Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Як називається вистава, збір від якої повністю або частково надходить у користь одного чи кількох акторів?




ВСТУП ДО КУРСУ

План.

1. Мета і завдання курсу.

2. Аналіз літератури.

3. Термінологічний словник.

Література

1. Авторське право і суміжні права. Законодавство та судова практика: Зб. нармат. актів. – К.: Юрінком інтер, 2003. – 399 с.

2. Безгін І. Д. Мистецтво і ринок: Нариси / Ігор Дмитрович Безгін. – К.: ВВП Компас, 2005. – 543 с.

3. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників: Випуск 84. Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність. / Мін-во культури і мистецтв України, Мін-во праці та соціальної політики України. – Краматорськ, 2000. – 199 с.

4. Закон: Про театри і театральну справу від 31.05.2005 № 2605–IV // Урядовий кур’єр. – 2005. – 6 липня.

5. Карнегі Д. Як здобувати друзів і впливати на людей. – К., 1993.

6. Келлисон К. Продюсирование на телевидении: практический подход / Кэтрин Келлисон; перев с англ. Б.С. Станкевич; науч. ред В.Е. Максимков.— Минск: Гревцов Паблишер, 2008. — 384 с. + 1 CD

7. Кодекс законів про працю України / Міністерство юстиції України. – К.: Атіка, 2004. – 120 с.

8. Козина Т.А. Ищу работу//Управление персоналом. — 1998. — № 2.

9. Кольбер Ф. Маркетинг у сфері культури і мистецтв / Франсуа Кольбер, Ж. Гантель, С. Білодо, Дж. Д. Річ / Пер. з англ. С.Яринича, наук. ред. І.Д.Безгін. – Л.: Кальварія, 2004. – 240 с.

10. Менеджмент и маркетинг: Методические материалы для практических работников отрасли культуры / Сост. Н.Д. Подкуйко; Укр. центр культ. исследований. – К., 1996. – 64 с.: ил

11. Наказ Міністерства культури і туризму України “Про упорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки” № 745 від 18.10.2005. – http: // mincult.gov.ua.

12. Персональный менеджмент: учебник / СД.Резник, В.В. Бондаренко, С.Н. Соколов, Ф.Е. Удалов. – 3-е изд., перераб. И доп. – М.: ИНФРА-М, 2009. – 558 с. – (Высшее образование).

13. Пиз А. Язык телодвижений: Пер. с англ. — Н. Новгород: Бизнес,

14. Поплавський М. М. Менеджер культури: Підручник для студентів вузів культури і мистецтва/ Михайло Михайлович Поплавський. – К.: Вища школа, 1993. – 155 с.: іл.

 

- Арт – мистецтво.

- Хореографічне мистецтво – вид мистецтва, особливістю якого є художнє відображення життя за допомогою руху, жесту, пози, міміки в акторському виконанні перед глядачами.

- Музичне мистецтво – вид мистецтва, особливістю якого є художнє відображення життя засобами музичної виразності.

- Театральне мистецтво - вид мистецтва, особливістю якого є художнє відображення життя за допомогою сценічної дії акторів перед глядачами.

- Творча діяльність – індивідуальна чи колективна творчість професійних творчих працівників, результатом якої є твір чи його інтерпретація, що мають культурно-мистецьку цінність.

- Театральна постановка – твір театрального мистецтва, створений на основі драматургічного, музично-драматургічного або літературного твору, що має єдиний задум та конкретну назву.

- Хореографічна постановка – твір хореографічного мистецтва, створений на основі драматургічного, музично-драматургічного або літературного твору, що має єдиний задум та конкретну назву.

- Вистава – публічне виконання театральної (хореографічної) постановки.

- Бренд – торговельна марка – це ім’я, знак, термін, символ чи малюнок, або їх комбінація, що існують для ідентифікації товарів або послуг певного продавця чи групи продавців та відрізняють їх від конкурентів. Культурні організації, що не мають власного бренду, по суті, не мають власного «обличчя».

