376. З випорожнень хворої дитини 6-місячного віку, що знаходилась на штучному годуванні, виділена культура Е. сoli серотипу О - 111. Який діагноз можна поставити?
А. Колі-ентерит
В. Гастроентерит
С. Холероподібне захворювання
Д. Харчове отруєння
Е. Дизентерієподібне захворювання
377. Хворий 55 років госпіталізований у хірургічну клініку з підозрою на сепсис. Який матеріал для дослідження необхідно взяти від хворого і на яке середовище слід його посіяти?
А. Ліквор, сироватковий агар
В. Кров, цукровий бульйон
С. Сечу, м’ясо-пептонний агар
Д. Гній, жовтково-сольовий агар
Е. Пунктат лімфовузла, цистеїновий агар
378. При постановці досліду з кон'югації бактерій використовувалися штами кишкової палички: 1 - стійкий до стрептоміцину ауксотроф по лізину (F+) і 2 - чуттєвий до стрептоміцину прототроф (F -). Яке середовище варто вибрати для виділення рекомбінантів?
А. З лізином і стрептоміцином
В. З лізином без стрептоміцину
С. Без лізину із стрептоміцином
Д. Без лізину і без стрептоміцину
Е. З факторами F+ і F -
379. У відділенні для немовлят відзначені випадки менінгіту, спричиненого кишковою паличкою. При санітарно-бактеріологічному обстеженні приміщень також виявлена кишкова паличка. Яке дослідження варто провести для встановлення ідентичності виділених штамів?
А. Вивчення морфологічних властивостей
В. Вивчення культуральних властивостей
С. Вивчення біохімічних властивостей
Д. Тести патогенності
Е. Коліцинотипування
380. Хворий 18 років скаржиться на загальну слабкість, запаморочення, блювання, нудоту, діарею (дефекація до 10 разів у добу). Лікар поставив попередній діагноз “дизентерія”. Однак при бактеріологічному дослідженні блювотних мас і фекалій шигели не були виділені. На середовищі Ендо виросли колонії малинового кольору з металевим блиском. З якою із діагностичних сироваток позитивна реакція аглютинації виділеної культури найбільш ймовірна?
А. Сальмонелезна Н-сироватка
В. Сальмонелезна О-сироватка
С. Полівалентна OK-сироватка
Д. О-холерна сироватка
Е. Сироватка до ієрсиній, серотип О3
381. Хлопчик 12 років знаходиться в лікарні з підозрою на харчову токсикоінфекцію. При посіві фекалій хворого на середовище Ендо виросла велика кількість безбарвних колоній. Який мікроорганізм можна з найбільшою імовірністю виключити з числа можливих збудників захворювання?
А. Еsсhеriіhiа сoli
В. Sаlmonеllа еntеritidis
С. Proteus vulgaris
Д. Psеudomonas aeruginosa
Е. Yersinia enterocolitica
382. В інфекційну лікарню госпіталізована дитина з підозрою на коліентерит. З випорожнень виділена кишкова паличка. Як встановити належність палички до патогенних варіантів?
А. У реакції аглютинації з О-сироватками
В. На підставі біохімічних властивостей
С. Шляхом фаготипування
Д. Мікроскопією забарвлених мазків
Е. За характером росту на середовищі Ендо
383. У хлопчика 7 років - холероподібне захворювання (блювота, профузна діарея). При посіві фекалій хворого на середовище Ендо виросли однотипні колонії: малинового кольору, з металевим блиском. Який мікроорганізм є найбільш можливим збудником захворювання?
А. Yersinia enterocolitica
В. Sаlmonеllа еntеritidis
С. Ентеротоксигенна Еsсhеriіhiа сoli
Д. Shigella sonnei
Е. НFR-вібріон
384. При бактеріологічному дослідженні випорожнень чотиримісячної дитини із симптомами гострої кишкової інфекції на середовищі Ендо виросли у великій кількості червоні колонії. Які це можуть бути мікроорганізми?
