Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 1. Політологія як наука.




ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ВИЩА ШКОЛА ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ

ФАКУЛЬТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ

КАФЕДРА СОЦІОЛОГІЇ ТА ПОЛІТОЛОГІЇ

 

    _________________  

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДО СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

нормативної дисципліни циклу

соціально-гуманітарної підготовки

ПОЛІТОЛОГІЯ

 

Галузь знань: 0301 «Соціально-політичні науки»

Напрям(и) підготовки: для всіх напрямів і спеціальностей

розглянуто Протокол засідання кафедри соціології та політології «__16__» «__ вересня ______» 20_13__р. № _1__   Завідувач кафедри к.ф.н., професор М.П.Рагозін ____________________ ___.___. 20___р.    
       
   

Донецьк, 20_13__ р.

 

Методичні рекомендації щодо організації семінарських занять студентів з вибіркової навчальної дисципліни циклу соціально-гуманітарної підготовки «Соціальна психологія» для студентів денної форми навчання соціально-політичних галузей знань

 

 

У методичних рекомендаціях викладено загальні положення та тематичний зміст семінарських занять з вибіркової навчальної дисципліни циклу соціально-гуманітарної підготовки «Соціальна психологія». Методичні рекомендації містять завдання щодо підготовки до участі у семінарському занятті з навчальної дисципліни «Соціальна психологія».

 

 

Укладач:

ЯХНО О.О.

 

 

ВСТУП

Відповідність нормативним вимогам. Дисципліна «Політологія» є вибірковим компонентом гуманітарного блоку професійної підготовки бакалаврів-соціологів та всіх. Навчальна програма розроблена у відповідності до робочих навчальних планів, зміст яких відповідають чинному у ДонНТУ «Положення про навчальну програму», що визначає загальні нормативні вимоги до змісту і методики організації процесу навчання з дисципліни.

Предмет дисципліни. Предметом політології є вивчення закономірностей і механізмів виникнення, функціонування і вияву політичних суб’єктів та процесів, яка формується у процесі суб'єктивного відображення людиною об'єктивних соціальних відносин і соціальних спільностей.

Основною метою курсу є ознайомлення із соціально-політичними відносинами у соціумі й групах, а також практичне оволодіння методами і знаннями з політології.

Роль та місце дисципліни. Дисципліна є складовою загально-професійної підготовки майбутніх фахівців та початковим етапом підготовки майбутнього викладача вузу, якщо студенти оберуть для подальшого навчання магістратуру. Крім додаткового професійного спрямування поглиблене психологічне навчання забезпечує вдосконалення знань та вмінь щодо пізнання інших людей та управління їх розвитком.

Організація навчання. Засвоєння навчального матеріалу з дисципліни «Політологія» включає послідовне досягнення чотирьох рівнів: відтворення, розуміння, використання й створення. Формування вмінь, що репрезентують всі ці рівні засвоєння, забезпечується на лекціях, семінарських та індивідуально-консультативних заняттях і в ході самостійної роботи студентів шляхом опанування двох самостійних блоків: теоретичного і практичного:

- теоретичний блок має забезпечити розуміння та засвоєння понятійно-термінологічного апарату Політології;

- практичний блок має сформувати вміння та навички застосування методів політології для діагностики суспільниз настроїв; оптимізації взаємодії у політичній, громадській сферах тощо; вдосконалення процесу управління владною та соціально-політичною діяльністю.

Семінарські заняття – це форма організації навчання, на якій під керівництвом викладача відбувається закріплення і систематизація набутих теоретичних знань, формуються і розвиваються необхідні вміння і навички.

Мета семінарських занять – забезпечити необхідний обсяг знань про предмет психології та педагогіки, завдання та методи політології, допомогти виробити цілісне уявлення про людину, ознайомити з основними напрямками та досягненнями в галузі політології.

Для роботи студентів на семінарських заняттях використовуються індивідуальні та групові завдання, що виконуються під керівництвом викладача на рівні засвоєння навчального матеріалу “застосування” і “створення”. Семінарські заняття можуть проходити у формі тренінгу, ділової гри і т.п.

Можливі методи навчання: дискусії і бесіди, виступи з доповідями, вирішення задач і ситуацій, вправи, психодіагностика, спостереження, експеримент, мікровикладання, дидактичні ігри та інше.

Семінарські заняття відіграють важливу роль в професійної підготовці студентів. Завданням семінарських занять є:

1. Закріплення лекційного матеріалу.

2. Більш докладний розгляд складних питань.

3. Вивчення класичних політологіічних робіт.

4. Формування навичок роботи з політологіічними науковими текстами (першоджерелами);

5. Формування навичок самостійної роботи.

На семінарських заняттях розглядаються питання, які представлені в навчальній програмі курсу. Обговорення може проводиться як в індивідуальній, так і в груповій формі. Кращому засвоєнню матеріалу сприятимуть дискусії з основних проблемних питань. Тематика семінарських занять взаємопов'язана з тематикою лекційного курсу, доповнюючи його самостійним розглядом окремих питань. Теми семінарських занять відображені в питаннях до іспиту. Поточна форма контролю - опитування студентів на кожному семінарському занятті, при якому можуть бути використані тестові завдання. Результати поточного контролю враховуються при проведенні контрольних тижнів.

 

ТЕМИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

Тема 1. Політологія як наука.

План

1. Суспільна природа політики.

2. Специфіка політики. Політика: мистецтво чи техніка?

3. Сучасні дискусії з предмету політології.

4. Політологія в системі суспільних наук.

5. Зміст сфери політичного, співвідношення публічного і особистого в політиці.

Контрольні запитання

1. Що є предметом дослідження політології?

2. Як і в чому виявляються взаємозвязки між політикою і суспільством?

3. Назвіть канали і механізми зворотнього зв’язку між політикою і повсякденним життям?

4. В який історичний період політологія сформувалась як самостійна наукова дисципліна?

5. Що вивчає такі розділи: політична філософія, політична соціологія, політична антропологія, політична історія, політична психологія?

 

ЛІТЕРАТУРА

Ковалев А.М. Предмет, законы и категории политики как науки //Вестник Московского университета. Сер. 12 “Политические науки”- 1998, № 5

Краснов Б.И. Еще раз к вопросу о предмете “политологии”// Вестник МГУ, сер.18, 1997, № 3.

Политология в вопросах и ответах: методическое пособие: для студентов всех специальностей и форм обучения. - Донецк: ДонНТУ, 2005. - с. 4-8, 20-25.

 

Додаткова рекомендована література

Демидов А.А., Федосеев А.А. Основы политологии. - М., 1995. - с. 5-14, 77-86.

Мангейм Джарол Б. Рич Политология. Методы исследования. - М., 1999. - с. 183-250.

Марченко М.Н. Политология.- М., 1997 - с. 44-57.

 

Политология. Хрестоматия. Под. ред. Василика М.А.. - М., 2000. Електронний ресурс

М.ВЕБЕР Политика как призвание и профессия - ч. 1с. 5-21.

К. ШМИТТ Понятие политического - ч. 1, с. 21-40

Г. АЛМОНД Политическая наука: история дисциплины - ч.1, с. 62-77.

М. ДЮВЕРЖЕ Политические институты и конституционное право - ч. 4, с. 12-25

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 201 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2474 - | 2397 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.