- Естрада – (франц. Еstrade, ісп. Estrado – поміст) вид сценічного мистецтва, що об’єднує так звані малі форми драматичної і вокальної творчості, музики, хореографії, цирку та ін..

- Шоу (англ. show, букв. – показ) – яскрава естрадна вистава

Театр – заклад культури (підприємство, установа чи організація) або колектив, діяльність якого спрямована на створення, публічне виконання та публічний показ творів театрального мистецтва. Види театрів:

- Молодіжні театри

- Театри юного глядача, для дітей та юнацтва

- Театри маріонеток

- Театри ляльок

- Театри національних меншин

- Театри-салони, театри-кафе, театри-студії, театральні майстерні

- Театри драми і комедії

- Російські драматичні театри

- Українські драматичні театри

- Театр – дослівно від грецького theatron – «місце для видовищ», узагальнена назва театральних будинків, залів, просторів, споруд, об’єктів, закладів, підприємств.

- Театральна агенція – підприємство з організації театралізованих заходів.

- Театральна справа – комплекс заходів, спрямованих на створення, публічне виконання та публічний показ творів театрального мистецтва, їх поширення і збереження, забезпечення умов для розвитку театральної творчості, професійної освіти, науки, театральної журналістики, видавничої діяльності з історії, теорії і практики театрального мистецтва, відповідної музейної та архівної діяльності.

- Театральна діяльність – діяльність у галузі театрів і театральної справи, пов’язана зі створенням, публічним виконанням, публічним показом, поширенням та збереженням творів театрального мистецтва, забезпеченням для розвитку театральної творчості, підготовкою професійних кадрів, пропагандою кращих зразків театрального мистецтва.

- Репертуар – сукупність творів виконавського мистецтва, які виконуються публічно протягом певного періоду.

- Перформанс (англ. performance - виконання, подання, виступ) - форма сучасного мистецтва, в якій твір складається з дії художника або групи в певному місці і в певний час. До перформансу можна віднести будь-яку ситуацію, що включає чотири базові елементи: час, місце, тіло художника і взаємодію художника і глядача. У цьому полягає відмінність перформансу від таких форм образотворчого мистецтва, як картина або скульптура, де твір визначається виставленим об'єктом.

- Гастролі – виступи, вистави приїжджого мистецького колективу або одного актора.

- Гастрольні заходи – це видовищні заходи (концерти, вистави, циркові, лекційно-концертні, розважальні програми, пересувні, механізовані атракціони типу "Луна-парк" тощо) закладів, підприємств, організацій культури за межами їх стаціонарних сценічних майданчиків, а у разі відсутності сценічних майданчиків – за межами їх місцезнаходження. Гастрольні заходи, за винятком благодійних гастрольних заходів, проводяться з метою отримання доходів.

- Райдер – перелік вимог і умов, що висуваються артистом, до організаторів виступів. Підрозділяється на перелік побутових (розміщення, харчування, охорона, пересування тощо) та технічних (звук, світло, сцена, обслуговуючий персонал тощо) вимог. За дотримання виконання відповідає арт-менеджер артиста.

- Шоу-бізнес – підприємництво, пов’язане з організацією і проведенням видовищних вистав, індустрія розваг. (Становлення українського шоу-бізнесу, на думку М.М.Поплавського, припадає на 1994-1997 рр. за досить несприятливих умов:

1. традиційне домінування в Україні російської та англомовної популярної культури;

2. різке зниження рівня прибутків населення;

3. нерозвиненість електронних мас-медіа, систем звукозапису та інших елементів інфраструктури шоу-бізнесу;

4. відсутність належного законодавчого забезпечення.)

- Бізнес – це системно організований процес, комплексна діяльність, що виходить за межі якоїсь окремої, навіть найуспішнішої, комерційної операції (Поплавський).

