Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Змістовий модуль 1. Теорія статистики. Статистичне спостереження.




Задача 1

Маються наступні дані про продаж товару магазином.

Товар Ціна, грн. Обсяги реалізації, од
лютий (p0) березень (p1) лютий(q0) березень (q1)
А 8,0 8,5    
В 9,0 10,0    
Всього Х Х    

Визначити:

1) індивідуальні індекси цін, фізичного обсягу і товарообігу для товару В, загальні індекси цін, фізичного обсягу і товарообігу;

2) індекси змінного, постійного складу і структурних зрушень;

3) провести факторний аналіз середньої ціни

4) провести факторний аналіз товарообігу двома способами.

 

 

 

На основі даних, про розміри вкладів в ощадні установи міським та сільським населенням визначити:1) чи існує зв'язок між місцем проживання вкладчика та розміром його вкладу; 2) чи існує зв'язок між часткою вкладу розміром понад 10 000 грн і місцем проживання вкладчика.

№вкладчика Розмір вкладу групи населення, грн. Розрахункові дані Розрахунок дисперсії Розрахунок показників оцінки звязку  
  міське(Х1) сільське(Х2) (x1-x`1)2 (x2-x`2)2 σ21=   η2= 0,273038  
          σ22=   η= 0,52253  
          σ`i2= 9466666,667 Fфакт= 4,882629  
          δi2= 3555555,556 Fкрит (0,05;1;13)=4,67
          σ2= 13022222,22      
                   
    -     Середні величини      
    -     міське (x`1)=      
    -     сільське (x`2)=      
    -     по сукупності (x`)= 6666,6667    
    -              
ВСЬОГО                  

 


Програма навчальної дисципліни

Змістовий модуль 1. Теорія статистики. Статистичне спостереження.

Тема 1. Методологічні засади статистики. Статистичне спостереження.

Статистика як галузь суспільних наук. Предмет дисципліни та його характерні особливості, задачі курсу. Сутність основних статистичних категорій. Поняття статистичної методології та характеристика статистичних методів за стадіями статистичного дослідження. Характеристика рівнів статистики. Державна статистична діяльність.

Етапи статистичного спостереження та їх сутність. Програмно-методологічні та організаційні аспекти спостереження. Характеристика форм, видів та способів статистичного спостереження.

Тема 2. Зведення і групування статистичних даних.

Сутність статистичного зведення та характеристика його видів. Метод групування та його місце у системі статистичних методів проведення дослідження. Класифікація видів групування. Основні категорії методу групування. Побудова рядів розподілу як один з етапів методу групування. Характеристика рядів розподілу. Графічне зображення рядів розподілу за допомогою полігону, гістограми, кумуляти та огіви. Вторинне групування. Сутність методу об’єднання початкових інтервалів та дольового перегрупування даних.

Тема 3– Подання статистичних даних: таблиці, графіки, карти.

Поняття статистичної таблиці, характерні риси. Основні елементи таблиці та їх характеристика. Види статистичних таблиць за структурою підмета і групування одиниць у ньому та структурною розробкою присудка. Основні правила побудови статистичних таблиць. Поняття таблиці взаємної спряженості. Застосування графічного методу в статистиці. Поняття статистичного графіку, характеристика елементів графіку. Класифікація графіків та їх характеристика. Графіки просторового розміщення явищ і поширення їх в часі. Правила побудови графіків.

Тема 4. Узагальнюючі статистичні показники.

Статистичний показник та система статистичних показників. Поняття конкретного статистичного показника та показника-категорії. Класифікація статистичних показників. Абсолютні величини, їх значення для проведення статистичного дослідження. Сутність, значення і види відносних величин. Суть і умови використання середніх величин, значення середніх показників. Види середніх величин: середня арифметична; геометрична, гармонійна, квадратична; хронологічна – проста та зважена форми розрахунку. Клас середніх структурних величин.

Тема 5. Аналіз інтенсивності динаміки. Аналіз тенденцій розвитку та коливань.

Поняття про динамічні ряди, їх застосування у аналізі змін показника в часі. Класифікація рядів динаміки та їх характеристика. Співставність рівнів ряду, причини неспівставності та їх запобігання. Ланцюговий та базисний метод розрахунку показників динамічних змін. Середні показники динаміки – економічних зміст та методика розрахунку.

Основні прийоми аналізу рядів динаміки. Сезонні коливання їх вимірювання, графічне відображення сезонних коливань. Прогнозування та інтерполяція. Характеристика методів прогнозування.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 923 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2294 - | 2150 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.