Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


–≥чна динам≥ка працездатност≥
ѕерш≥ 6 тижн≥в Ч впрацьовуванн€. « к≥нц€ жовтн€ до початку грудн€ Ч в≥дносно ст≥йкий стан ≥ високий р≥вень працездатност≥, пот≥м Ч спад (кан≥кули). ѕ≥сл€ кан≥кул 1-2 тижн≥ впрацьовуванн€ ≥ дал≥ Ч короткий пер≥од стаб≥льноњ роботи. ” к≥нц≥ третьоњ чверт≥ настаЇ загальна втома ≥ спад, що збер≥гаЇтьс€ ≥ на четверту чверть.

Ќеобх≥дно памТ€тати: «а 25-35 хвилин роботи в дитини зТ€вл€ютьс€ ознаки втоми, а за 12 хвилин знижуЇтьс€ увага. Ќе сл≥д перевищувати наступн≥ показники: Ч загальне навчальне навантаженн€ разом ≥з домашн≥м завданн€м дл€ д≥тей 7 рок≥в Ч 5-5,5 год.;

Ј безперервна письмова робота дл€ д≥тей 7 рок≥в Ч 5 хвилин (2хв. 40с. на початку зан€тт€ ≥ 1хв. 45с. Ч в к≥нц≥);

Ј тривал≥сть безперервного читанн€ дл€ д≥тей 6 рок≥в Ч 8 хв., у в≥ц≥ 7-8 рок≥в Ч 10 хв.;

Ј середн€ активн≥сть уваги в 5-7 рок≥в Ч до 15 хв.;

Ј перегл€д к≥ноф≥льм≥в ≥ телепередач Ч 15-20 хв. у початкових класах;

Ј перегл€д д≥аф≥льм≥в п≥д час уроку в 1-2 класах Ч 7-15 хв.;

Ј прослуховуванн€ звукозапису в Ц2 класах Ч 6-10 хв.(оск≥льки ауд≥альний техн≥чний зас≥б швидше втомлюЇ д≥тей, н≥ж будь-€кий в≥зуальний, а тим паче ауд≥ов≥зуальний).[2;17-19]

ƒл€ того щоб домашн≥й вихователь м≥г усп≥шно допомагати дитин≥ навчатис€ у школ≥, в≥н повинен бути ознайомлений з њњ роботою, знати навчальн≥ плани, програми, знати вимоги до осв≥ти ≥ вихованн€ молодших школ€р≥в. ¬≥д нього та батьк≥в у пер≥од адаптац≥њ дитини до школи вимагаЇтьс€ терпл€ч≥сть, знанн€ р€ду правил домашньоњ самоп≥дготовки дитини, €ка в≥дстаЇ у навчанн≥.:

Ј Ѕудьте пор€д з дитиною, коли вона готуЇ уроки.

Ј Ќе припускайтес€ нотац≥й типу: У“и в≥дстаЇш, тому будемо займатис€ разомФ.  раще сказати так: Уƒавай подивимос€, що тоб≥ задали? ћен≥ буде дуже ц≥каво попрацювати з тобоюФ.

Ј Ќе засмучуйтесь, €кщо сп≥льна прац€ не принесе одразу позитивних результат≥в,≠≠Ч в≥дпочиньте, а пот≥м знову в≥зьм≥тьс€ за уроки.

Ј Ќе докор€йте п≥д час зан€ть: Уяк же ти не можеш зрозум≥ти?! ÷е ж дуже просто!Ф.

Ј Ќе виконуйте всю роботу за дитину, вчитьс€ вона, а не ви.

Ј Ѕатькам та домашн≥м виховател€м сл≥д дотримуватис€ таких порад.

Ј Ќе економте на шк≥льних приладд€х Ч ручки, ол≥вц≥, зошити Ч першокласники сприймають €к ≥грашки. —п≥льне з дитиною њх придбанн€ буде п≥дтримувати ≥нтерес до школи.

