Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Теоретичні передумови до виконання роботи. Горючі матеріали в суміші з окислювачами під впливом теплового імпульсу здатні запалюватися




 

Горючі матеріали в суміші з окислювачами під впливом теплового імпульсу здатні запалюватися. Небезпечні границі запалення - нижня й верхня концентраційна межа запалення, меті визначення яких і присвячена дана практична робота.

Запропонована робота дозволяє навчити науково-технічний персонал у будь-якій галузі промисловості методам експертного аналізу пожежо-вибухонебезпечних властивостей будь-якого горючого матеріалу за даними теоретичних умов і практичних досліджень.

У результаті проведеної комплексної роботи можна кваліфіковано визначити категорію виробничого приміщення залежно від вивчених властивостей матеріалу.

У відповідності із властивостями й кількістю горючих речовин, що можуть утворювати вибухонебезпечну суміш, промислові підприємства підрозділяються на наступні категорії: А, Б, В, Г, Д, Е.

Категорія виробництва по пожежній небезпеці в значній мірі визначає вимоги до промислових будинків, їхній конструкції й плануванню, організації пожежної охорони і її технічної оснащеності. По категорії пожежної небезпеки можна визначити, наприклад, припустиму ступінь вогнестійкості будинків, їхня поверховість, розриви між будинками. По категорії пожежної небезпеки, ступеня вогнестійкості й кубатурі будинків можна правильно визначити необхідна кількість води для зовнішнього й внутрішнього гасіння пожеж, вибрати необхідні системи опалення, вентиляції й кондиціювання повітря, водопостачання, висвітлення й засобів для гасіння пожеж. Крім того, може бути визначена відстань до евакуаційного виходу від найбільш вилученого робочого місця, ширина проходів і площа поверху між протилежними стінами.

Особливе значення в попередженні вибухів приділяється вибору електроустаткування. У вибухонебезпечних приміщеннях застосовують тільки вибухозахисне встаткування, що не викликає вибухів у робочих приміщеннях завдяки спеціальному пристрою.

Нижче наведена характеристика категорій приміщень промислових підприємств.


Категорія А (вибухопожежонебезпечні)

До цієї категорії ставляться виробництва, на яких утворяться горючі гази з нижнім боковим вівтарем запалення менш 10% і рідини з температурою спалаху до 28°С включно за умови, що зазначені гази або рідини можуть утворювати вибухонебезпечні суміші в обсязі, що перевищує 5% обсягу приміщення, а також речовини, здатні самозайматися й горіти при взаємодії з водою, киснем повітря й один з одним.

Категорія Б (вибухопожежні)

До цієї категорії ставляться виробництва, на яких утворяться горючі гази, нижня межа запалення яких вище 10%, а також рідини з температурою спалаху від 28 до 61°С включно або нагріті до температури спалахи й вище горючі пили або волокна, нижня концентраційна межа запалення яких більше 65 г/м3, речовини, здатні тільки горіти, але не вибухати при контакті з повітрям, водою або один з одним, а також тверді спаленні речовини й матеріали.

Категорія В (пожежонебезпечні)

До цієї категорії ставляться виробництва, на яких звертаються рідини з температурою спалаху вище 61°С и горючі пили, нижній концентраційні межа запалення яких більше 65 г/м3, речовини, здатні тільки горіти, але не вибухати при контакті з повітрям, водою або один з одним, а також тверді спаленні речовини й матеріали.

Категорія Г (пожежобезпечні)

До цієї категорії ставляться виробництва, на яких звертаються негорючі речовини й матеріали в гарячому, розпеченому виді, а також речовини, які спалюються або утилізуються як паливо.

Категорія Д (пожежобезпечні)

До цієї категорії ставляться виробництва, на яких звертаються негорючі речовини й матеріали в холодному стані.

Категорія Е (вибухонебезпечні)

До цієї категорії ставляться виробництва, на яких звертаються вибухонебезпечні речовини в таких кількостях, при яких можуть утворюватися вибухонебезпечні суміші в обсязі, що перевищує 5% обсягу приміщення, але не можуть створюватися пожежонебезпечні умови.

 

Одним із критеріїв оцінки вибухових властивостей пароповітряних сумішей є концентраційні межі вибухаємості: нижній і верхній. Нижньою концентраційною межею вибухаємості (НМВ) називається мінімальний зміст горючих пар (газів) у повітрі, при якому ще можливий вибух. Верхньою концентраційною межею вибухаємості (ВМВ) називається максимальний зміст горючих пар (газів), вище якого вибух неможливий. Концентраційні межі вибухаємості для газів і пар виражають звичайно в % об'ємн.

У виробничих приміщеннях утворення вибухонебезпечних пароповітряних сумішей можливо в тих випадках, коли є умови випару горючих рідин у повітряне середовище приміщень (відкриті резервуари, ємкості, ванни й т.д.) або при розливі рідин.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 231 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2644 - | 2219 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.