Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 2. Цивільні правовідносини




 

Завдання:

1. Письмово:

- скласти схему “Склад цивільних правовідносин”;

- вирішити задачу:

 

Задача № 1.

Кличко звернувся в суд з позовом до Брагіна та Петренко про відшкодування завданого йому збитку. Як з’ясувалося із матеріалів справи, Кличко, Брагін і Петренко попередньо домовилися про заснування товариства із обмеженою відповідальністю, яке б спеціалізувалось на продажу продуктів бджільництва. Кличко відповідно до домовленості закупив 200 кг меду, квітковий пилок та інші продукти, на що потратив свої власні гроші. Брагін і Петренко змінили думку і відмовились від укладання засновницького договору та створення ТОВ. На вимогу Кличко про дотримання попередньої домовленості, вони відповіли, що продукти бджільництва реалізуються погано і сам магазин не зможе скласти конкуренції бджолярам, котрі напряму без податків на автотрасах та іншими видами контактної торгівлі збувають свою продукцію і не сплачують податків. Вони порадили Кличко таким же чином продавати закуплений товар.

Питання: Відповіді потрібно давати з посиланням на відповідні частини та статті ЦК.

1. Який вид правовідносин виник між Кличко, Багіним та Петренко?

2. Охарактеризуйте дане правовідношення з урахуванням загальноприйнятої класифікації?

3. Що є підставою його виникнення?

Задача № 2.

Петров як любитель музики в стилі „хардрок” постійно до пізнього вечору, а інколи й вночі, включав на повну потужність музичний центр, що призводило до конфлікту із сусідами. На вимоги сусідів про дотримання шумового режиму Петров не реагував. Звернення до дільничного інспектора міліції та проведені ним бесіди бажаного результату не дали.

Питання: Відповіді потрібно давати з посиланням на відповідні частини та статті ЦК.

1. Чи є відносини між Петровим і сусідами цивільними?

2. Що є підставою їх виникнення?

3. Дайте характеристику відношення згідно прийнятої класифікації?

4. Надайте характеристику елементів цих відносин?

Задача № 3.

При виході з ліфта на Дубко накинувся сусідський собака без намордника, який порвав пальто, укусив за руку і налякав Дубко. В результаті укусу вона вимушена була лікуватися, у тому числі від неврозу, бо після цього випадку її довго охоплював страх при присутності собак.

У вимозі Дубко купити їй нове пальто та відшкодувати витрати на лікування, власник собаки Сєров відмовив і пояснив, що собака інстинктивно зреагував без його команди на різкий рух Дубко.

Остання звернулася із скаргою до дільничного інспектора міліції про порушення правил вигулу собак і відшкодування завданого збитку та моральної шкоди. Після того, як Сєров відбувся попередженням, Дубко звернулась із позовом до суду з вимогою про заборону Сєрову утримувати собак та відшкодування матеріального збитку в розмірі 2200 гривень (складає вартість пальто), 500 гривень (вартість лікування), 300 гривень (втрата заробітку за час лікування) та 100 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян відшкодування моральної шкоди. Для забезпечення своїх майнових вимог попросила накласти арешт на майно Сєрова, у тому числі на автомобіль і собаку.

Питання: Відповіді потрібно давати з посиланням на відповідні частини та статті ЦК.

1. Норми якої галузі права повинен використати суддя для врегулювання вказаних відносин?

2. Що є предметом вказаної галузі права в даному разі?

3. Дайте характеристику підстави виникнення зазначених відносин?

4. Охарактеризуйте суб’єктний та об’єктний склад даних відносин?

Задача № 4.

Громадянин Раковський останні три роки за договором підряду передавав виготовлені ним на своєму подвір’ї та в своїй власній печі гончарні вироби приватному підприємцю Петухову. Відповідно до усної домовленості, за кожну передану партію товару Раковський отримував визначену суму грошей. У зв’язку із настанням пенсійного віку Раковський звернувся до Петухова з проханням видати довідку про отриману заробітну плату і видати трудову книжку. Петухов йому відмовив і сказав, що як покупець та приватний підприємець, що працює на єдиному податку, не вів записів, і оскільки в нього нема найманих працівників, то він не вів і трудових книжок. Він порадив Раковському звернутися до податкової інспекції і взяти витяг про сплачені ним податки, і таким чином вирішити питання про розмір облікової суми для вирахування розміру пенсії. Але виявилось, що Раковський як безробітний стояв на обліку у бюро працевлаштування і майже рік отримував допомогу як безробітний. Податки він не сплачував і декларації про отримані доходи не подавав.

Питання: Відповіді потрібно давати з посиланням на відповідні частини та статті ЦК.

1. Якими галузями права врегульовані дані відносини?

2. Визначте які з них, врегульовані нормами приватного та публічного права?

Задача № 5.

Громадянин Алієв за власний рахунок видав свій роман і уклав з двома харківськими підприємцями (продавцями книг) договір на реалізацію своєї книги. Невдовзі у м. Києві він виявив факт незаконного продажу своєї книги і звернувся до співробітників органів внутрішніх справ із вимогою про фіксацію факту продажі. Співробітники ВДСБЕЗ спільно із відділом з боротьби із злочинами у сфері використання прав інтелектуальної власності склали протокол і почали провадження. У подальшому, при перевірці, в продажу виявилося всього 3 книжки, внаслідок цього справа була припинена за підставою малозначимості діяння.

Питання: Відповіді потрібно давати з посиланням на відповідні частини та статті ЦК.

1. Якими галузями права врегульовані дані відносини?

2. Визначте, якою книгою ЦК передбачено врегулювання зазначених відносин?

3. Охарактеризуйте обставину, що стала підставою виникнення цивільно-правового відношення?

Задача № 6.

Між батьком та донькою – студенткою одного з вищих закладів освіти – сталася сварка. Внаслідок особистої неприязні до друга доньки, батько повнолітньої доньки заборонив їй виходити з дому і запрошувати додому як своїх подруг, так і друга. Він наказав їй вести домашнє господарство, поратися на кухні та таке інше. В разі відмови пригрозив нанесенням тілесних ушкоджень та тим, що взагалі вижене з хати на вулицю. Одночасно він розірвав контракт на навчання з закладом, де навчалася донька, і відмовився у подальшому сплачувати за її навчання.

Питання: Відповіді потрібно давати з посиланням на відповідні частини та статті ЦК.

1. Якими галузями права врегульовані дані відносини?

2. Визначте в даному разі співвідношення загального та спеціального законів?

 

2. Усно: відпрацювати питання:

- критерії класифікації цивільних правовідносин;

- співвідношення цивільно-правових та господарчо-правових відносин;

- Український народ як суб’єкт цивільно-правових відносин.

Додаткові питання:

1. Поняття та особливості цивільних правовідносин.

2. Зміст цивільних правовідносин.

3. Класифікація цивільних правовідносин.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 872 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2192 - | 2113 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.