Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Особливості організації та технології виробництва хлібобулочних виробів на пекарнях.

Лекція 1

2.1 Прийом і зберігання сировини

Технологічна схема виробництва будь-якого виду хлібобулочного виробу включає в себе послідовність окремих технологічних етапів і операцій, виконання яких дозволяє отримувати вироби, що відрізняються найкращою якістю.

Перший етап виробництва охоплює прийом, переміщення в складські приміщення і ємкості і подальше зберігання всіх видів сировини. Умови прийому зберігання порядок підготовки і пуску у виробництво проводиться згідно «Правил організації та ведення технологічного процесу на хлібопекарських підприємствах».

Сировина надходить на підприємства партіями. Кожна партія сировини повинна відповідати нормативній документації і супроводжуватися сертифікатом відповідності і посвідченням якості із зазначенням відповідності норм безпеки. Імпортне сировина повинна відповідати вимогам діючих нормативних документів і СанПіН на ідентичне російську сировину і супроводжуватися санітарно-епідеміологічним висновком і сертифікатом відповідності.

Сировина, як основний, так і додаткове, доставляється в тарі, підлягає обов'язковому огляду. Ретельно оглядають упаковку та маркування сировини і перевіряють її відповідність нормативної документації. Якщо упаковка пошкоджена, то підраховують кількість пошкоджень. Якщо виникають сумніви щодо відповідності якості сировини в пошкоджених місцях якості всієї партії, складають пробу з таких місць і проводять відповідні аналізи.

Перед прийманням сировину зважують. При доставці його в автоцистернах або машинах проводять перевірку маси сировини шляхом зважування автоцистерн або машин на автомобільних вагах з сировиною і без нього. При прийманні сировини в тарі (мішках, ящиках, бочках) зважування може бути проведене на автомобільних вагах або на платформних вагах. Допускається приймання сировини, що доставляється в стандартній тарі за номінальною масі одиниці упаковки (мішок, бочка і ін) з вибірковою перевіркою маси окремих упаковок.

На кожній партії сировини повинна бути прикріплена табличка із зазначенням найменування продукту, номера партії, підприємства - виробника, дати вироблення і надходження, кількості місць, маси однієї упаковки і всієї партії.

Зберігання і підготовка сировини до пуску у виробництво ведеться відповідно до вимог, що пред'являються до кожного виду сировини.

2.1.1 Зберігання борошна пшеничного хлібопекарського першого сорту

Борошно на хлібозавод доставляють і зберігають тарним способом в мішках.

Перед прийманням борошно в тарі зважують на автомобільних чи платформних вагах. При надходженні борошна в мішках допускається здійснювати приймання за номінальною масі одиниці упаковки з вибірковою перевіркою маси 3 - 5-ти упаковок. При транспортуванні та зберіганні борошна в мішках борошно укладають по партіях на стелажі в штабелі трійками або п'ятірками не більше 8 мішків в ряд у теплу пору року і не більше 12 мішків - у холодну по висоті. Запас борошна кожного сорту повинен відповідати семісуточной потреби підприємства.

Відповідно до вимог СанПіН 2.3.4.545-96 борошно зберігають окремо від усіх видів сировини. Борошняний склад повинен бути сухим, чистим, опалювальним, з хорошою вентиляцією; підлога - щільним, без щілин, зацементовані або асфальтованих. Стіни повинен бути гладкими, побіленими або викладеними керамічною плиткою. Зберігання борошна ведеться за ГОСТ 26791-89. Температуру в борошняних складах слід підтримувати не нижче 8 º C.

При тарному зберіганні борошна для кожної партії виписується ярлик, який зміцнюють на один з мішків. На ярлику вказують сорт борошна, НД, номер партії, підприємство-виробник, дату виготовлення і надходження, кількість мішків, масу однієї упаковки і всієї партії [10, стор.19].

2.1.2 Зберігання води

Вода на підприємство подається з міського питного водопроводу. Зберігається в спеціальних бачках, у яких створюється оперативний запас холодної води, гаряча вода надходить з котельні підприємства. Запас холодної води повинен забезпечувати безперебійну роботу підприємства протягом 8 годин, запас гарячої води - 5-6 годин [10, стор.29].

2.1.3 Зберігання дріжджів пресованих

Дріжджі хлібопекарські пресовані надходять на підприємство у вигляді брусків по 500 і 1000 м, упаковані в ящики з полімерних матеріалів. Зберігаються дріжджі укладеними на стелажах або піддонах при температурі від 0 до +4 º C в складському приміщенні. Допускається зберігання змінного або добового запасу пресованих дріжджів на виробництві в умовах цеху.

