Лекции.Орг


Поиск:
Практичне заняття ‑ 2 години
На практичному занятті обговорюється вирішення студентами таких ситуативних завдань:

1. Під час огляду місця події на полі, коли слідчий за участю судово-медичного експерта перейшов до огляду трупа, понята знепритомніла, побачивши знівечене обличчя загиблого.

Як бути слідчому, маючи на увазі, що огляд проводився у безлюдному місці, де були, крім самого слідчого, привезених понятих та експерта, ще два працівники міліції?

Чи може він продовжити огляд з одним понятим?

2. Під час огляду місця події слідчим були запрошені в якості понятих помічник судді апеляційного суду м. Києва та співробітник Дарницького районного управління ГУМВС України в м. Києві.

Оцініть дії слідчого.

 

3. Допитаний із застосуванням технічного засобу фіксування, свідок Ф. запитав слідчого, чому він не вносить його показання в протокол допиту, а лише обмежився вказівкою в протоколі про те, що застосовуються технічні засоби. Ф. наполягав на тому, щоб його показання були внесені до протоколу. Втім, слідчий пояснив, що оскільки показання повністю фіксуються технічними засобами та будуть зберігатися на диску, який приєднають до протоколу допиту, вони обійдуться і без детального викладення показань у самому протоколі.

Оцініть дії слідчого.

Які є форми фіксування кримінального провадження?

 

4. Під час кримінального провадження щодо розслідування зґвалтування неповнолітньої Б. були розбіжності у показаннях потерпілої та свідків І. та Д. Слідчий викликав усіх трьох на одночасний допит. Під час допиту слідчий зачитав показання Б., які вона давала на попередньому допиті, та які на його думку були правдивими, перед тим, як було запропоновано дати показання учасникам цієї слідчої дії.

Оцініть дії слідчого.

Чи дозволяється оголошення показань, наданих учасниками цієї слідчої дії на попередніх допитах?

Якщо так, то за яких умов?

Чи має якесь значення для проведення цього допиту те, що Б. є неповнолітньою?

 

5. У кримінальному провадженні, яке здійснювалося у м. Києві, про завдання тяжких тілесних ушкоджень Т., виникла необхідність одночасно допитати свідка П. та підозрюваного І., так як в їхніх показання, які були дані раніше, існували суттєві суперечності. При цьому свідок П. на даний момент відбував покарання у виправно-трудовій установі м. Луганська за вчинення вбивства.

Яким чином можна провести одночасний допит П. та І.?

 

6. Для проведення допиту неповнолітнього П. слідчий запросив для участі його батька та вчителя (класного керівника П.). До початку допиту неповнолітній заявив клопотання по те, що не бажає давати показання в присутності свого класного керівника, так як це може відобразитися на його стосунках в школі з учителями та друзями.

Як вирішити заявлене клопотання?

 

7. Слідчий протягом 2 годин допитував як свідка 13-річного Т. в присутності його батька – вчителя біології середньої школи, де він навчається.

Чи були порушені слідчим вимоги закону щодо порядку допиту малолітнього свідка?

Якщо так, то які саме?

 

8. П. о 22 годині вечора на вулиці пограбував невідомий чоловік, який відібрав у нього хутрову шапку та мобільний телефон. Потерпілий заявив слідчому, що він не може назвати точних прикмет грабіжника, так як на вулиці було темно. Проте, якби злочинця показали, то він би неодмінно впізнав його за сукупністю ознак, про що був складений відповідний протокол. Слідчий пред’явив П. підозрюваного М. з двома іншими громадянами, які не мали різких відмінностей в зовнішності, віці та одязі. Потерпілий вказав на підозрюваного М. як на особу, яка його пограбувала, вказавши при цьому деякі додаткові прикмети, про які він забув повідомити під час допиту.

Оцініть дії слідчого.

Чи були порушені слідчим вимоги закону щодо пред’явлення особи для впізнання?

 

9. Прокурор, з додержанням вимог кримінального процесуального законодавства, пред’явив потерпілому П. фотознімок підозрюваного Т. для впізнання разом з іншими фотознімками. Потерпілий П. заявив, що він не може впізнати особу, яка вчинила проти нього злочин, по фотознімках, але зможе впізнати її коли побачить. У зв`язку з цим прокурор пред’явив потерпілому П. підозрюваного Т. разом з іншими особами, які не мали різких відмінностей в зовнішності, віці та одязі. У результаті проведеного впізнання П. вказав на Т., як особу, що скоїла злочин, та пояснив за якими ознаками він його впізнав та при яких обставинах бачив.

Оцініть дії прокурора і доказове значення пред`явлення для впізнання.

Які існують види пред`явлення для впізнання?

 

10. З Одеського музею західного і східного мистецтва було викрадено картину Караваджо “Взяття Христа під варту”. Через деякий час у результаті співпраці МВС України з німецькими колегами були затримані члени транснаціонального організованого злочинного угрупування, у яких вказана картина була вилучена і повернута на Україну. Директор музею заявив, що він зможе впізнати викрадену картину.

Які слідчі дії повинен провести слідчий, аби встановити, що викрадена і повернена до музею картина – одна й та ж сама?

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ

1. Яка з наведених процесуальних дій не є слідчою (розшуковою) дією:

а) огляд трупа, пов'язаний з ексгумацією;

б) відтворення обстановки та обставин події;

в) слідчий експеримент;

г) проведення експертизи.

2. Яка з наведених слідчих (розшукових) дій спрямована на перевірку вже отриманих доказів:

а) допит;

б) обшук;

в) проведення експертизи;

г) слідчий експеримент.

3. Перед початком допиту потерпілий попереджається про кримінальну відповідальність за:

а) дачу завідомо неправдивих показань;

б) відмову від дачі показань і дачу завідомо неправдивих показань;

в) відмову від дачі показань;

г) відмову від дачі показань щодо рідних та близьких.

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 464 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

631 - | 499 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.