Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


на відмову в призначені соціальної допомоги




СКАРГА

Мною, ____________________________, 06.11.2015 року в приміщенні Управління праці та соціального захисту населення ________________________________________було отримано лист за вих.№________ від ____________ року. В даному листі йшлося про те, що я право на оформлення та видачу довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції не маю та в призначенні щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі оплату житло-комунальних послуг – мені було відмовлено.

З відповідним листом я не згодна, вважаю, що його винесено в порушення норм діючого законодавства України.

Так зокрема, Указом в.о.Президента України № 405/2014 від 14.04.2014 року «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» було розпочато проведення Антитерористичної операції. Територія її проведення була визначена вся (без винятку) Донецька, Луганська область.

Відповідно до Закону України №1669-VII від 02.09.2014 року «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» періодом проведення антитерористичної операції – є час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Кабінетом Міністрів України 30.10.2014 року прийнято Розпорядження № 1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція», згідно з додатком до відповідної постанови до зазначених населених пунктів належить ________________ (де фактично я й зареєстрована).

В подальшому, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 1079-р зупинено дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 року № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція».

 

Постановою окружного адміністративного суду м.Києва по справі №826/18327/14 від 26 січня 2015 року за позовом ТОВ «Тар Альянс» до Кабінету Міністрів України про визнання нечинним розпорядження та зобовязання вчинити певні дії позовні вимоги ТОВ «Тар Альянс» були задоволені та:

- Визнано нечинним розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року №1079-р «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року №1053-р».

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду по справі №826/18327/14 від 02 квітня 2015 року апеляційну скаргу Кабінету Міністсрів України – залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 26 січня 2015 року – без змін.

 

Якщо й брати до уваги можливе зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 року № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція», то на цей час та час звернення до Управління праці та соціального захисту населення _____________________________________ мене, _______________________, з заявою про надання статусу внутрішньо переміщеної особи й видання відповідної довідки про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 року № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» не скасоване, перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, до якого належить м. ____________________ – не змінений, а відтак повинен бути застований як джерело інформації при вирішенні питання, щодо надання статусу внутрішньо переміщеної особи з району проведення антитерористичної операції.

 

Також слід звернути увагу на наступне:

Згідно до Закону України № 1706-VII від 20.10.2014 року «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Адресою покинутого місця проживання внутрішньо переміщеної особи в розумінні цього Закону визнається адреса місця проживання особи на момент виникнення обставин, зазначених вище. При цьому зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

 

Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.

Для отримання довідки внутрішньо переміщена особа має звернутися до структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання із заявою про отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Відповідна довідка №_________________ була мною особисто отримана _______________________ року після звернення до Управлінням праці та соціального захисту _____________________________________________, що свідчить про взяття мене на облік.

 

До цього часу довідка №______________ від ______________ року не скасована та є діючою відповідно до вимог законодавства України. А відтак я є внутрішньо переміщеною особою відповідно до вимог діючого законодавства.

Термін діє довідки шість місяців з моменту її видачі відповідно до вимог п.8 ст.4 ЗУ № 1706-VII від 20.10.2014 року «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», п.6 Постанови Кабінету Міністрів України №509 від 01.10.2014 року «Про облік внутрішньо переміщених осіб».

Тобто довідка №__________ від ______________ року діяла з 26.03.2015 року по 26.09.2015 року, термін дії продавжений 06.11.2015 року до 06.05.2015 року (про що свідчать відповідні записи Управління праці та соціального захисту населення __________________________________________ зроблені 26.03.2015 року, 06.11.2015 року. Саме продовження терміні дії довідки й невидання нової довідки свідчить про її дійсність саме з 26.03.2015 року.

 

Заявнику може бути відмовлено у видачі довідки, продовженні її дії або скасовано її дію, якщо (п.11 ст.4 № 1706-VII від 20.10.2014 року «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»):

1) відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення, визначені у статті 1 цього Закону, або обставини, що раніше існували, істотно змінились;

2) у державних органів наявні відомості про подання завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки;

3) заявник втратив документи, що посвідчують його особу та підтверджують громадянство України, до їх відновлення.

Однак в такому випадку відповідні дії повинні бути викладені у вигляді рішення органу праці та соціального захисту населення. Відповідне рішення згідно Закону оформлюється в день звернення особи. Однак відмова в надані довідки про взяття на облік як тимчасово переміщеної особи викладена процесуально не правильно, має вигляд простого листа, складеного після спливу терміну визначеного законодавствам (на 7 день після офіційного звернення до органу влади), а відтак не маючого жодного юридичного наслідку для мене, як заявника.

