Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Підстави звернення до Європейського суду з прав людини




ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник Чорноморської виправної колонії УДПтС України в Одеській області (№74)

Полковник внутрішньої служби

Т.М. Шукляр

Року

 

 

План-конспект

Проведення заняття з гуманітарної підготовки з особовим складом

Тема №1: Права людини у Пенітенціарній системі

Мета: Ознайомитись з основними положеннями міжнародних актів прийнятих ООН і Радою Європи, правом звернення до Європейський суду з прав людини в контексті порушення прав та свобод людини та громадянина.

Час: 1 учбова година.

Місце проведення: кабінет службової підготовки

Навчальні питання: 1. Загальна характеристика міжнародних актів ООН і Ради Європи

2.Європейський суд з прав людини - як єдина міжнародна судова установа.

 

ЛІТЕРАТУРА: 1.Загальна декларація прав людини від 10.12.1948 р.

2. Правила Мандели від 18-22.05.2015 р.

3.Кодекс поведінки посадових осіб у підтриманні правопорядку від 17.12.1979 р.

4.Конвенція ООН проти катувань та інших жорстоких нелюдських, або таких, що принижують гідність видів поводження і покарання від 10.12.1984 р.

5.Декларація прав дитини від 20.11.1959 р.

6. Пекінські правила від 29.11.1985 р.

7.Європейські в'язничні правила від 11.01.2006 р.

 

Хід заняття:

Вступна частина: 5 хв.

- перевіряється наявність особового складу, присутнього на занятті;

- оголошується тема, мета, навчальні питання заняття.

- заключна частина

 

 

Керівник заняття: юрисконсульт Фаріон Р.В.

1 питання. Загальна характеристика міжнародних актів ООН і Ради Європи.

Організація Обєднаних Націй (ООН) Глобальна міжнародна організація, метою діяльності якої є підтримання і зміцнення миру і міжнародної безпеки та розвиток співробітництва між державами світу. Рада Європи (РЄ) Регіональна міжнародна організація в європейському просторі метою діяльності якої є досягти більшої єдності між її членами для захисту та впровадження ідеалів і принципів, які є їх спільною спадщиною, і сприяння їх економічному та соціальному прогресу.
Заснована 24.10.1945 р.(51 країною- учасницею) на конференції у Сан-Франциско на підставі Хартії Об'єданих Націй. Структура ООН – Генеральна Асамблея, Рада Безпеки, Секретаріат ООН, Міжнародний Суд ООН, Економічна і Соціальна Рада ООН, Рада з опіки ООН – розміщені в Нью-Йорку, а Міжнародний Суд ООН в Гаазі. З 14 липня 201 рку має 193 держави – члени. Заснована 05.05.1949 року (10 країнами-засновниками) ЛондонськоюУгодою, зараз цей документ відомий як статут РЄ. Структура РЄ – Парламенстська асамблея РЄ, Комітет міністрів РЄ, ЄСПЛ, дорадчі органи (Венеціанська комісія). Штаб квартира РЄ знаходиться в Страсбурзі (Франція). На даний час РЄ об'єднує 47 європейських держав.
Загальна декларація прав людини від 10.12.1948 р. - усі люди народжуються вільними та рівними у правах та гідності - кожен має право на життя, свободу і особисту недоторканість - ніхто не може бути підданий катуванню або іншому жорстокому, нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або катуванню - усі люди рівні перед законом і судом - кожен має право на свободу думки, совісті та релігії - кожна людина має право на громадянство - кожна людина має право на свободу мирних зборів та асоціацій. Європейська конвенція про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 р. - право кожного на життя охороняється законом - право на свободу та особисту недоторканість - право на справедливий суд - право на ефективний захист юр. захисту - право на свободу думки совісті, релігії Забороняє - катування та нелюдське поводження - смертну кару - рабство і примусову працю - покарання без закону
Мінімальні правила поводження з в'язнями (Правила Мандели)18-22.05.2015. - повага до людської гідності й людської значущості в'язнів - розслідування всіх випадків смерті в ув'язненні, будь яких ознак катування або нелюдського поводження і покарання ув'язнених -право на медичні послуги та охорону здоров'я -право на доступ до юридичного представництва Європейські в'язничні правила від 11.01.2006 р. Правила мають на меті - забезпечити людські умови утримання та належного поводження з в'язнями - розвивати у персоналу в'язниць професійні навички, що відзеркалюють важливі соціальні та моральні якості його роботи - правила застосовуються неупереджено - підтримувати здоров'я та почуття особистої гідності засуджених.
Кодекс поведінки посадових осіб у підтриманні правопорядку від 17.12.1979 р. - посадові особи при виконанні свої службових обов'язків мають поважати та захищати людську гідність та права людини - запобігати та припиняти порушення закону - не застосовувати тортури та інші жорстокі, нелюдські види поводження або покарання -зберігати в таємниці службові конфіденційні відомості - не вчиняти жодних актів корупції Рекомендація комітету міністрів РЄ щодо Європейського Кодексу етики працівників пенітенціарних установ - здійснення всіх обов'язків персоналу згідно з національним законодавством та міжнародними стандартами - захист і дотримання персоналом основоположних прав і свобод людини - повага і гарантування права громадськості на захист від злочинності - забезпечити перебування усіх ув'язнених у безпеці та умовах, які відповідають відповідним міжнародним стандартам

2 питання. Європейський суд з прав людини - як єдина міжнародна судова установа.

