Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Навчальна і виробнича практика студентів




Практика студентів є обов'язковою складовою частиною з процесу підготовки фахівців у вищих навчальних закладах і проводиться на відповідним чином оснащених базах практики вищих навчальних закладів, а на сучасних підприємствах і в організаціях різних галу­зей господарства, освіти, охорони здоров'я, культури торгівлі і державного управління. Згідно з навчальними планами вищих навчальних закладів терміни фахової практики становлять 20-25% всього навчального часу. Організація практичної підготовки студентів регламен­тується Положеннями про проведення практики студен­тів вищих навчальних закладів.

Відповідальність за організацію і здійснення практич­ної підготовки студентів покладено безпосередньо на керівників вищих навчальних закладів. Навчально-методичне керівництво і виконання програм практики забезпе­чують відповідні кафедри (предметні або циклові комісії). Загальну організацію практики студентів і контроль за її проведенням здійснює керівник практики. До керівництва практикою залучають також досвідчених викладачів і спе­ціалістів з певного фаху, які працюють в організації, де проходить практика.

Важливим питанням у практичній підготовці майбут­ніх фахівців є забезпечення її неперервності і послідов­ності в набутті необхідного обсягу практичних знань, умінь та навичок відповідно до різних кваліфікаційних рівнів: бакалавр – магістр.

У вищих навчальних закладах студенти проходять навчальну, навчально-виробничу і виробничу практику. Навчальна практика має своєю метою поглибити і за­кріпити теоретичні знання студентів, виробити навички практичної і дослідницької роботи, ознайомити із сучас­ним обладнанням, її проводять на молодших курсах, як правило, в майстернях, лабораторіях, на різних на­вчальних полігонах, в навчально-дослідних господар­ствах, у клініках та інших навчально-допоміжних підрозділах вищих навчальних закладів. Форми проведен­ня навчальної практики можуть бути різними: екскурсія на підприємство чи в установу, самостійне вивчення їх діяльності шляхом спостереження чи бесід з працівни­ками, практична робота на виробництві на робочому міс­ці тощо.

Навчальна-виробнича практика має своїм завданням ознайомити студента з його майбутньою спеціальністю шляхом виконання обов'язків дублера, помічника фахів­ця. Це дає змогу глибше проникнути у зміст і технології майбутньої професійної діяльності.

Виробничу практику проходять студенти старших курсів. У процесі цієї практики вони виконують за спеціальністю весь цикл основних робіт, перебуваючи на робочих місцях, вивчаючи значну за обсягом ділянку ви­робництва і набуваючи навичок організування, управ­ління і контролю. Під час переддипломної практики сту­денти готують матеріали до дипломного проекту або дипломної роботи.

З метою глибшого ознайомлення практикантів з ви­робництвом організовують екскурсії на підприємство чи в установу, які завершуються узагальнюючими бесідами з керівниками. Під час виробничої практики спеціалісти-виробничники читають лекції з питань, які стосуються специфіки виду виробництва і нових досягнень техніки, а також з питань економіки організації і управління на ос­нові досвіду підприємства.

Керівництво за місцем виробничої практики поклада­ється па кваліфікованих спеціалістів виробництва. Викла­дачі, призначені керівниками виробничої практики, за­здалегідь складають і узгоджують її програму з керівника­ми виробництва, при цьому звертаючи особливу увагу на графік руху практикантів на робочих місцях відповідно до вимог програми.

По закінченні виробничої практики студенти склада­ють і здають звіти про виконання програми практики. До звіту додають різноманітні технічні матеріали: ри­сунки, креслення, фотографії, схеми, таблиці, зразки матеріалів, виробів тощо. Керівник виробничої практи­ки перевіряє звіт, після чого практикант складає залік, найчастіше у формі захисту звіту в комісії за місцем практики або у вищому навчальному закладі. Залік оці­нюється за чотирибальною системою (відмінно, добре, задовільно, незадовільно), при цьому враховується ха­рактеристика і оцінка роботи студента керівником прак­тики від підприємства. У разі незадовільної оцінки ви­робничої практики призначається повторне її прохо­дження в індивідуальному порядку.

Усі види практики починаються настановчими кон­ференціями, на яких відповідальний за практику викладач і представники кафедр роз'яснюють студентам завдання практики, графік і об'єкти її проведення, розподіл ними груп студентів і закріплення консультантів-представників кафедр і виробництва. Завершується виробнича практика також конференцією, на якій студенти обмінюються досвідом. Керівники практики, пред­ставники кафедр і виробництва вказують на шляху вдосконалення її проходження і професійної підготовки студентів.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 750 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2310 - | 2034 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.