Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Використання управлінських методів для профілактики конфліктів




ОДЕССКИЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ МЕДИЦИНСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ

Кафедра соціальної допомоги, загальної та медичної психології

МЕТОДИЧЕСКАЯ РАЗРАБОТКА ЛЕКЦИИ

Навчальна дисципліна «Конфліктологія» _______________________________

Лекція № 10 «Особливості глобальних і регіональних конфліктів»_________

Курс _____ 3________ Факультет 3 медичний _____________________

Для спеціальностей: 6.10301 «Практична психологія» (бакалаври) _______

 

 

Лекцію обговорено на навчально-методичному

засіданні кафедри соціальної допомоги,

загальної та медичної психології

“___”_____________ 2015 р. Протокол № _____

Зав. кафедри, проф. _____________Аймедов К.В.

 

Одеса, 2015

 

 

Тема: «Особливості глобальних і регіональних конфліктів»- 2 г.

1. Актуальність теми:

Історія людства з давніх часів продемонструвала неминучість конфліктів, вони існували всюди і будуть існувати стільки, скільки існує взаємодія між людьми. Дослідженню конфліктів, причин їх виникнення присвячена велика кількість праць учених різноманітних напрямів: філософів, психологів, управлінців, соціологів та ін. Як самостійна галузь знань конфліктологія була сформована лише в середині XX ст. і є нині однією з найсучасніших і молодих наук управлінського циклу.

2. Цілі лекції:

А.Навчальні цілі:

 

1. Надати загальне поняття конфліктології.

2. Проаналізувати проблеми, які охоплює конфліктологія.

3. Надати основні завдання та принципи конфліктології.

4. Проаналізувати основні підходи в теорії конфліктології.

 

Б.Виховні цілі:

 

1. Сформувати у студентів розуміння особистості медіатора, психолога-консультанта.

2. Сформувати розуміння специфіки медіаційної діяльності.

3. Створити умови для розуміння важності формування професійних умінь та навичок у студентів.

4. сформувати цілісну систему знань про природу конфліктів.

 

План та організаційна структура лекції

Основні етапи лекції та їх зміст Цілі у ступ есту абстракції Обладнан-ня лекції Розпо-діл часу
  Підготовчий етап Визначення навчальної мети. Забезпечення позитивної мотивації.       3%   2%
  Основний етап Викладення лекційного матеріалу за планом: 1. Профілактика конфлікту як спосіб його попередження. 2. Концепція і технології превентивних дій. 3. Попередження конфліктів - тактичний крок сучасного менеджменту. 4. Співробітництво як спосіб попередження конфліктів.     1, 2     2, 3       90%  
  4. Заключний етап Резюме лекції. Загальні висновки. Відповідь лектора на можливі запитання. Завдання для самопідготовки.       2% 2% 1%

 

Зміст лекційного матеріалу

Використання управлінських методів для профілактики конфліктів

Управлінські заходи містять у собі цілий ряд дій, пов'язаних з компетенцією працівника і його поведінкою.

Компетенція працівника являє собою сукупність знань, умінь і навичок, способів спілкування і досвіду в процесі професійної діяльності. Сама компетенція може реалізуватися тільки в конкретних діях, що у своїй сукупності можуть визначити його відповідність щодо обійманої посади. Необхідно чітко пам'ятати, що володіння компетенцією не є якоюсь закінченою дією, практично будь-яка посада вимагає постійного відновлення знань, умінь і навичок. Визначенням напрямків цих відновлень займається система управління персоналом. Підтримка процесу відновлення компетенції на необхідному рівні вимагає необхідного управління. Компетенції управління є процесом розвитку і підтримки його на рівні, що необхідний організації для реалізації її завдань, позначених стратегій розвитку. Жорсткі умови ринкових відносин вимагають постійного впливу на компетенцію працівників, інакше закономірно почнеться процес падіння конкурентності працівників, а потім і самої організації.

Управління компетенцією здійснюється на рівні організації і на особистісному рівні. На рівні організації мають реалізовуватися такі заходи: реальна оцінка трудових ресурсів за їх рівнем знань, умінь, навичок і здатності до творчої діяльності; моніторинг потреб організацій у конкретних персоналіях для свого розвитку; своєчасне прийняття необхідних адміністративних рішень для підтримки необхідного рівня компетенції. Результатом порівняльного аналізу управління компетенцією на рівні організації має бути створення банку даних компетенції.

Управління компетенцією на рівні особистості складається в процесі оцінювання індивідом своїх можливостей щодо вимог конкретної посади. Подібна оцінка, насамперед, дає можливість активізувати діяльність для одержання відсутніх знань і умінь, а потім, оцінивши рівень своїх можливостей щодо обраної посади, прийняти рішення про реалізацію раніше поставлених завдань. Реалізація подібного підходу дозволяє усунути, насамперед, групу об'єктивних причин конфліктних ситуацій, а підтримка рівня кваліфікації співробітників дасть можливість мінімізувати появу суб'єктивних причин конфліктів.

Як ми вже розглядали, в основі багатьох конфліктів лежить психологічний фактор. У той же час для запобігання конфліктів необхідне не тільки усунення суб'єктивного фактора, але Й організація управління поведінкою персоналу. Управління поведінкою являє собою цілісну систему заходів щодо формування принципів і норм поведінки людей в організації, коли поведінка співробітника розглядається відповідно до правил поведінки конкретної посади.

Головним завданням управління поведінкою персоналу є зближення очікувань індивіда й організації. Як профілактику конфліктів управління поведінкою передбачає усунення суб'єктивної складової причини конфлікту, що повинна базуватися на популяризації безконфліктної поведінки співробітників. Різні рекомендації для ефективної роботи повинні створюватися на основі психологічного підходу і містити в собі загальні правила поведінки, дотримання яких дозволить знизити можливість виникнення і розвитку, насамперед, дисфункціональних, внутрішньоособистісних і міжособистісних конфліктів.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 289 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2336 - | 2047 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.