 

Порядок отримання відповідних соціальних виплат, як тимчасово переміщена особа обумовлюється Постановою Кабінету Міністрів України №505 від 01.10.2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Де зокрема зазначається, що грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Грошова допомога не призначається виключно у разі, коли (п.6 Постанови №505 від 01.10.2014 року):

- будь-хто з членів сім’ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення;

- будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Однак відповідних даних Управлінні праці та соціального захисту населення _______________________________ не мало, та їх попросту не було як такових.

В інших випадках визначених п.12 Постанови КМУ №505 від 01.10.2014 року виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця, в тому числі у разі скасуванні довідки про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи.

 

З огляду на що відмова Управлінні праці та соціального захисту населення __________________________________________ в надані щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, про що нібито мене було сповіщено листом за вих.№2908 від 02.04.2015 року, не грунтується на вимогах діючого законодавства України.

Слід зазначити, що я вчасно не мала можливості отримати лист за вих.№2908 від 02.04.2015 року, бо при взятті на облік Управлінням праці та соціального захисту населення ___________________________________була допущена технічна описка, так замість адреси тимчасового місця мешкання: ____________________, була зазначена _________________________, та будь-яка кореспонденції адресована на мою користь доставлялася за іншою невідомою мені адресою.

 

На підтвердження вказаних вище даних, підстав, слід вказати, що допомога як внутрішньо переміщеній особі – моєму сину, який мешкає зі мною – _________________________ (довідка №____________ від __________року) виплачувалася вчасно та в повному обсязі. Термін її дії також продавжений до 06.05.2016 року.

 

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Організацію, повноваження і порядок діяльності Кабінету Міністрів України визначає відповідно до Конституції України Закон України «Про Кабінет Міністрів України» від 27.02.2014 року № 794-VII.

Згідно до ч.1 ст.19 ЗУ № 1706-VII від 20.10.2014 року «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» особи, винні в порушенні цього Закону, несуть відповідальність згідно із нормами діючого законодавства України.

У разі наявності ознак злочину, спричинення якого передувало порушення прав та законно охоронюванних інтересів фізичних осіб винні особи будуть нести також кримінальну відповідальність.

Доказом відповідних порушень може бути зокрема рішення адміністративного суду з питань оскарження дій, щодо неправомірного позбавлення соціальних виплат, грошових виплат гарантованих державою.

Можливість оскарження визначена ч.1 ст.13 ЗУ № 1706-VII від 20.10.2014 року, де зокрема зазначається, що рішення, дії чи бездіяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб можуть бути оскаржені до суду.

Порушеннями з боку відповідальних осіб Управління праці та соціального захисту населення ____________________________________ є зокрема дії, щодо неправомірної відмови в наданні щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг та відсутності необхідних дій, щодо поновлення відповідних виплат до часу звернення з відповідною скаргою, а відтак це можно характеризувати як злочину недбалість працівників, керівництва Управління праці та соціального захисту населення _______________________________________, за вчинення якого передбачена кримінальна відповідальність відповідно до Кримінального Кодексу України.

На підставі наведеного, керуючись нормами Конституції України, Законом України № 1706-VII від 20.10.2014 року «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», п.6 Постанови Кабінету Міністрів України №509 від 01.10.2014 року «Про облік внутрішньо переміщених осіб», Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014,-

 

ПРОШУ:

 

Негайно поновити порушені мої, _____________________, права й законні інтереси, щодо отримання відповідних соціальних виплат з часу взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи – 26 березня 2015 року на період 6 (шість) місяців до 26.09.2015 року.

Прийняти до уваги, що дія довідки №____________ від ____________року продовжена до 06.05.2016 року.

 

Додатки:

- Копія довідки №____________ від _________ року;

- Копія довідки №____________ від __________року;

- Копія листа вих.№_____ від _______року, отримано лише ______року;

- Копія паспорту, ІПН виданій _____________________;

- Копія рішень, ухвал окружного адміністративного суду м.Києва, Київського апеляційного адміністративного суду;

- Копія листа Управління праці та соціального захисту населення ______________________________ вих.№________ від _________року.

 

____________________ року ________________





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 286 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2338 - | 2092 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.