Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Шляхи і способи розв’язання проблеми, обсяги та джерела фінансування, строки та етапи виконання Програми




Про Програму розвитку фізичної культури і спорту в Сумській області на 2012-2016 роки

З метою забезпечення розвитку фізичної культури і спорту в області, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада вирішила:

1. Затвердити Програму розвитку фізичної культури і спорту в Сумській області на 2012-2016 роки (додається).

2. Рекомендувати районним, міським (міст обласного значення) радам затвердити місцеві програми з урахуванням показників і заходів Програми розвитку фізичної культури і спорту в Сумській області на 2012-2016 роки.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту та молодіжної політики.

 

Голова Г.В.Михайленко


Додаток

до рішення обласної

ради шостого скликання

від 25.05.2012

Програма розвитку фізичної культури і спорту в Сумській області на 2012-2016 роки

2012

Паспорт

Програми розвитку фізичної культури і спорту

В Сумській області на 2012-2016 роки

(далі – Програма)

1. Ініціатор розроблення Програми Сумська обласна державна адміністрація
2. Дата, номер і назва роз-порядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми Розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 02.03.2012 № 72-ОД «Про розроблення проекту Програми розвитку фізичної культури і спорту в Сумській області на 2012-2016 роки»
3. Розробник Програми Управління з питань фізичної культури і спорту Сумської обласної державної адміністрації
4. Відповідальний виконавець Програми Управління з питань фізичної культури і спорту Сумської обласної державної адміністрації
6. Виконавці Програми Управління з питань фізичної культури і спорту, управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, районні державні адміністрації, виконавчі комітети міських рад, Сумська обласна організація Федерації біатлону України, Федерація футболу Сумщини, місцеві федерації футболу, Сумський обласний центр фізичної культури інвалідів «Інваспорт», Сумський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Сумський обласний лікарсько-фіз-культурний диспансер, інститут фізичної культури і спорту Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Мака-ренка, Сумське обласне відділення НОК України, Сумські обласні організації фізкультурно-спортивних товариств
7. Термін реалізації Програми 2012-2016 роки
7.1. Етапи виконання Програми І етап: 2012 рік ІІ етап: 2013-2016 роки
8. Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у вико-нанні Програми Обласний бюджет, місцеві бюджети
9. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, усього у тому числі: 279649 тис. гривень
9.1. коштів обласного бюджету 106595 тис. гривень
9.2 коштів місцевих бюджетів 136295 тис. гривень
9.3 з інших джерел 36759 тис. гривень

Визначення проблем, на розв’язання

Яких спрямована Програма

За останні роки в області відмічаються позитивні зрушення щодо залучення різних верств населення до занять фізичною культурою і спортом.

У навчальних закладах області упродовж 2007-2011 років збільшено на
5 тисяч кількість дітей та молоді, залучених до фізкультурно-оздоровчих занять, понад 8 тисяч осіб почали займатися спортом та фізичною культурою за місцем проживання та в містах масового відпочинку громадян, збільшилася на 4 тисячі кількість осіб, залучених до участі у Всеукраїнських сільських спортивних іграх, на 1,2 тисячі - до фізкультурно-оздоровчих занять за місцем роботи громадян.

Разом з тим проведений аналіз діяльності установ, організацій фізкультурної спрямованості свідчить про існування проблем щодо зміцнення здоров’я населення області, залучення його до занять фізичною культурою і спортом.

Не сформовано сталих традицій та мотивацій щодо фізичного виховання і масового спорту як важливого чинника фізичного та соціального благополуччя, поліпшення стану здоров’я, ведення здорового способу життя і подовження його тривалості.

Порівняно з 2007 роком кількість вихованців, учнів та студентів, що віднесені за станом здоров’я до спеціальної медичної групи, збільшилася на 32%, що спричинило зменшення кількості залучених дітей і молоді до занять у дитячо-юнацьких спортивних школах на 2,8 тис. осіб.

Низька відповідальність за дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів щодо організації фізичного виховання в системі освіти призвела до того, що тільки 53% учнів загальноосвітніх шкіл, 66% студентів вищих навчальних закладів відвідують заняття з фізичної культури і спорту 3 рази або 4 години на тиждень. Зовсім не введено додаткових занять з фізичного виховання в професійно-технічних навчальних закладах області. Тільки 20% загальноосвітніх навчальних закладів повністю забезпечені спортивним обладнанням та інвентарем.

