суд України, пленум.

 

План семінарського заняття

1. Види, повноваження і склад місцевих судів. Порядок формування.

2. Апеляційні суди: склад, структура і повноваження.

3. Вищі судові органи спеціалізованих судів: склад структура, повноваження.

4. Верховний Суд України - вищий судовий орган:

- повноваження Верховного Суду України;

- склад і структура Верховного Суду України.

 

Методичні рекомендації

Готуючись до першого навчального питання семінару, слухачі та студенти повинні засвоїти, що у відповідності до ст. 124 Конституції України і частини 3 статті 1 Закону „Про судоустрій і статусу суддів”, судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції.

Суд - це державний орган, наділений у встановленому законом порядку повноваженнями по здійсненню правосуддя і вирішенню інших питань у межах своєї компетенції.

Суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідовуються Президентом України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду.

Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.

Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судів, потреба поліпшити доступність правосуддя або зміна адміністративно-територіального устрою.

Кількість суддів у суді визначається Державною судовою адміністрацією України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду, з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів (ст.19 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Для підготовки до другого навчального питання, перш за все необхідно ознайомитися з положеннями глави № 3 вищевказаного нормативного акта. Визначаючи місце апеляційного суду в системі судів загальної юрисдикції, слід зазначити, що апеляційні суди займають середнє положення. Стосовно місцевих судів вони є вищестоящими, стосовно вищих спеціалізованих судів і Верховного Суду України - нижчестоящими. Вони наділені широкими правами з розгляду кримінальних і цивільних справ: виступають як суди апеляційної інстанції, а також виконують інші повноваження відповідно до законодавства.

Для відповіді на третє навчальне питання слід знати, що Вищими спеціалізованими судами є: Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України (ч.2 ст. 31 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Для засвоєння завдань, складу, структури, порядку формування, повноважень Вищих спеціалізованих судів необхідно вивчити главу 4 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Готуючись до четвертого питання семінару, слід усвідомити, що Верховний Суд України є вищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції. (ч. 1 ст. 38 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». У зв'язку з цим варто засвоїти його повноваження, порядок формування, в якому складі він діє, дати характеристику повноважень Пленуму Верховного Суду України. Для цього необхідно вивчити главу 5 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

 

Питання для самоконтролю та самоперевірки

1. Яке місце місцевих судів у системі судів загальної юрисдикції України?

2. Які є види місцевих судів?

3. Який порядок формування судів?

4. Які повноваження місцевих судів?

5. По яких напрямках провадиться організація роботи в місцевому суді?

6. Які обов'язки виконують працівники апарату місцевого суду?

7. Яке місце загальних і спеціалізованих апеляційних судів у системі судів загальної юрисдикції?

8. Який порядок формування і склад апеляційних судів?

9. Як визначається структура апеляційного суду, який порядок утворення і повноваження структурних підрозділів суду?

10. Охарактеризуйте повноваження голови апеляційного суду.

11. Назвіть апарат апеляційного суду.

12. Як організується робота в апеляційному суді?

13. Який порядок формування і склад вищих спеціалізованих судів?

14. Визначте повноваження вищих спеціалізованих судів.

15. Які повноваження голови вищого спеціалізованого суду і його заступника?

16. Який порядок формування і склад Верховного Суду України?

17. Визначте структуру Верховного Суду України та його повноваження.

18.Викладіть склад і повноваження Пленуму Верховного Суду України.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 283 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2213 - | 2048 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.