Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


І. Розгорнутий протокол патолого-анатомічного розтину трупа тварини




Протокол № 268

Патолого-анатомічного розтину трупа поросяти, що належало ТОВ”Пилипчанське”. Розтин проведено 19 квітня 2014 року в секційній залі Білоцерківського національного аграрного університету студентами 4 курсу 4 групи факультету ветеринарної медицини Титаренко Ю.І. та Поліщук Л.В. в присутності студентів групи і доцента Утеченко М.В.

 

Анамнестичні дані:

В ТОВ”Пилипчанське” є невелика свиноферма, де утримується близько 560 свиней різних вікових груп. Все свинопоголів’я розміщується у двох свинарниках. В одному із них утримуються супоросні свиноматки, свиноматки з приплодом і поросята групи дорощування; в іншому – поросята на відгодівлі. Умови утримання тварин різних вікових груп задовільні. Годують комбікормами власного виробництва згідно із загальноприйнятими нормами. Спорадично відбувається загибель поросят групи 7-10 місяців. Так в ніч на 18 квітня загинуло п’ять поросят із цієї групи. Труп одного поросяти було доставлено до секційної зали БНАУ

Розтином встановлено:

А.Зовнішній огляд:

1. Розпізнавальні ознаки: труп кабанчика віком близько 7 міс., правильної форми, задовільної вгодованості, злегка відстаючий у розвитку, масою приблизно 60 кг.

2. Посмертні зміни труп охолоджений,злегка здутий, трупне заклякання виражене, шкіра в ділянці нижньої частини черевної стінки злегка зеленувата.

 

3. Спеціальна частина:

3.1. Шкіра еластична, сірого кольору й рівномірно вкрита помірної довжини щетиною, яка прилягає до шкіри і щільно в ній утримується.

3.2. Слизова оболонка ротової і носової порожнини синьо-червоного кольору і вкрита помірною кількістю слизу. Кон’юктива помірно зволожена синьо-червоного кольору, рогівка мутна.

3.3. Скелетні м’язи злегка зів’ялої консистенції, сіро-червоного кольору, помірно розвинені, сухуваті, малюнок збережений.

3.4. Підшкірна клітковина світло-сірого кольору, помірно зволожена і містить прошарки жирової тканини товщиною до 7 см.

3.5. Магістральні кровоносні судини містять невелику кількість злегка згорнутої крові темно-червоного кольору.

3.6. Підщелепові та поверхневі шийні лімфатичні вузли злегка збільшені, пружної консистенції, на розрізі червоно-сірого кольору, вологі, малюнок слабо виражений. Лімфовузли колінної складки та пахвинні не збільшені, зів’ялої консистенції, на розрізі сірого кольору, помірно вологі, малюнок не виражений.

Б. Внутрішній огляд:

4. У плевральних та черевній порожнинах міститься близько 5 мл прозорої рідини. Очеревина і костальна плевра гладенька, блискуча.

5. Слизова оболонка язика світло-сірого кольору, помірно вкрита слизом. М’язи язика пружної консистенції, на розрізі сіро-червоного кольору, сухуваті, малюнок збережений.

6. Слизова оболонка глотки та стравоходу сірого кольору, помірно вкрита слизом. Заглоткові мигдалики не збільшені, сірого кольору, при натискуванні із них виділяються стовпчики слизу.

7. Слизова оболонка гортані і трахеї сірого кольору і вкрита помірною кількістю слизу. Міжщелепові судини містять невелику кількість слизу.

8. Легені не спалі, не еластичні, не однотонно забарвлені в вишнево-червоний та темно-червоний колір. Легенева плевра гладенька, блискуча. На розрізі легені однотонно забарвленні в вишнево-червоний та темно-червоний колір, надмірно вологі, малюнок стертий. При натискуванні на легені із бронхів виділяється світла, червонувата піниста рідина, а із судин – кров.

9. Серцева сорочка легко відділяється від серця. Епікард гладенький, блискучий і під ним міститься незначні прошарки жирової тканини світлого кольору. Серце збільшене за рахунок правого шлуночка забарвлено в сірувато-рожевий колір. В порожнинах серця міститься рихлі згустки крові темно-червоного кольору. Епікард гладенький, блискучий сірого кольору. Міокард в’ялої консистенції, сірувато-рожевого кольору, сухуватий, малюнок стертий. Клапани серця сірого кольору, еластичні. В просвіті легеневої артерії міститься невелика кількість згорнутої крові темно-червоного кольору.

10. Печінка не збільшена, злегка зів’ялої консистенції темно-червоного кольору. На розрізі вона волога(повнокровна однотонно забарвлена в темно-червоний колір), малюнок не виражений. Жовчний міхур містить надмірну кількість рідкої жовчі жовтого кольору. Слизова оболонка жовтого кольору.

11. Нирки не збільшені, зів’ялої консистенції, не однотонно забарвлена в темно-червоний і світло-коричневий колір. На розрізі нирок куркова речовина не однотонно забарвлена в темно-коричневий і світло-коричневий, мозкова – темно-червоний колір.

12. Селезінка не збільшена, зів’ялої консистенції, краї її загострені, капсула її зморшкувата. На розрізі паренхіма селезінки темно-червона, помірно зволожена, не розм’якшена, малюнок не виражений.

13. Мезентеріальні лімфатичні вузли збільшені, пружної консистенції. На розрізі вони забарвленні в сірий та темно-червоний колір, вологі, малюнок не виражений. Кровоносні судини брижі кишечнику добре кровонаповненні.

14. Шлунок добре наповнений сухуватими кормовими масами брудно-сірого кольору, що мають специфічний запах часнику. Слизова оболонка донної частини шлунка темно-червоного кольору, набрякла і вкрита значною кількістю сірого слизу.

15. Тонкий кишечник містить значну кількість рідкого хімусу брудно-сірого кольору, водянистої консистенції. Слизова оболонка кишечнику темно-червоного кольору і вкрита значною кількістю слизу.

16. В товстому кишечнику містяться рідкі не сформовані фекалії брудно-сірого кольору. Слизова оболонка темно-червоного кольору і вкрита значною кількістю слизу.

Патолого-анатомічний діагноз:

1.Гострий інтенсивно виражений катаральний гастрит та гострий дифузний катаральний ентерит.

2. Зерниста дистрофія в міокарді, паренхімі печінки і нирок.

3. Гостра застійна гіперемія в печінці й нирках та слабо виражена в легенях

4. Серозне запалення підщелепних, повеневих шийних та мезентеріальних лімфатичних вузлів.

 

 

Висновок:

Патолого-анатомічні зміни характерні для гострої кормової інтоксикації.

Підписи:

М.П. 1.­_____М.В.Утеченко

2._____Ю.І.Титаренко

3._____Л.В. Поліщук





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1605 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2420 - | 2132 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.