Склад для зберігання дріжджів повинен бути сухим, чистим, вентильованим [10, стор.26].

2.1.4 Зберігання кухонної солі

Сіль доставляється на підприємство у мішках паперових по ГОСТ 2226-88 масою нетто по 50 кг. Сіль зберігається в окремому приміщенні при відносній вологості повітря не вище 75%, причому сіль пересипають з транспортної тари в дерев'яні скрині з кришками, оскільки при зберіганні сіль роз'їдає мішки [10, стор.28].

2.1.5 Зберігання цукру-піску

Цукор-пісок на підприємство надходить в мішках тканинних для цукру за ГОСТ 8516-78Е, або у тканинних мішках з поліетиленовими чи паперовими тришаровими вкладишами масою нетто 50 кг. Мішки не повинні забруднювати цукор кострой або ворсом і мати сторонній запах, цукор не повинен висипатися через тканину або шви.

Мішки з цукром укладають на піддони, покриті чистим брезентом, мішковиною чи папером. Штабелі складають з однорідного за якістю цукру, упакованого в тару одного виду, що має однакову стандартну масу. Упакований цукор-пісок повинен зберігатися при температурі не вище 40 0С і відносній вологості повітря не вище 70% на рівні поверхні нижнього ряду упакованого цукру [10, стор.30].

2.1.6 Зберігання олії соняшникової

Олія соняшникова рафінована доставляється на підприємство у бочках сталевих за ГОСТ 13950-84, потім перекачується в ємності ХЕ-44 (11) і зберігається безтарно в закритих темних приміщеннях при температурі 19 лютого 0С [10, стор.36].

2.1.7 Зберігання маргарину столового

Маргарин надходить на підприємство в ящиках з гофрованого картону за ГОСТ 13511-84 або в картонних ящиках по ГОСТ 13515-80, вистелених полімерними плівками. Зберігається в холодильних камерах при температурі від мінус 20 0С до плюс 15 0С при постійній циркуляції повітря [10, стор 39].

2.2 Підготовка сировини до виробництва

Підготовка сировини до виробництва повинна здійснюватися згідно відповідного розділу «Збірника технологічних інструкцій для виробництва хліба і хлібобулочних виробів», 1989р., «Інструкції із запобігання потрапляння сторонніх предметів у продукцію хлібопекарського виробництва і СанПіН 2.3.4.545-96. Підготовку сировини до виробництва здійснюють після попередньої очистки тари від поверхневих забруднень.

2.2.1 Підготовка до виробництва борошна для хліба

При переробці борошна, що надходить тарно (у мішках), мішок з борошном перед спорожненням очищають щіткою і вспарівают по шву, потім мішок з борошном завантажується на мешкоопрокідиватель «Бета». Перед вступом на виробництво борошно просівається, очищається від металомагнітних домішок і зважується на автоматичних вагах 6.041-АВ-50НК. Для просіювання борошна застосовують просеиватель ПСП 1500, основним робочим органом якого є дротові сита № 2,8-3,5 (ГОСТ 3924-74). Номер сита, що застосовується для просіювання борошна, повинен відповідати сорту борошна.

Для видалення з борошна металевих частинок, які проходять через отвори сит просіювача, передбачають магнітні вловлювачі. Вони складаються з набору сталевих магнітних дуг з поперечним перерізом смуги 48 12мм. Для магнітів такого перетину мінімальна вантажопідйомність 8 кг, максимальна - 12. Зважування борошна здійснюється після просіювання, так як конструктивні особливості застосовуваних вагових пристроїв дозволяють забезпечити стабільність їх роботи тільки на просіяного борошна.

Для забезпечення заданої продуктивності між просіювачів ПСП 1500 і вагами 6.041-АВ-50НК встановлюється проміжний (надвесовой) бункер, в якому повинен перебувати запас борошна не менше встановленої максимальної дози. З цією ж метою під вагами встановлюється накопичувальна ємність для отмеренной дози борошна, так званий подвесовой бункер місткістю, достатньої для забезпечення безперервної роботи, як вагового пристрою, так і системи, що подає борошно на виробництво. У конструкції вагового дозатора є лічильник схилів, за яким ведеться облік відпускається борошна.

Після просіювання і зважування борошно направляється у виробничі бункера БН-2 для створення оперативного запасу. З бункерів вона подається в дозатори сипучих компонентів ЕДСП-100, встановлені біля тестомесильной машини «Прима-300». Транспортування борошна здійснюється механічним транспортом за допомогою норій і шнеків [10, стор 69].