- Бізнес- план – директивний документ, що визначає внутрішні і зовнішні зміни економічного, техніко-технологічного, соціально-культурного характеру, мету і завдання діяльності фірми, підприємства, організації і дозволить керівництву зрозуміти і оцінити реальний стан справ в організації, проаналізувати можливості створення нових продуктів і послуг на ринку.

- Менеджмент – сукупність засобів, методів, форм управління виробництвом і збутом продукції з метою підвищення ефективності і збільшення прибутку; складові менеджменту – планування, організація, мотивація, контроль.

- Менеджер – найманий професійний керівник підприємства; спеціаліст у сфері управління виробництвом; підприємець, який організовує виступи артистів.

- Маркетинг – управлінській процес, націлений на виявлення, передбачення та задоволення потреб клієнта на вигідних для компанії умовах.

- Маркетинг мистецтв – залучення певної кількості людей до відповідної форми контакту з мистецтвом, досягаючи при цьому найкращого фінансового результату, адекватного досягненню названої мети (Діглс).

- Маркетинговий мікс – «чотири Р»: продукт, ціна, місце та просування (за Е. Мак-Карті)

- Антреприза – театральне підприємство, створене і очолюване приватним підприємцем-антрепренером.

- Антрепренер – власник, орендатор, утримувач приватного видовищного підприємства: театру, цирку. В Англії – менеджер, в Італії – імпресаріо, США – продюсер.

- Постановник – фізична особа, яка здійснює на основі самостійного художнього рішення постановку або окрему її частину (режисер-постановник, художник-постановник, художник-декоратор, художник з костюмів, художник зі світла, балетмейстер-постановник, ін.).

- Продюсер – юридична або фізична особа, яка забезпечує фінансування, організацію створення, публічного виконання і (або) публічного показу постановки, гастрольних заходів.

- Продюсер аудіовізуального твору - особа, яка організує або організує та фінансує створення аудіовізуального твору;

- Автор – фізична особа, яка своєю творчою працею створила твір.

- Виконавець - актор (театру, кіно тощо), співак, музикант, танцюрист або інша особа, яка виконує роль, співає, читає, декламує, грає на музичному інструменті, танцює чи будь-яким іншим способом виконує твори літератури, мистецтва чи твори народної творчості, циркові, естрадні, лялькові номери, пантоміми тощо, а також диригент музичних і музично-драматичних творів;

- Трупа – колектив артистів театру.

- Професійний творчий працівник – фізична особа, творча діяльність якої становить її основне заняття, що завершується створенням і оприлюдненням творів або їх інтерпретацією в галузі культури та мистецтва і є головним джерелом її доходів, незалежно від того, має вона чи не має будь-які юридично оформлені трудові відносини;

- Кастинг – конкурс, метою якого є підбір кадрів для організації культурно-мистецького заходу.

- Творча спілка – добровільне об'єднання професійних творчих працівників відповідного фахового напряму в галузі культури та мистецтва, яке має фіксоване членство і діє на підставі статуту.

- Національна спілка театральних діячів України – громадська організація, яка сприяє розвитку театрального мистецтва України, надає творчу і методичну допомогу працівникам театрів України, здійснює соціальний захист своїх членів. У 1944 року було засновано «Українське театральне товариство», яке в 1987 році реорганізували в «Спілку театральних діячів України». Спілка налічує близько 7000 членів, співпрацює з усіма працівниками театрів України, сприяє розвитку драматургії, сценографії, акторського та режисерського мистецтва, організації театральної справи. Адреса: бул. Тараса Шевченка, 3, Київ. Телефон: +380 (44) 235-03-83

- Національна хореографічна спілка України. Хореографічна Спілка України була створена у лютому 2002 року. 13 грудня 2004 року постановою Кабінету Міністрів України Всеукраїнській хореографічній спілці був наданий статус Національної. Адреса: 01032, м. Київ, бульв. Шевченка, 50/52. Тел.: (044)238-77-81

- Національна спілка кобзарів України – громадська організація, яка має на меті відродження кобзарського мистецтва як на Україні, так і за її межами. Адреса: 01032, м. Київ, б-р Шевченка, 50-52. Тел.: (044)234-70-59.