Вступ

Європейський суд з прав людини (далі – Суд) є міжнародним органом, який за умов, визначених Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод (далі – Конвенція), може розглядати заяви, подані особами, які скаржаться на порушення своїх прав. Конвенція є міжнародним договором, на підставі якого більшість європейських держав зобов’язалися дотримуватися прав та основоположних свобод людини. Ці права гарантуються як самою Конвенцією, так і протоколами до неї (Протоколи № 1, 4, 6, 7, 12 і 13), згода на обов’язковість яких надана державами – сторонами Конвенції.

 

Підстави звернення до Європейського суду з прав людини

1. Ви можете звернутися до Суду, якщо вважаєте, що Ви особисто є жертвою порушення однією з держав – сторін Конвенції Ваших прав чи основоположних свобод, які захищаються Конвенцією та протоколами до неї.

2. Суд може розглядати лише ті заяви, в яких йдеться про порушення гарантованих Конвенцією та протоколами до неї прав – одного або кількох.

Європейський суд є наднаціональною міжнародною судовою установою, яка розглядає скарги осіб щодо порушення їхніх прав державами – сторонами Конвенції.

Відповідно до статті 19 Конвенції, Європейський суд створений для забезпечення дотримання Високими Договірними Сторонами їхніх зобов’язань за Конвенцією та протоколами до неї. Відповідно до статті 32 Конвенції, юрисдикція Європейського суду поширюється на всі питання, які стосуються тлумачення та застосування Конвенції і протоколів до неї та які передаються на його розгляд відповідно до статей 33, 34 і 47 Конвенції. Відповідно, Суд не виконує функції національного суду та не має повноважень скасовувати або змінювати рішення національних судів. Суд також не може безпосередньо втручатися в діяльність органу влади, дія або бездіяльність якого спричинила порушення.

3. Суд може розглядати лише ті заяви, які спрямовані проти держав, що ратифікували Конвенцію та відповідні протоколи, і які стосуються подій, що відбувалися після дати ратифікації (відповідна інформація щодо дат ратифікації Конвенції та протоколів до неї розміщено на офіційному сайті Європейського суду:

http://www.echr.coe.int/NR/rdonlyres/741F36BA-623E-4682-9884-84AA52491182/NoticeUKR.pdf).

4. Ви можете звернутися до Суду лише зі скаргами, предмет яких перебуває у сфері відповідальності суб’єкта владних повноважень (наприклад: парламенту, суду, прокуратури тощо) однієї з цих держав. Суд не розглядає заяви, спрямовані проти приватних осіб або недержавних інституцій.

5. Згідно з п. 1 статті 35 Конвенції, Суд приймає заяви до розгляду лише після того, як були використані усі внутрішні засоби юридичного захисту, і лише протягом шести місяців з дати винесення остаточного рішення. Суд не розглядає заяву, яка не відповідає цим умовам прийнятності.

6. Надзвичайно важливо, щоб перед зверненням до Суду Ви використали усі засоби судового захисту в державі, проти якої спрямована заява, які могли б призвести до усунення порушення, що є предметом оскарження; в протилежному випадку Ви маєте довести, що такі засоби захисту є неефективними. Це означає, що Вам слід спочатку звернутися до національних судів, яким підсудна справа, включаючи відповідну вищу судову інстанцію, для захисту своїх прав, про порушення яких Ви маєте намір поскаржитись до Суду. Крім того, використовуючи належні засоби захисту, необхідно дотримуватись національних процесуальних правил, зокрема, передбачених законодавством строків.

7. Якщо Ваша заява стосується рішення національного суду, наприклад, вироку, то після того, як Ви використали звичайну процедуру судового оскарження, немає потреби знову вдаватися до спроб перегляду цього рішення. Також не обов’язково використовувати позасудові засоби юридичного захисту або звертатися зі скаргами або заявами, наприклад, до парламенту, глави держави або уряду, міністра чи уповноваженого з прав людини, оскільки ці засоби захисту не вважаються такими, що необхідно використати перед зверненням до Суду.