2.2.2 Підготовка до виробництва води

Воду перед використанням темперують до потрібної температури.

Температура орієнтовно визначається розрахунково, а потім уточнюється експериментальним (пробним) шляхом. Температура води не повинна бути вище 45 - 50 º C.

де - початкова температура тіста, ° С;

- Температура борошна, ° С;

- Маса борошна в тісті, кг;

- Питома теплоємність борошна, 0,48 Ккал / (кг * град);

- Кількість води для замішування тіста, літр.

2.2.3 Підготовка до виробництва харчової повареної солі

Сіль доставляють на підприємство тарно, в мішках. Перед подачею у виробництво сіль розчиняють у солерозчинник періодичної дії Хср-3-0, 6Р, фільтрують і направляють у витратну місткість. Щільність сольового розчину повинна бути 1,2 кг / л. Для забезпечення правильності дозування солі рекомендується застосовувати розчини з постійною щільністю. Готовий розчин солі з солерозчинник перекачується у виробничу видаткову ємність Р3-ХЧД-3, а звідти подається в дозатор рідких компонентів Ш2-ХД-2Б.

Норми витрати солі передбачають дозу чистої солі по сухій речовині. Різниця, що утворюється між витратою чистої солі за рецептурою і надійшла на підприємство (зазвичай забрудненої) не повинна перевищувати кількості сторонніх домішок, зазначених у сертифікаті (волога, нерозчинний осад, сторонні включення та ін) [10, стор 72].

2.2.4 Підготовка до виробництва пресованих дріжджів

Пресовані дріжджі на виробництві використовують у вигляді дріжджової суспензії, яку готують при співвідношенні дріжджів і води температурою 30 - 35 º C 1:3 безпосередньо перед тестоприготовления. Для приготування суспензії використовується пропелерна мішалка Х-14.

Дріжджову суспензію пропускають через сито з розміром вічок не більше 2,5 мм [10, стр.70].

2.2.5 Підготовка до виробництва цукру-піску

 

На виробництво цукор подають у розчиненому, профільтрована вигляді. Цукровий розчин готують за допомогою сахарожірорастворітеля СЖР-400, готовий розчин проціджують через металеві сита з чарунками не більше 1,5 мм. Дозування цукрового розчину встановлюють залежно від фактичної його щільності 1,23 - 1,3 кг / л (50 - 62%). Готовий розчин цукру з сахарожірорастворітеля перекачується у виробничу видаткову ємність Р3-ХЧД-3, а звідти подається в дозатор рідких компонентів Ш2-ХД-2Б.

При необхідності використання цукру в нерозчинених вигляді його просівають через металеве сито № 2,8 - 3,5 (ГОСТ 3924) [10, стор 69].

2.2.6 Підготовка до виробництва соняшникової олії

Перед пуском у виробництво соняшникова олія пропускають через сито з розміром вічок не більше 3 мм [10, стор 74].

2.2.7 Підготовка до виробництва маргарину

Розпаковують, оглядають, зачищають і використовують без розтоплювання для приготування крихти.

2.3 тістоприготувальне відділення

Приготування опари та тіста для булки ярославської здобної виробляється в подкатних діжах Д-300 з допомогою тестомесильной машини «Прима-300». Для приготування опари в діжу Д-300 за допомогою дозатора рідких компонентів Ш2-ХД-2Б дозуються вода і дріжджова суспензія, потім машину включають і при безперервному перемішуванні додають необхідну кількість борошна за допомогою дозатора сипких компонентів ЕДСП-100. Заміс опари ведеться до отримання однорідної маси протягом 8 - 10 хвилин. Замішану опару залишають в діжі Д-300 для бродіння протягом 240 - 270 хвилин.

Для замісу тіста в діжу з готовою опарою дозують воду, що залишилася, розчини солі й цукру і соняшникову олію за допомогою дозатора рідких компонентів Ш2-ХД-2Б і поступово вносять залишкова кількість борошна за допомогою дозатора сипких компонентів ЕДСП-100. Заміс тесту виробляється на тестомесильной машині «Прима-300» протягом 8 - 12 хвилин в залежності від якості борошна. Замішане тісто залишають у діжах Д-300 для бродіння протягом 20 - 40 хвилин. Готове тісто потім направляють на розбирання.

