Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Технічні дії в спорті - це найбільш раціональні рухові дії для конкретного організму людини, які направлені на досягнення найвищих результатів в вибраному виді спорту




Технічна підготовка в футболі включає вивчення наступних елементів:

1. Техніка переміщень, (переміщення бувають кроком, бігом, стрибком (вгору, вбік), падіння.

2. Техніка ударів - по нерухомому м'ячу, по м'ячу, що котиться, по м'ячу, що відскочив, по м'ячу, що летить. Удари по м'ячу виконуються внутрішньою та зовнішньою стороною стопи внутрішньою та зовнішньою стороною підйому, серединою підйому, носком, п'яткою, стегном та головою - (в стрибку та з місця). Удари ногою по нерухомому м'ячу виконуються так, щоб опорна нога ставилась на одному рівні з м'ячем, по м'ячу, що котиться трохи попереду. Удари головою виконуються серединою лоба та бічною частиною голови.

3. Зупинки м'яча - що м'яча котиться, що летить, М'яч що котиться зупиняють внутрішньою і зовнішньою частинами стопи та підйому, підошвою, стегном, м'яч що летить грудьми та головою. При зупинці м'яча що летить виконується уступаючий рух назад.

4. Техніка ведення м'яча. В класичному виконанні виконується зовнішньою частиною стопи, щоб був зворотний оберт. Ведення виконується усіма частинами стопи крім п'ятки, також стегном головою.

5. Техніка протидій - відбір м'яча. Підкат, вибивання (в випаді, шпагаті, полу шпагаті), перехват (с заду гравця), поштовхом плече в плече, постановка ноги перед м'ячем.

6. Фінти - це рухи які вводять в оману суперника. В футболі виконують фінти на удар, на передачу, на ухід. Виділяють наступні види «фінт з відтягуванням м'яча назад», «фінт під час зупинки», «фінт з поворотом», «фінт з пропусканням м'яча» і т.д.

7. Техніка укиданням м'яча з-за бокової лінії (з місця, з розбігу, в падінні).

8. Техніка гри воротаря. Воротар - єдиний гравець команди, якому правилами гри дозволено ловити м'яч руками в межах штрафного майданчика. До технічних прийомів воротаря відносять ловіння, викидання, вибивання і переведення м'яча.

Тактична підготовка поділяється на: тактика нападу та захисту, і та і друга класифікується на індивідуальну групову та командну з м 'ячем та без м 'яча:

Індивідуальні дії: без м'яча це всі переміщення, з м'ячем всі технічні прийоми.

Групові дії: без м'яча стінка або прискорення ланки захисту, з м'ячем комбінації розіграші стандартних положень штрафних і т. д.

Командні дії: пресинг, організація швидкого та поступового нападу, комбінації.

Тактика воротаря: вдосконалення уміння визначати напрямок можливого удару; вдосконалення гри на виходах, швидкої організації атаки, керування грою партнерів по обороні.

Тактичні схеми розташування гравців. Перша тактична схема 1-10 називалась «завдавай удару та біжи». 1-1-9 (воротар, захисник і нападаючі), Перша система гри 1883 р. Шотландці винайшли Пірамідальну схему 1-2-3-5 її називають класичною проіснувала 50-60 років; Італійці «Катеначіо» 1-3-3-4, Швецарцький замок «Рігель» 1-4-1-4 «Дубель-ве» 1-3-2-2-3 WM.

Також розрізняють стиль гри Шотландський (використання коротких передач, Англійський (ґрунтується на довгих сильних передачах). Бразильська базується на індивідуальній майстерності.


 

ЛІТЕРАТУРА

1. Айринянц Л.Р., Годик М.А. Спортивные игры. Ташкент: изд.Ибн-Сины, 1991.-156 с.

2. Бабушкин В.З. Специализация в спортивных играх. - К.: Здоров'я, 1991. - 160 с.

3. Волков Л.В. Теория и методика детского и юношеского спорта. Олимпийская литература - К.: Олимпийская литература, 2002. - 296 с.

4. Зеленцов A.M., Лобановский В.В. Моделирование тренировки в футболе- К.: Альтерпресс, 1998. - 216 с

5. Зеленцов А.М., Лобановский В.В., Ткачук В.П., Кондратьев А.И. Тактика и стратегия футбола. - К., 1989. - 192 с.

6. Лаптев А.П. Режим футболиста. Изд. 2-е, доп. - М., 1985. - 80с.

7. Лисенчук Г.А.. Управление подготовкой футболистов. - К.: Олимпийская литература, 2003. - 271 с.

8. Матвеев Л.П. Теория спорта. - М.: Воениздат, 1997. - 304 с.

9. Платонов В.Н., Система подготовки спортсменов в олимпийском спорте. - К.: Олимпийская литература, 2004. - 806 с.

10. Пшибыльский В., Мищенко В. Физическая подготовка футболистов высокого класса: Монография.- К.: Науковий світ, 2004. - 158 с.

11. Романенко В.А. Диагностика двигательных способностей. Учебное пособие, - Д.: Изд-во Дон-НУ., 2005. - 290 с.

12. Соломко В.В, Лісинчук Г.А, Соломко O.B. Футбол. Підручник для студентів вузів фізичного виховання і спорту. - К., 2005. - 295 с.

13. Соломко В.В, Лісинчук Г.А, Соломко О.В. Футбол. Посібник для спортсменів і тренерів аматорського футболу. - К., 2005. - 195 с.

14. Футбол. Навчальна програма для дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, шкіл вищої спортивної майстерності //В.Г. Авраменко, О.Е Бобарико, В.І Тончаренко та ін. -К., 2003.- 105 с.


 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 594 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2218 - | 2051 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.