Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Югославія і новий світовий порядок

Джерельна база роботи.

Переходячи до аналізу джерельної бази бакалаврської роботи, насамперед, виділимо основні групи використаних нами документів. До них ставляться:

а) постанови Ради Північноатлантичного альянсу;

б) резолюції СБ ООН [9];

в) декларації ЄС, ОБСЄ й міжнародних конференцій, щодо конфлікту в Югославії [3, 4, 6, 8, 9];

г) умови Дейтоновських Угод 1995 р.

д) матеріали преси;

До спеціальної групи задіяних джерел варто віднести інтерв'ю, виступи й звіти перед громадськістю безпосередніх учасників подій у колишній Югославії (лорда Оуена, Холбрука, Ціммермана, Мілошевича, Білла, адмірала Смітта, генерала Валгрена й т.д.

Розділ II. Розпад Югославії: внутрішній і міжнародний аспекти.

 

Процес розпаду Югославії

Конфлікт у Югославії має складний багатоплановий характер, а, отже, такий же різноманітний комплекс причин. У переважній більшості наукових публікацій, присвячених даній проблемі, перше місце серед них приділяється внутрішнім протиріччям, що призвели до розпаду федеративної держави й громадянській війні, що йшла 4 роки. Згідно міцно сформованій в колах вітчизняних і закордонних політологів думці, основу конфлікту варто шукати в нерозв'язаності національного питання в рамках соціалістичної Югославії й, головне, у нерівноправному положенні її колишніх республік. Розвиваючи цю думку, цілий ряд дослідників ідуть далі й бачать корінь зла в «великосербської гегемонії», що ущемляла й обмежувала волю інших народів федерації[58, с.46.]. Оскільки останнє твердження істотно вплинуло на політику провідних світових держав у рішенні цього питання, розглянемо більш докладно, наскільки воно є об'єктивним. Не беручи під сумнів безперечна теза про крайню складність і заплутаність міжетнічних відносин на території СФРЮ, зупинимося на аналізі дійсного положення югославських народів у цій країні.

 

Югославія і новий світовий порядок

Отже, перейдемо до аналізу міжнародного аспекту конфлікту. Дослідження позицій західних держав відносно розпаду югославської федерації дозволяє виділити в їхньому розвитку два етапи.

Перший етап, що охоплює 1990-1991 р., характеризується майже повною підтримкою ідеї збереження єдиної Югославії в тім або іншого прийнятному для світового співтовариства виді. «Співтовариство і його держави-члени переконані, що процес просування югославського суспільства в напрямку демократичних реформ, прийнятних для всієї Югославії повинен бути заснований на політичному діалозі між всіма зацікавленими сторонами. З погляду 12-ти, об'єднана й демократична Югославія має найбільший шанс гармонійно інтегрувати в нову Європу» [3, с.180], - говорилося в Декларації ЄС по Югославії від 26 березня 1991 р. Аналогічну позицію в балканському питанні займали й США. Про це свідчить заяву представника Державного Департаменту на спеціальному засіданні підкомітету Сенату в лютому 1991 р.: «Політика США стосовно Югославії заснована на підтримці державної єдності, демократії, діалогу, прав людини й ринкових реформ. США підтримують єдність, незалежність і територіальну цілісність Югославії» [32, с.97]. Таке ж положення було висловлене помічником Держ. Секретаря по правах людини Р. Шіфтером: «Ми б хотіли досягти стабільності (на Балканах) і розпад Югославської федерації був би серйозною перешкодою» [32, с.97].

 

Глава III. Роль США та ЄС в розв’язанні югославського конфлікту (1992-1995 рр.)

3.1. Політика США та ЄС під час боснійської кризи в 1992 р.

Невдачі ЄС у ході спроб припинення війни в Югославії здавалося, повинні були змусити лідерів співтовариства підходити до найбільш гострого боснійського питання вкрай обережно й очікувально. Однак, уже у квітні 1992 р. ЄС визнає Боснію суверенною державою. У відповідь боснійські серби на контрольованій ними території проголосили створення сербської республіки Боснія й Герцеговина, що у перспективі могла приєднатися до обновленої федерації.

3.2. Позиція США та ЄС в часи югославського конфлікту у 1995 р.

Початок 1995 р., завдяки мирним угодам, досягнутим за посередництвом екс-президента США Дж. Картера, характеризується відносним затишком у бойових діях між ворогуючими сторонами. Однак політична напруженість навколо Боснії, незважаючи на тимчасове припинення вогню, залишалася колишньої. Найбільшу дипломатичну активність у цей період проявляють мусульмани, а серед міжнародних посередників в урегулюванні боснійського конфлікту - США.

Висновки

У заключній частині роботи хотілося б викласти наше розуміння значення кризи в Югославії для історії.

Одним з головних положень представленого дослідження є твердження про те, що даний конфлікт не можна розглядати винятково як внутрішньо балканську проблему без обліку загальносвітової геополітичної ситуації. Більше того, на наш погляд, взаємини між етносами в Югославії протягом всієї історії цієї держави були завжди тісно пов'язані із системою міжнародних відносин, яка постійно еволюціонувала.

Список використаних джерел та літератури:

Джерела:

1. Гали Б. Объединенные Нации, объединяйтесь! (выступление генерального секретаря ООН на ежегодной сессии неправительственных организаций ООН в Нью-Йорке) // Международная жизнь. – 1992. – №10. – С.5-13.

2. Из Декларации о критериях признания новых государств в Восточной Европе и СССР // Югославия в огне. Современная история Югославии в документах: В 2 Т. / РАН. – М., 1992. – Т. 1. – С.192-193.

3. Из Декларации ЕС о Югославии // Югославия в огне. Современная история Югославии в документах: В 2 Т. // РАН. – М., 1992. – Т. 1. – С.193-194.

4. Из заявления группы Семи // Югославия в огне. Современная история Югославии в документах: В 2 Т. // РАН. – М., 1992. – Т. 1. – С.238-239.

5. Из заявления по Боснии Лондонской конференции // Югославия в огне. Современная история Югославии в документах: В 2 Т. // РАН. – М., 1992. – Т. 1. – С.248.

6. Из заявления Президента США о признании бывших югославских республик // Югославия в огне. Современная история Югославии в документах: В 2 Т. // РАН. – М., 1992. – Т. 1. – С. 304-305.

Привіт. Ви проглянули ознайомлювальний фрагмент реферату на тему: «Американо-європейські відносини під час югославської кризи» об’ємом 56 сторінок. Для отримання повного варіанту роботи напишіть нам.

https://vk.com/club129840625

aib1512@ukr.net



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Тема 4.2. Организация ночного аудита | 
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 226 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2557 - | 2402 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.