2.4 тістообробних відділення

Оброблення тіста для булки ярославської здобної включає такі технологічні операції: поділ тіста на шматки заданої маси, попередня розстойка тестових заготівель, округлення шматків тесту, укладання тестових заготовок на листи, остаточна розстойка тестових заготівель.

Виброженное тісто за допомогою дежепод'емоопрокідивателя «Схід-ДО-3» вивантажують у воронку тістоділитель «Схід-МД-3», потім тестові заготовки необхідної маси надходять в шафу попередньої розстойки «Бриз плюс», а після нього - в тістоокруглителі «Схід-ТО- 5». Округлені тестові заготовки за допомогою передавального транспортера подаються на обробний стіл СП 1500, де вручну проводиться остаточне формування і укладання їх на аркуші. Перед укладанням на листи тестові заготовки змазують соняшниковою олією і посипають здобної крихтою. Приготування крихти здійснюється вручну шляхом внесення цукру і борошна в маргарин, підігрітий до сметанообразного стану, подальшого перемішування суміші до отримання однорідної маси і протирання цієї маси через сито. Листи з тестовими заготовками ставлять на люльки розстойної шафи Г4-ХРГ-76, де відбувається остаточна розстойка булокв протягом 40 - 70 хвилин.

2.5 Ділянка випічки

Расстояться тестові заготовки на аркушах переставляють з колисок розстойної шафи Г4-ХРГ-76 на люльки печі Ш2-ХПА-16, у якій виробляється випічка булок протягом 15 - 17 хвилин при температурі 210 - 230 0С у зволоженій пекарної камері. Піч Ш2-ХПА-16 являє собою блочно-каркасну суцільнометалеву піч з пекарної камерою тупикового типу, всередині якої розташований ланцюговий конвеєр з люльками і знімними подікамі.

2.6 Охолоджувальна відділення і експедиція

Зберігання випечених виробів до відпустки в торговельну мережу є останньою стадією процесу виробництва хліба і здійснюється в Охолоджувальна відділенні підприємства і в експедиції.

Після виходу з печі Ш2-ХПА-16 булка ярославська здобна вручну скидається з листів на передавальний транспортер, подающшій її на циркуляційний стіл X-ХГ і потім перекладається в лотки розміром 740 450 мм, що встановлюються на контейнерах ХКЛ-18. При укладанні здійснюється відбраковування продукції, що не відповідає вимогам ГОСТ 27844-88 за органолептичними показниками і встановленої маси. Укладені в лотки вироби остигають протягом 30 - 50 хвилин до температури поверхні 30 - 35 0С, після чого вручну упаковуються в полівінілхлоридної плівки марки «WP». Упаковані вироби, укладені на лотки, які стоять на контейнері ХКЛ-18 направляються на зберігання в експедицію, звідки потім відправляються в торгову мережу.

Охолоджувальна відділення і експедиція повинні бути освітленими, обладнаними припливно-витяжної вентиляцією, чистими. У Охолоджувальна відділенні здійснюється облік виробленої продукції, сортування і органолептична оцінка. Перед відпусткою продукції в торгову мережу кожна партія виробів піддається обов'язкового перегляду Бракер. Бракуються вироби, що мають неправильну форму, Притиска, випливи кірки з форм, забруднену поверхню, підриви і недовага. Відбраковані вироби можуть бути перероблені на виробництві в мочку, сухарні та хлібні крихти.

Укладання, зберігання і транспортування хлібобулочних виробів здійснюється відповідно до ГОСТ 8227-56. Правильність упаковки, маркування, написи на етикетці упакованого хліба повинна відповідати вимогам ГОСТ Р 51074-2003.

Для запобігання постачання торгівлі черствими виробами «Особливих умов поставки хлібобулочних виробів» встановлено терміни зберігання хліба на підприємстві і в торговельній мережі. Терміни зберігання хліба на підприємстві обчислюються з моменту виходу хліба з печі до моменту доставки хліба в магазин. Терміни зберігання упакованих виробів на підприємстві обчислюються з моменту розливу.

Для булки ярославської здобної з борошна пшеничного першого сорту не упакованому масою 0,2 кг терміни зберігання становлять: на підприємстві - не більше 6 годин, в торгівлі - 16 годин. Для булки ярославської здобної упакованої термін витримки на підприємстві не повинен перевищувати 24 години, термін реалізації в торгівлі - 72 години.



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
 | В случае высоких напряжений потери в диэлектрике возникают вследствие ионизации газовых включений внутри диэлектрика.
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 460 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2806 - | 2366 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.014 с.