Відсутня спортивна інфраструктура, здатна задовольнити потреби населення в щоденній руховій активності відповідно до фізіологічних потреб, у тому числі осіб з обмеженими фізичними можливостями. Забезпеченість населення області площинними спортивними спорудами та спортивними майданчиками становить 46%, плавальними басейнами – 6%. Не відповідають сучасним нормативним санітарно-гігієнічним, технічним вимогам, оснащені морально застарілим спортивним інвентарем та обладнанням 80% спортивних споруд області, тільки 5% облаштовані для занять інвалідів фізичною культурою, спортом та фізкультурно-спортивною реабілітацією і мають безперешкодний доступ для спортсменів та глядачів з обмеженими фізичними можливостями.

Низький рівень ресурсного забезпечення дитячо-юнацького та резервного спорту. Тільки 4% становлять витрати на навчально-спортивну роботу та 1,5% - на придбання спортивного обладнання та інвентаря від загального обсягу фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл області. У розрахунку на одного вихованця ДЮСШ витрати на навчально-спортивну роботу і придбання спортивного обладнання та інвентаря становлять відповідно 79 та 26 гривень, при середньому показнику по Україні 95 та 44 гривні.

Комплексний підхід до розв’язання існуючих проблем на основі використання програмно-цільового методу потребує розроблення, затвердження та виконання протягом 2012-2016 років Програми.

Мета Програми

Мета Програми полягає у створенні умов для залучення широких верств населення до масового спорту, популяризації здорового способу життя та фізичної реабілітації, а також максимальної реалізації здібностей обдарованої молоді в дитячо-юнацькому, резервному спорті, спорті вищих досягнень та виховання її в дусі олімпізму.

 

Шляхи і способи розв’язання проблеми, обсяги та джерела фінансування, строки та етапи виконання Програми

Розв’язання проблем та досягнення мети здійснюватиметься, зокрема, шляхом:

збільшення в навчальних закладах усіх типів обсягів рухової активності на тиждень та виховання здорової дитини;

створення умов для розвитку регулярної рухової активності різних верств населення для зміцнення здоров’я з урахуванням інтересів, побажань, здібностей та індивідуальних особливостей кожного;

підтримання діяльності центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», регіонального та місцевих центрів з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»;

удосконалення процесу відбору обдарованих дітей, які мають високий рівень підготовленості та здатні під час навчально-тренувальних занять витримувати значні фізичні навантаження, для подальшого залучення їх до системи резервного спорту;

підтримання закладів фізичної культури і спорту, зокрема дитячо-юнацьких спортивних шкіл, школи вищої спортивної майстерності, та залучення до навчально-тренувального процесу провідних тренерів;

підтримання та розвитку олімпійського, паралімпійського та дефлімпійського руху;

взаємодії з громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості та іншими суб’єктами сфери фізичної культури і спорту;

врегулювання системи розвитку матеріально-технічної бази спорту та вжиття дієвих заходів до залучення інвестицій на зазначену мету;

 

 

поступового оновлення спортивної матеріально-технічної бази закладів фізичної культури і спорту, зокрема дитячо-юнацьких спортивних шкіл і загальноосвітніх навчальних закладів;

удосконалення системи відзначення та заохочення спортсменів, тренерів, ветеранів фізичної культури і спорту.

Термін дії Програми становить 2012-2016 роки. Програма реалізується у два етапи.

На першому етапі (2012 рік) передбачаєтьсяздійснити об’єктивний моніторинг наявних ресурсів сфери фізичної культури і спорту, забезпечення збереження та розширення мережі існуючих закладів фізичної культури і спорту.

На другому етапі (2013-2016 роки) передбачається поліпшення організаційного, кадрового, матеріально-технічного, медичного, інформаційного забезпечення сфери фізичної культури і спорту.

Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів, передбачених в обласному та місцевих бюджетах (районні та міські бюджети), а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Обсяг фінансування Програми, зокрема за рахунок коштів обласного бюджету, визначається щороку виходячи з фактичних можливостей бюджету, а також з урахуванням конкретизації завдань за результатами виконання Програми за попередній період.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для виконання Програми, становить 279649 тис. гривень, з них кошти обласного бюджету-106595 тис. гривень, місцевих бюджетів - 136295 тис.гривень та інших джерел- 36759 тис.гривень.

Ресурсне забезпечення Програми наведено в додатку 1.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 655 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2187 - | 2138 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.