8. Ви можете подати заяву до Суду протягом шести місяців після ухвалення остаточного рішення судом або органом влади, до компетенції яких належить визначення питання, що є предметом Вашого звернення до Суду. Шестимісячний строк відраховується з моменту Вашого ознайомлення або ознайомлення Вашого адвоката з остаточним судовим рішенням, за результатами звичайної процедури оскарження на національному рівні, або ж - у разі якщо Ви вважає, що ефективний засіб юридичного захисту щодо такого порушення на національному рівні відсутній - з моменту стверджуваного порушення.

9. Перебіг шестимісячного строку припиняється в момент отримання Судом від Вас першого листа, в якому чітко викладено – хоча б у стислій формі – предмет заяви, яку Ви маєте намір подати, або заповненого формуляру заяви. Звичайного запиту з проханням надати інформацію недостатньо, щоб зупинити перебіг шестимісячного строку.

Як подавати заяву до Суду

Офіційними мовами Суду є англійська та французька, але за бажанням Ви можете звертатися до Секретаріату Суду офіційною мовою однієї з держав, що ратифікували Конвенцію. На початковій стадії провадження Суд може також листуватися з Вами цією мовою. Проте, якщо Суд не визнає заяву неприйнятною на основі надісланих документів, а вирішить запропонувати Уряду висловити свою позицію щодо скарг заявника, Суд вестиме листування англійською чи французькою мовою, а Ви чи Ваш представник, за загальним правилом, повинні будете надсилати подальші зауваження англійською чи французькою мовою.

10. Суд приймає лише ті заяви, які надіслані поштою (а не по телефону). Якщо Ви відсилаєте свою заяву електронною поштою або факсом, Вам обов’язково потрібно продублювати її звичайною поштою. Також немає необхідності бути особисто присутнім у Суді для усного викладення обставин справи.

Листи і документи, які надсилаються до Суду, не слід прошивати степлером, склеювати чи скріплювати іншим чином. Усі сторінки повинні бути послідовно пронумеровані.

Зміст заяви

Згідно з положеннями правила 47 Регламенту Суду, в заяві необхідно:

а) навести стислий виклад фактів, щодо яких Ви скаржитися, та суть Ваших скарг;

б) зазначити права, гарантовані Конвенцією або протоколами до неї, які, на Вашу думку, були порушені;

в) назвати національні засоби юридичного захисту, якими Ви скористалися;

г) навести перелік рішень судів (або інших державних органів) у справі, із зазначенням дати кожного рішення та органу, який його виніс, а також коротку інформацію про зміст цього рішення. До листа необхідно додати копії самих рішень (Суд не повертає надіслані йому документи, тому необхідно надсилати виключно копії, а не оригінали).

Правило 45 Регламенту Суду вимагає, щоб заява була підписана Вами як заявником, або Вашим представником.

Якщо Ви не бажаєте розкривати свою особу, Ви маєте про це зазначити в заяві до Суду та викласти причини на виправдання такого відступу від загального правила гласності провадження в Суді. У виняткових і виправданих випадках Голова Палати Суду може надати дозвіл на анонімність.

Адреса суду

Усю кореспонденцію стосовно скарги необхідно надсилати за адресою:

The Registrar
European Court of Human Rights
Council of Europe
F–67075 STRASBOURG CEDEX
FRANCE – ФРАНЦІЯ.

Листування з Судом

1. Після отримання від Вас першого листа або формуляру заяви Секретаріат Суду надсилає відповідь з повідомленням про те, що за Вашим іменем було відкрито справу, номер якої потрібно зазначати в усіх наступних листах до Суду. Надалі до Вас можуть звернутися за додатковою інформацією, документами чи роз’ясненнями, пов’язаними із заявою.

Секретаріат Суду не надає інформації щодо законодавства держави, проти якої спрямовано заяву, а також не надає юридичних консультацій стосовно застосування або тлумачення національного права.

2. Ви маєте своєчасно і сумлінно відповідати на листи Секретаріату Суду. Будь-яка затримка з відповіддю може розцінюватися як те, що Ви не зацікавлені у продовженні провадження в Суді, і розгляд заяви, відповідно, припиняється.

3. Якщо Ви вважаєте, що Ваша заява стосується одного з прав, гарантованих Конвенцією або протоколами до неї, і що всі умови прийнятності, викладені вище, задоволені, Ви повинні ретельно і розбірливо заповнити формуляр заяви і повернути його до Суду в найкоротші строки та у будь-якому випадку не пізніше шести місяців з дати направлення першого листа до Секретаріату Суду. Якщо формуляр та всі необхідні документи не будуть надіслані до Секретаріату Суду до спливу вказаного строку, це буде розцінено як те, що Ви не бажаєте підтримувати заяву в Суді і, відповідно, Вашу справу буде знищено.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 910 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2250 - | 2202 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.