- Національна спілка композиторів України. Спілка композиторів України веде свою історію від Товариства ім. Леонтовича (1922), у рамках якого в Україні почали функціонувати окремі композиторські осередки. На даний час у лавах Спілки перебуває 440 членів (271 композитор та 169 музикознавців). Адреса: 01004, м. Київ, вул. Пушкінська, 32. Тел.: (044)235-53-73.

- Глядачі – це умовна сукупність людей, які відвідали театр за певний проміжок часу, наприклад, рік чи сезон. Треба звернути увагу на те, що «глядач» - це глядачі, які прийшли до театру, а не кількість проданих квитків і отриманих доходів. У 70-роках за радянськими офіційними даними кількість «мертвих душ» у театрах за складала 10-15%.

- Актуалізована аудиторія театру – аудиторія, яка відвідала театр у певний період (період дослідження).

- Потенційна аудиторія театру – аудиторія глядачів театру, які з тих чи інших причин не відвідали його за визначений термін (термін дослідження).

Дослідження соціологами частотних характеристик відвідування театру призвели до можливості якісного поділу глядачів театрів на:

- театралів – більше 12 відвідувань на рік;

- постійних глядачів – 9-12 разів;

- активних глядачів – 4-8 разів;

- пасивних – 2-3 раз;

- випадкових – менше 2 разів на рік.

Дослідження частотних характеристик відвідування театру призвели до якісного поділу глядачів від театралів як підготовлених до вдумливого сприйняття вистави, постійних глядачів до випадкових, нових відвідувачів. Частота відвідування – основний показник «ступеня залучення» до театру. Досвід спілкування з «живим» театром як необхідна умова «театральної грамотності».

- Благодійництво – індивідуальні, добровільні зусилля спрямовані на допомогу тим, хто її потребує; передача наявних коштів, акцій, приватної власності, предметів чи навичок неприбутковим організаціям з метою сприяти розв’язанню їх завдань.

- Благодійний внесок – пожертва неприбутковій організації.

- Меценатство – безкорислива допомога в сфері культури і мистецтв.

- Спонсорство – просувальна ініціатива в обмін на пабліситі чи рекламу; (будь-яка комерційна угода, відповідно до якої спонсор для взаємного зиску спонсора і спонсорованої сторони надає фінансову чи іншу підтримку з метою встановлення зв’язку між іміджем спонсора, його трендом або продуктами та діяльністю спонсорованої сторони в обмін на право рекламувати цей зв'язок і (чи) отримувати певні та наперед обумовлені прямі і непрямі вигоди).

- Фандрейзинг – залучення коштів з різних джерел з метою підтримки організації або здійснення окремого проекту.

- Службовий твір – твір, створений автором у порядку виконання службових обов'язків відповідно до службового завдання чи трудового договору (контракту) між ним і роботодавцем;

- Похідний твір – твір, що є творчою переробкою іншого існуючого твору без завдавання шкоди його охороні (анотація, адаптація, аранжування, обробка фольклору, інша переробка твору) чи його творчим перекладом на іншу мову (до похідних творів не належать аудіовізуальні твори, одержані шляхом дублювання, озвучення, субтитрування українською чи іншими мовами інших аудіовізуальних творів);

- Публічне виконання – подання за згодою суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав творів, виконань, фонограм, передач організацій мовлення шляхом декламації, гри, співу, танцю та іншим способом як безпосередньо (у живому виконанні), так і за допомогою будь-яких пристроїв і процесів (за винятком передачі в ефір чи по кабелях) у місцях, де присутні чи можуть бути присутніми особи, які не належать до кола сім'ї або близьких знайомих цієї сім'ї, незалежно від того, чи присутні вони в одному місці і в один і той самий час або в різних місцях і в різний час;

