Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ћирн≥ договори з колишн≥ми союзниками Ќ≥меччини
ћовою документ≥в

ѕреамбула до —татуту ќрган≥зац≥њ ќб'Їднаних Ќац≥й

ћи, народи ќб'Їднанн≥! Ќац≥й, виповнен≥ р≥шучост≥ позбавити наступн≥ покол≥нн€ в≥д страждань в≥йни, €ка дв≥ч≥ в нашому житт≥ принесла людству невимовна лихо, та затвердити в≥ру в головн≥ права людини, в людську г≥дн≥сть ≥ ц≥нн≥сть людськоњ особистост≥, р≥вн≥сть прав чолов≥к≥в ≥ ж≥нок, р≥вн≥сть прав великих ≥ малих нац≥й, та створити умови, за €ких можуть дотримуватис€ справедлив≥сть ≥ повага обов'€зк≥в, що випливають ≥з договор≥в та ≥нших джерел м≥жнародного права, та спри€ли соц≥альному прогресу й пол≥пшенню житт€ за умов б≥льшоњ свободи, та з ц≥Їю метою ви€вл€ти терпл€ч≥сть ≥ жити разом, у згод≥ один з одним, €к добр≥ сус≥ди, та об'Їдпати чаш≥ зусилл€ дл€ п≥дтримки м≥жнародного миру та безпеки; та забезпечити прийн€тт€м принцип≥в ≥ встановленн€м метод≥в, щоби збройн≥ сили використовувалис€ не ≥накше, €к у сп≥льних ≥нтересах, та використовувати м≥жнародний апарат дл€ спри€нн€ економ≥чному й соц≥альному прогресу вс≥х народ≥в, вир≥шити об'Їднати каш≥ зусилл€ дл€ дос€гненн€ цих ц≥лей.

«г≥дно з цим наш≥ в≥дпов≥дн≥ ур€ди через представник≥в, що з≥бралис€ в м≥ст≥ —ан-‘ранциско та представили своњ повноваженн€, знайден≥ в необх≥дн≥й форм≥, погодилис€ з цим —татутом ќрган≥зац≥њ ќб'Їднаних Ќац≥й, ≥ цим засновують орган≥зац≥ю п≥д назвою "ќб'Їднан≥ Ќац≥њ".

 

¬сього 50 держав п≥дписали —татут ќќЌ, а 24 жовтн€ 1945 р. в≥н набрав чинност≥. ÷ей день вважаЇтьс€ днем створенн€ ќќЌ (ќрган≥зац≥њ ќб'Їднаних Ќац≥й). —татут проголошував р≥вноправн≥сть ус≥х людей, повагу прав людини ≥ основних свобод. «годом цей розд≥л було доповнено ухваленою в грудн≥ 1948 р. √енеральною јсамблеЇю ќќЌ ƒекларац≥Їю прав людини. —татут зобов'€зував вир≥шувати вс≥ суперечки мирним способом, дотримуватис€ м≥жнародних договор≥в ≥ зобов'€зань. ќсновне призначенн€ ќќЌ, зг≥дно з≥ —татутом, Ч забезпеченн€ загального миру та безпеки в усьому св≥т≥.

 

ћирн≥ договори з колишн≥ми союзниками Ќ≥меччини

 

«а р≥шенн€м ѕотсдамськоњ конференц≥њ 1945 р. було засновано м≥жнародний орган Ч –аду м≥н≥стр≥в закордонних справ (–ћ«—) у склад≥ м≥н≥стр≥в закордонних справ —–—–, —Ўј, ¬еликоњ Ѕритан≥њ, ‘ранц≥њ та  итаю. ћетою –ћ«— було проведенн€ п≥дготовчоњ роботи з мирного врегулюванн€ п≥сл€ зак≥нченн€ другоњ св≥товоњ в≥йни. ѕерша сес≥€ –ћ«— проходила в Ћондон≥ 11 вересн€ Ч 2 жовтн€ 1945 р. Ќа раду було покладено укладанн€ мирних договор≥в з ≤тал≥Їю, –умун≥Їю, ”горщиною, Ѕолгар≥Їю та ‘≥нл€нд≥Їю.

