Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Урок 23. Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр многокутника




Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток; вчити знаходити периметр многокутника; вдосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння аналізувати задачі; розвивати логічне мислення, математичне мовлення, формувати потребу розв'язувати поставлені завдання швидко і правильно, навички роботи в парі і групі; виховувати навчальну активність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с. 55)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 34-35)

Завдання 187. Колективне опрацювання матеріалу

Завдання 188

Учні пояснюють, як виконати обчислення, працюючи у своїх зошитах.

Завдання 189

Перший стовпчик — з коментуванням, решта прикладів — самостійно.

Завдання 190. Колективне опрацювання матеріалу

1) Як називаються ці геометричні фігури?

1 — незамкнена ламана;

2 — замкнена ламана, многокутник, чотирикутник.

— Що зображено? (Многокутники)

— Назвіть кожний многокутник і покажіть його межі.

Учні виходять до дошки й указкою показують межі кожного многокутника. Ведуть по сторонах многокутника так, щоб лінія, яку опише кінець указки, представляла б замкнуту ламану.

— Що є межею многокутника? (Замкнена ламана.)

— Як знайти довжину ламаної? (Виміряти ланки і додати довжини.) Висновок: Сума довжин усіх сторін многокутника — це периметр многокутника.

2 + 5 + 2 + 4 = 13 (см)

Відповідь: 13 см.

— Перевірте, чи правильно знайшли периметр чотирикутника. Знайдіть самостійно периметр трикутника.

Завдання 191

Учні порівнюють і розв’язують задачі.

Завдання 192*

Учні «ланцюжком» будують 3 многокутники так, щоб кількість сторін у кожній наступній фігурі збільшувалася на 1.

Завдання 193

Учні «ланцюжком» добирають числа, щоб рівності були правильними. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Математичні кінцівки»

2. Робота над задачею

Скільки літрів води можна долити в бутель місткістю 19 л, якщо у ньому вже є: 10 л, 5 л, 7 л, 11 л?

4. Розв'язування логічної задачі

Дід, баба, онучка, собачка, кішка та мишка тягнули ріпку. Скільки рук тягнули ріпку? (6)

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯС. 35, завдання 194; 195.

Урок 24. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ПЛАНОМ. ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ

Мета: навчати учнів розв'язувати задачі за планом; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 35, завдання 194; 195)

2. Гра «Мовчанка»

3. Хвилинка каліграфії

— У якому ряді числа записані у порядку зростання?


10; 13; 45; 87; 21; 95; 100.

94; 56; 29; 24; 0; 75; 20.

7; 17; 27; 57; 67; 37; 97.

45; 49; 51; 68; 77; 90; 93.


4. Математичний диктант


• Запишіть число, у якому 7 дес. і 3 од.

• Запишіть найменше двоцифрове число.

• Запишіть найбільше двоцифрове число.

• Запишіть суму чисел 8 і 5; 9 і 3.

• Запишіть різницю чисел 12 і 5; 11 і 4.

• Збільшіть 5 на 30.

• Зменшіть 64 на 3


III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі за планом.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 35-36)

Завдання 196

Завдання 197

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні пояснюють, що дізналися кожною дією. Після цього розв’язують задачу іншим способом.

Завдання 198. Самостійна робота за варіантами

Завдання 199

Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 200*

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Додавання чисел частинами


8 + 5 = 8 + 2 + 3 =...

6 + 6 =...

9 + 4 =...

8 + 3 =...

7 + 5 =...

6 + 5 =...


2. Гра «Перевір!»

— Дію додавання можна перевірити відніманням: 8 + 5 = 13. Перевірка: 13 - 8 = 5, або 13 - 5 = 8.

— Дію віднімання можна перевірити додаванням або відніманням: 13 - 8 = 5. Перевірка: 5 + 8 = 13, або 13 - 5 = 8.


6 + 9 = 14

8 + 8 = 16

17 - 8 = 9

13 – 5 = 8


3. Робота над задачею

Мама придбала 18 зошитів. З них 5 зошитів у лінію, 7 зошитів — у косу лінію і кілька зошитів у клітинку. Скільки зошитів у клітинку придбала мама?

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Як оцінюєте свою роботу?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 36, завдання 201; 202.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 616 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2311 - | 2016 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.