Ј Ќе нагадуйте дитин≥ щохвилини про уроки: маленьк≥ учн≥ ≥ так дуже в≥дпов≥дально ставл€тьс€ до всього, що повТ€зано з≥ школою.

Ј Ќе сприймайте невдач≥ д≥тей в навчанн≥ €к особистий недол≥к. Ќе вимагайте в≥д першокласника неможливого, не докор€йте оц≥нками.

Ј “римайте п≥д контролем шк≥льне житт€ дитини таким чином, щоб вона не в≥дчувала залежност≥ в≥д вашоњ присутност≥.

Ј Ќ≥коли не дозвол€йте соб≥ при дитин≥ обговорювати шк≥льного вчител€, а тим б≥льше погано про нього висловлюватись.

Ј якщо дитина вже у перш≥ дн≥ навчанн€ за€вила, що У до ц≥Їњ вчительки не п≥деФ, не вважайте њњ слова капризом: д≥ти дуже чутлив≥ до психолог≥чноњ несум≥сност≥. —пробуйте зТ€сувати обставини ≥ причини непорозум≥нн€. Ќе б≥йтес€ перевести дитину в ≥нший клас або школу.

Ј ¬≥дв≥дуйте збори ≥ зан€тт€ дл€ батьк≥в. ѕрац≥вники школи постараютьс€, щоб вони стали дл€ вас доброю школою орган≥зац≥њ с≥мейного вихованн€.

Ј ¬ид≥л≥ть школ€рев≥ пост≥йне робоче м≥сце.

Ј ѕривчайте учн€ до охайност≥, дбайливого ставленн€ до шк≥льного майна ≥ навчальних пос≥бник≥в.

Ј ўоденно ц≥кавтесь усп≥хами дитини в школ≥.

Ј —при€йте тому, щоб дитина брала участь у заходах, що провод€тьс€ в клас≥ або школ≥.

Ј —истематично привчайте дитину до прац≥.

Ј ¬иховуйте у дитини прагненн€ дос€гти результату своЇњ д≥€льност≥ в малюванн≥, ≥грах-головоломках тощо.

’оча на закр≥пленн€ таких правил можна витратити дуже багато часу, але все ж таки через певний пер≥од наполегливоњ прац≥ над њх засвоЇнн€м ми пом≥тимо зм≥ни в д≥т€х. ѕройде зовс≥м небагато часу ≥ ми пом≥тимо, що д≥ти подоросл≥шали, звикли до шк≥льноњ форми, до пост≥йних ранкового напруженн€, все п≥дпор€дковуЇтьс€ одн≥й мет≥: не зап≥знитис€ до школи. ≤ €кщо в перш≥ шк≥льн≥ дн≥ кожен першокласник мав втомлений вигл€д, п≥сл€ урок≥в був дуже мл€вим або дуже ≥мпульсивним, а п≥сл€ 8-ми годин вечора просивс€ спати, добров≥льно залишаючись без веч≥рньоњ казки, то тепер п≥сл€ урок≥в д≥вчата з рад≥стю згадують про своњ ≥грашки, а хлопц≥ прос€тьс€ на вулицю до товариш≥в Ч поб≥гати, пограти. ќтже, адаптац≥йний пер≥од зак≥нчивс€.

Ўк≥льн≥ зан€тт€ так ≥ побудован≥, щоб д≥ти поступово ≥ без великих зусиль включились в житт€ школи, призвичањлис€ до нових вимог ≥ обовТ€зк≥в. “им б≥льш, що дошк≥льне дитинство в умовах с≥мТњ забезпечило д≥т€м певний р≥вень готовност≥ до шк≥льних вимог ≥ обовТ€зк≥в, до шк≥льного навчанн€.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2016-12-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 320 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

—тремитесь не к успеху, а к ценност€м, которые он дает © јльберт Ёйнштейн
==> читать все изречени€...

492 - | 501 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.011 с.