Основні положення:
1. Стажування студентів у підрозділах регулюється відповідно до ч. ІІІ цього Положення п.н. «Внесок студентів у розбудову НаУКМА».
2. Кількість годин на стажування у підрозділі має не перевищувати затвердженого ліміту на поточний рік.
3. Запит на кількість годин на наступний рік із обґрунтуванням (види робіт, проекти тощо) керівники підрозділу подають з 1 по 20 червня до відділу працевлаштування студентів.
4. Відділ, який вчасно не подав інформацію, вважається таким, що не потребує місць на стажування і не включається до переліку.
5. Відділ працевлаштування має право корегувати кількість годин на стажування в підрозділах залежно від загальних потреб університету.
6. Стажування студентів у підрозділі відбувається протягом навчального року з 01 вересня до 15 липня поточного року (у підрозділах, які мають потребу у студентах протягом літа: приймальна комісія, наукова бібліотека, господарська служба тощо – до 25 серпня).
7. Кількість годин, за які студент може протягом навчального року проходити стажування – 200 (повний внесок). За домовленістю сторін кількість годин, за які студент в даному підрозділі проходить стажування, може бути меншою (частковий внесок).
8. Відповідальність за організацію ефективного стажування студентів у підрозділі несе керівник підрозділу.
Документація. Ведення обліку стажування у підрозділах:
1. Журнал обліку відпрацьованих годин (ведеться відповідальним за стажування співробітником підрозділу)
Прізвище, ім'я, по-батькові студента, ф-т, рік навчання | |||
Дата | Час, з якого по який студент стажувався | Кількість годин | Підпис безпосереднього керівника |
На підставі записів у журналі визначається загальна кількість годин, протягом яких студент стажувався. Ці години зараховуються студентові як внесок у розбудову університету.
2. Графік роботи студентів (складається залежно від потреби підрозділу та можливостей студента і затверджується керівником підрозділу)
Організація стажування студентів:
1. Студенти проходять стажування згідно з графіком (або за узгодженням з відповідальною за стажування особою).
2. На робочому місці студент обов'язково має виконувати завдання, поставлене керівником, і звітуватись за його виконання.
3. Студенти не мають права доступу до службової документації університету. Якщо студент виконує кур'єрську роботу, то вся документація, яку він передає, має бути у запечатаних конвертах.
4. Студенти використовують комп'ютерну, офісну техніку та мережу Інтернет, тільки якщо цього потребує завдання, поставлене керівником.
Оформлення Дозволу-Звіту на стажування:
1. Студент на початку стажування підписує у керівника підрозділу Дозвіл (бланк Дозволу надає відділ працевлаштування студентів). Керівник знайомить студента з обсягом роботи і вимогами щодо її виконання. Проводить інструктаж з техніки безпеки на робочому місці.
2. Після закінчення терміну стажування керівник підрозділу підписує студенту Звіт.
3. За умови, якщо відповідальна за стажування особа не є керівником підрозділу, то на Звіті має бути 2 підписи: відповідальної особи та керівника.
4. Керівник підрозділу / особа, відповідальна за стажування, має право розірвати достроково стажування студента за неякісне або невчасне виконання доручень, прогули, порушення морально-етичних норм та ін., повідомивши про це студента та відділ працевлаштування.
5. Студент має право змінити місце стажування достроково. Керівник підрозділу (особа, відповідальна за стажування) мають бути попереджені за 1 тиждень. В цьому випадку зараховується та кількість годин, яку студент відпрацював.
6. Вчасне надання Звіту до відділу працевлаштування студентів у визначені терміни є відповідальністю студента, який проходив стажування.
Додаток № 2