 

ќстаточне виробленн€ та узгодженн€ текст≥в мирних договор≥в було зд≥йснено на ѕаризьк≥й мирн≥й конференц≥њ 19 липн€ Ч 15 жовтн€ 1946 р. ¬ робот≥ конференц≥њ брали участь делегац≥њ 21 крањни, збройн≥ сили €ких активно бились у ƒруг≥й св≥тов≥й в≥йн≥.

 

10 лютого 1947 р. мирн≥ договори з ≤тал≥Їю, ‘≥нл€нд≥Їю, Ѕолгар≥Їю, ”горщиною та –умун≥Їю було п≥дписано. ” договорах зазначалос€, що стан в≥йни припин€Їтьс€ ≥ кожна з цих крањн д≥стане п≥дтримку при вступ≥ до ќќЌ. “акож м≥стилис€ зобов'€занн€ забезпечити вс≥м громад€нам основн≥ демократичн≥ свободи, не допустити в≥дродженн€ фашистських орган≥зац≥й. ћирн≥ договори заф≥ксували територ≥альн≥ зм≥ни. “р≥Їст було перетворено на в≥льну територ≥ю. «а ≥тало-югославською угодою (1954 р.) це м≥сто ≥ область перейшли до ≤тал≥њ. ƒо ёгослав≥њ в≥д≥йшла сх≥дна частина ёл≥йськоњ  райн≥њ. √рец≥€ одержала ƒо-деканеськ≥ острови. ≤тал≥€ втратила вс≥ своњ колон≥њ та зобов'€залас€ збер≥гати суверен≥тет ≥ незалежн≥сть јлбан≥њ та ≈ф≥оп≥њ.

 

‘≥нл€нд≥€ передавала —–—– область ѕетсамо ≥ в≥йськово-морську базу ѕоркала-”дд. Ѕолгар≥€ в≥дновлювалас€ в кордонах на вересень 1940 р. ѕ≥вн≥чна “ранс≥льван≥€ з≥ складу ”горщини переходила до –умун≥њ. «акарпатську ”крањну долучено до складу —–—–.  ордон м≥ж –умун≥Їю та —–—– прол€гав л≥н≥Їю, заф≥ксованою румунсько-рад€нською угодою в≥д 28 червн€ 1940 р. Ќизка статей стосувалась обмеженн€ збройних.сил, наприклад дл€ ≤тал≥њ чисельн≥сть арм≥њ обмежувалас€ 250 тис. солдат≥в та оф≥цер≥в.

 

ƒоговори м≥стили положенн€ про режим користуванн€ р≥кою ƒунай (€кий остаточно визначивс€ Ѕелградською конвенц≥Їю). ћирн≥ угоди визначили розм≥ри репарац≥й, що сплачувалис€ –ад€нському —оюзов≥ за угодами 1946 Ч 1947 рр. “ак, ‘≥нл€нд≥€ ≥ –умун≥€ сплачували по 300 млн долар≥в репарац≥й у вигл€д≥ поставок товар≥в, ”горщина Ч 200 млн, а ≤тал≥€ Ч 100 млн долар≥в.

 

ѕ≥дписанн€ договор≥в ≥з союзниками Ќ≥меччини було найважлив≥шою м≥жнародно-правовою акц≥Їю в закр≥пленн≥ п≥дсумк≥в другоњ св≥товоњ в≥йни ≥ створювало певн≥ гарант≥њ дл€ виключенн€ можливост≥ њх перегл€ду.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2016-11-24; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 388 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

„тобы получилс€ студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без м€са и развести водой 1:10 © Ќеизвестно
==> читать все изречени€...

1631 - | 1558 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.012 с.