ПРАВИЛА ПРИЙОМУ
До Академії сухопутних військ
Імені гетьмана Петра Сагайдачного у 2015 році
Львів – 2015
ПРАВИЛА ПРИЙОМУ
До Академії сухопутних військ
Імені гетьмана Петра Сагайдачного у 2015 році
Провадження освітньої діяльності в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки від 18 листопада 2013 року АЕ №270789.
Правила прийому розроблені приймальною комісією Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (далі – приймальна комісія) відповідно до Закону України "Про вищу освіту" (№ 1556-VII від 01.07.2014 року), Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15 жовтня 2014 року № 1172 (далі – Умови прийому), Інструкції про організацію та проведення військово-професійної орієнтації молоді та прийому до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, затвердженої наказом Міністра оборони України від 05 червня 2014 року № 360, Методичних рекомендацій щодо прийому на навчання до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів у 2015 році для підготовки на посади осіб офіцерського, сержантського та старшинського складу.
І. Загальні положення
1.1. Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
(далі – Академія) оголошує прийом за державним замовленням на підготовку військових фахівців для здобуття ступеня вищої освіти бакалавра, магістра, освітньо-кваліфікаційних рівнів молодшого спеціаліста, та спеціаліста відповідно до ліцензії в межах ліцензованих обсягів.
Перелік акредитованих освітніх програм та напрямів підготовки (спеціальностей) ступеня бакалавра, магістра, освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, за якими оголошується прийом на навчання, ліцензовані обсяги та нормативні терміни навчання наведено в додатках 1 – 3 цих Правил.
1.2. Академія здійснює підготовку громадян України для проходження військової служби за контрактом на посадах осіб офіцерського, сержантського та старшинського складу у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України.
1.3. Підготовка громадян України за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста для проходження військової служби за контрактом на посадах осіб сержантського та старшинського складу у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, здійснюється у Військовому коледжі сержантського складу Академії (далі – Військовий коледж).
Вступ до Військового коледжу здійснюється відповідно до Правил прийому до Військового коледжу сержантського складу Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у 2015 році (додаток 10 до цих Правил).
1.4. Прийом осіб на навчання до Академії здійснюється на конкурсній основі.
1.5. Для вступників, які потребують поселення в гуртожиток під час вступу, будуть надані місця у гуртожитку за вартістю, затвердженою на момент поселення. Курсанти молодших курсів проживають на території Академії у казармених приміщеннях, курсанти старших курсів у гуртожитках.
1.6. Навчання курсантів у Академії здійснюється в статусі військовослужбовця протягом усього строку навчання.
1.7. Академія приймає на перший курс навчання для здобуття ступеня бакалавра військовослужбовців військової служби за контрактом рядового, сержантського та старшинського складу, випускників поточного року Київського військового ліцею імені Івана Богуна, військово-морського ліцею та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою.
1.8. Для здобуття ступеня бакалавра з присвоєнням офіцерського військового звання приймаються на перший курс на денну форму навчання відповідно до державного замовлення особи, які здобули повну загальну середню освіту, відповідають вимогам Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, а саме:
особи із числа цивільної молоді та ліцеїсти віком від 17 до 21 року, в тому числі ті, яким 17 років виповнюється в рік зарахування на навчання;
військовослужбовці, резервісти та військовозобов’язані, які мають повну загальну середню освіту та не мають військових звань офіцерського складу, у разі зарахування їх на перший та наступні курси навчання, віком до 23 років.
Особи жіночої статі приймаються на навчання за переліком спеціальностей, за якими жінки можуть проходити підготовку для проходження військової служби на посадах офіцерського складу, відповідно до граничних показників прийому на навчання до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів (далі – ВВНЗ) осіб жіночої статі, які щорічно затверджуються Міністром оборони України.
1.9. На заочну форму навчання для здобуття ступеня бакалавра за цивільними напрямами підготовки за результатами вступних випробувань на місця державного замовлення, що визначається наказами Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України у 2015 році, приймаються:
військовослужбовці військової служби за контрактом рядового, сержантського (старшинського) складу, які бездоганно прослужили у Збройних Силах України не менше одного терміну контракту;
військовослужбовці з числа осіб рядового, сержантського (старшинського) складу, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації та отримали поранення при виконанні службових обов’язків в зоні проведення антитерористичної операції (бойових дій).
1.10. Для здобуття ступеня магістра і освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста з присвоєнням офіцерського військового звання приймаються на денну форму навчання відповідно до державного замовлення курсанти, які здобули ступінь бакалавра за визначеною спеціальністю.
1.11. З метою запобігання розголошення інформації з обмеженим доступом та зважаючи на застереження органів охорони державної таємниці та захисту інформації відомості про результати роботи комісій з відбору, прийому та проведення вступної кампанії не вносяться до Єдиної державної електронної бази з питань освіти, яка є відкритою інформаційною системою.
ІІ. Фінансування підготовки фахівців
1.
2.
2.1. Фінансування підготовки військових фахівців у Академії здійснюється за рахунок видатків державного бюджету – за державним замовленням.
2.2. Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в Академії на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного бюджету.