Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


—утн≥сть та завданн€ податкового рах≥вництва.
—амост≥йно.

Ќа сьогодн≥ мало розроблен≥ теоретичн≥ засади сутност≥ та зм≥сту власне податкового рах≥вництва, в≥дсутн≥ Їдин≥ та обірунтован≥ п≥дходи до формуванн€ ≥ реал≥зац≥њ його механ≥зму. ¬насл≥док цього виникають суттЇв≥ перешкоди при розвТ€занн≥ державного завданн€ Ц п≥двищенн€ ефективност≥ системи оподаткуванн€ €к важливого джерела та ≥нструмента виконанн€ державою поставлених перед нею соц≥ально-економ≥чних завдань.

ѕри розгл€д≥ питань, повТ€заних ≥з податковим рах≥вництвом, вони переважно бачатьс€ у практичн≥й площин≥, тобто в д≥€льност≥, що охоплюЇ безпосередньо пор€док складанн€ та представленн€ податковоњ зв≥тност≥ до ф≥скальних орган≥в, а також орган≥зац≥ю обл≥ку податкових платеж≥в.

–азом з тим часто не беруть до уваги ту обставину, що в основ≥ використовуваних показник≥в лежить њх конкретний економ≥чний зм≥ст, а перерахованих процес≥в Ц конкретн≥ ф≥нансово-господарськ≥ €вища ≥ процеси. ѕроцес податкового рах≥вництва необх≥дно орган≥зувати так, щоб, з одного боку, забезпечити користувач≥в €к≥сною ≥ достов≥рною ≥нформац≥Їю про нарахуванн€ ≥ виконанн€ податкових зобовТ€зань, на€вн≥сть податкового боргу ≥ його погашенн€, переплати, в≥дшкодуванн€ з бюджету в розр≥з≥ платник≥в податк≥в ≥ збор≥в. « ≥ншого Ц не упустити при цьому зм≥ст показник≥в, що формують таку ≥нформац≥ю, що неминуче призведе до втрати €кост≥ окремих роб≥т ≥ податкового рах≥вництва в ц≥лому.

ќтже, засади економ≥чноњ теор≥њ, ф≥нансовоњ та податковоњ науки утворюють те п≥дгрунт€, на €кому повинн≥ засновуватис€ процеси податкового рах≥вництва ≥ робота його субТЇкт≥в. ўо ж стосуЇтьс€ принципових п≥дход≥в до податковоњ зв≥тност≥, то враховуючи те, що вона Ї частиною ф≥нансовоњ, при визначенн≥ основних характеристик ≥ принцип≥в њњ п≥дготовки необх≥дно виходити ≥з Д«агальних вимог до ф≥нансовоњ зв≥тност≥Ф Ќац≥онального положенн€ (стандарту) бухгалтерського обл≥ку 1, затвердженого наказом ћ≥н≥стерства ф≥нанс≥в ”крањни в≥д 07.02.2013 є 73.

“аким чином, визначаючи сутн≥сть податкового рах≥вництва, необх≥дно вести мову про два вим≥ри, що перебуваючи у д≥алектичному взаЇмозвТ€зку, забезпечують њњ найб≥льш повне в≥дображенн€.

ѕодаткове рах≥вництво - це система принцип≥в, метод≥в та заход≥в плануванн€, обл≥ку, нарахуванн€ та внутр≥шнього контролю податкових (обов'€зкових) платеж≥в та складанн€ податковоњ зв≥тност≥.

найб≥льш загальному значенн≥ Ц це система в≥дносин, що виникають в процес≥ п≥дготовки в≥домостей ≥ даних дл€ формуванн€ податкових зобовТ€зань, при складанн≥ податковоњ зв≥тност≥, а також при внутр≥шньому контрол≥ показник≥в зв≥тност≥ та њх анал≥з≥.

” такому розум≥нн≥ предмет ≥ сфера податкового рах≥вництва (в основ≥ €кого лежать розрахунков≥ процеси) в≥др≥зн€ютьс€ в≥д предмета, ≥ сфери д≥€льност≥ бухгалтерського ≥ податкового обл≥ку (в основ≥ €ких лежить обл≥к) ≥ предмета ≥ сфери д≥€льност≥ економ≥чного анал≥зу (в основ≥ €кого лежать анал≥з ≥ аудит), незважаючи на њх взаЇмозвТ€зок ≥ взаЇмозалежн≥сть.

” б≥льш вузькому розум≥нн≥ податкове рах≥вництво Ц це р≥зновид ф≥нансовоњ роботи з використанн€м широкого арсеналу анал≥тичних способ≥в ≥ прийом≥в, що базуЇтьс€ на податков≥й та бухгалтерськ≥й зв≥тност≥, даних оперативного ≥ статистичного обл≥ку в грошов≥й форм≥ по п≥дготовц≥ в≥домостей ≥ даних дл€ формуванн€ податкових зобовТ€зань до бюджет≥в р≥зних р≥вн≥в та складанн€ податковоњ зв≥тност≥.

–азом з тим важливо наголосити, що под≥бне визначенн€ н≥€кою м≥рою не спрощуЇ пон€тт€ податкового рах≥вництва, не зводить його сутн≥сть лише до техн≥ки вирахуванн€ сум податк≥в, що п≥дл€гають сплат≥ до бюджету. …ого методи та прийоми повинн≥ ч≥тко в≥дображати сутн≥сть обТЇкта ≥ бази оподаткуванн€.

ѕодаткове рах≥вництво необх≥дно розгл€дати €к нев≥дТЇмну та важливу складову системи оподаткуванн€, що через п≥двищенн€ €кост≥ процес≥в адм≥н≥струванн€ податк≥в ≥ збор≥в здатна спри€ти результативност≥ ц≥Їњ системи та впливати на прийн€тт€ управл≥нських р≥шень щодо оподаткуванн€.

ѕодаткове рах≥вництво необх≥дно розгл€дати, з одного боку, початковим, а з ≥ншого Ц основним етапом адм≥н≥струванн€ податк≥в ≥ збор≥в й виконанн€ платниками податк≥в њх конституц≥йного обовТ€зку. —таб≥льн≥сть ≥ своЇчасн≥сть надходженн€ кошт≥в до бюджет≥в насамперед забезпечуЇтьс€ реал≥зац≥Їю ус≥х складових механ≥зму податкового рах≥вництва.

” звТ€зку з цим науковий ≥нтерес становить структура такого механ≥зму, важливим Ї його досл≥дженн€ €к ц≥л≥сност≥, у взаЇмозвТ€зку вс≥х його структуроформуючих елемент≥в.

” такому п≥дход≥ до них доц≥льно в≥днести законодавчу, ф≥нансову та орган≥зац≥йну складов≥, що в сукупност≥ дають к≥льк≥сну та €к≥сну оц≥нку майнових ≥нтерес≥в ≥ прав учасник≥в податкових в≥дносин.

” контекст≥ виокремленн€ окремих форм ≥ метод≥в, що формують механ≥зм податкового рах≥вництва, до перерахованих складових можна в≥днести в≥дпов≥дно юридичн≥ засоби, ф≥нансов≥ ≥нструменти, методи, нормативи, л≥м≥ти тощо, а також техн≥чн≥ засоби й орган≥зац≥йн≥ форми.

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2016-12-04; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 585 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ѕутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Ќеизвестно
==> читать все изречени€...

664 - | 715 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.008 с.