А. Ешерихії
В. Сальмонели
С. Стафілококи
Д. Стрептококи
Е. Шигели
385. В інфекційну клініку госпіталізовано дитину 4 років з попереднім діагнозом (колі-ентерит). Спостерігаються симптоми загальної інтоксикації, блювота, діарея. При бактеріологічному дослідженні випорожнень на середовищі Ендо виросли колонії червоного кольору з металевим блиском, що на склі аглютинувалися полівалентною ОК – сироваткою. Яким чином встановили, що від хворої виділена патогенна кишкова паличка?
А. За антигенними властивостями
В. За морфологічними властивостями
С. За культуральними властивостями
Д. За токсигенними властивостями
Е. За фагочутливістю
386. З випорожнень хворого, у якого була діарея, виділена чиста культура Е. coli. Як довести, що виділений штам є етіологічним фактором даного захворювання?
А. Виявити капсулоутворення
В. Визначити сахаролітичні властивості
С. Визначити протеолітичну активність
Д. Визначити гемолітичну активність
Е. Провести сероіндентифікацію
387. У бактеріологічній лабораторії провели дослідження чистої культури, яка ідентифікована як Е.coli. Яке з тверджень відносно властивостей бактерій даного виду не є вірним?
А. Усі представники виду є умовнопатогенними
В. Це представники нормальної мікрофлори кишечника
С. Окремі штами використовуються у складі еубіотиків
Д. Можуть викликати кишкові захворювання
Е. Можуть викликати гнійні запалення
388. У дитини з гострою кишковою інфекцією швидко розвинулись ознаки зневоднення, з’явилась кров у випорожненнях. Педіатром було запідозрено коліентерит. Яким методом необхідно скористатись для діагностики ентерального ешеріхіозу?
А. Алергічним
В. Серологічним
С. Біологічним
Д. Мікроскопічним
Е. Бактеріологічним
389. У дитини 6 міс. розвинулася гостра кишкова інфекція. З метою бактеріологічної діагно-стики був зроблений посів фекалій на середовище Ендо. По характерному росту збудника лікар зробив попередній висновок про те, що збудником захворювання є Еsсhеriіhiа сoli. Які колонії були виявлені на середовищі Ендо?
А. Малинові з металевим блиском колонії
В. Великі слизові колонії
С. Малі безбарвні колонії
Д. Блідо-рожеві з білим обідком колонії
Е. «Повзучий» ріст
390. При бактеріологічному дослідженні сечі виділено Е.coli, мікробне число якої склало 106 КУО/мл. Про що свідчить виділення кишкової палички у сечі у вказаній кількості?
А. Гломерулонефрит з автоімунним компонентом
В. Висхідну інфекцію сечових шляхів (пієлонефрит)
С. Інфікування сечі мікрофлорою уретри
Д. Інфікування сечі повітряною мікрофлорою
Е. Септицемію, що супроводжується виділенням збудника з сечею
391. У лікарню поступла дитина із скаргами на загальну слабкість, діарею з домішками крові, біль в області нирок. Температура тіла нормальна. При мікроскопії лейкоцитів ненайдено. Вкажіть, яким мікроорганізмом можуть бути зумовлені такі симптоми хвороби?.
А. Ентеротоксигенними Е. сoli
В. Ентеропатогенними Е. сoli
С. Ентерогеморагічними Е. сoli
Д. Ентероінвазивними Е. сoli
Е. Ентероадгезивними Е. сoli
392. З фекалій хворої людини виділено чисту культуру Е. сoli. Що з названого нижче не відповідає характеристиці цього виду? Кишкова паличка є:
А. Збудником холероподібних захворювань
В. Представником мікрофлори товстої кишки
С. Збудником нагнійно-запальних процесів
Д. Токсигенною у випадку лізогенізації
Е. Діючою складовою еубіотика
393. Як можна пояснити, що діти раннього віку не сприйнятливі до дизентерієподібного ешерихіозу, але хворіють при інфікуванні ентеропатогенними кишковими паличками?
А. НаявністюIg G
В. Наявністю Ig M
С. Наявністю сироваткових Ig А
Д. Наявністю Ig Е
Е. Імунологічною толерантністю