- Публічний показ – будь-яка демонстрація оригіналу або примірника твору, виконання, фонограми, відеограми, передачі організації мовлення за згодою суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав безпосередньо або на екрані за допомогою плівки, слайда, телевізійного кадру тощо (за винятком передачі в ефір чи по кабелях) або за допомогою інших пристроїв чи процесів у місцях, де присутні чи можуть бути присутніми особи, які не належать до звичайного кола однієї сім'ї чи близьких знайомих цієї сім'ї особи, яка здійснює показ, незалежно від того, чи присутні вони в одному місці і в один і той самий час або в різних місцях і в різний час (публічний показ аудіовізуального твору чи відеограми означає також демонстрацію окремих кадрів аудіовізуального твору чи відеограми без дотримання їх послідовності);

- Публічна демонстрація аудіовізуального твору, відеограми – публічне одноразове чи багаторазове представлення публіці за згодою суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав у приміщенні, в якому можуть бути присутніми особи, які не належать до звичайного кола однієї сім'ї або близьких знайомих цієї сім'ї, аудіовізуального твору чи зафіксованого у відеограмі виконання або будь-яких рухомих зображень;

- Публічне сповіщення (доведення до загального відома) - передача за згодою суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав в ефір за допомогою радіохвиль (а також лазерних променів, гамма-променів тощо), у тому числі з використанням супутників, чи передача на віддаль за допомогою проводів або будь-якого виду наземного чи підземного (підводного) кабелю творів, виконань, будь-яких звуків і (або) зображень, їх записів у фонограмах і відеограмах, програм організацій мовлення тощо, коли зазначена передача може бути сприйнята необмеженою кількістю осіб у різних місцях, віддаленість яких від місця передачі є такою, що без зазначеної передачі зображення чи звуки не можуть бути сприйняті;

- Оприлюднення (розкриття публіці) твору – здійснена за згодою автора чи іншого суб'єкта авторського права і (або) суміжних прав дія, що вперше робить твір доступним для публіки шляхом опублікування, публічного виконання, публічного показу, публічної демонстрації, публічного сповіщення тощо;


 

1. Як називається особа у сфері шоу-бізнесу, яка є об'єктом масової уваги, а отже, й засобом одержання прибутку?

а. Зірка.

б. Автор.

в. Продюсер.

2. Як називається в Законі України «Про театри і театральну справу» заклад культури або колектив, діяльність якого спрямована на створення, публічне виконання та публічний показ творів театрального мистецтва?

а. Театральний колектив

б. Театр

в. Театрально-концертна організація

г. Театрально-видовищний заклад культури

3. Яке з висловлювань правильно пояснює розуміння терміну «хореографічне мистецтво»?

а. Вид мистецтва, особливістю якого є художнє відображення життя.

б. Вид мистецтва, особливістю якого є художнє відображення життя за допомогою сценічної дії акторів.

в. Вид мистецтва, особливістю якого є художнє відображення життя за допомогою руху, жесту, пози, міміки в акторському виконання перед глядачами

4. Яке з висловлювань правильно пояснює розуміння терміну «вистава»?

а. Публічне виконання театральної постановки

б. Вид мистецтва, особливістю якого є художнє відображення життя за допомогою сценічної дії акторів перед глядачами

в. Вид сценічного мистецтва

5. Як називається в Законі України «Про театри і театральну справу» твір театрального мистецтва, створений на основі драматургічного, музично-драматургічного або літературного твору, що має єдиний задум та конкретну назву?

а. Вистава

б. Театральна постановка

в. П’єса

6. Як називається в Законі України «Про театри і театральну справу» фізична особа, яка здійснює на основі самостійного художнього рішення театральну постановку або окрему її частину?

а. Постановник

б. Режисер

в. Продюсер

7. Як називається в Законі України «Про театри і театральну справу» юридична або фізична особа, яка забезпечує фінансування, організацію створення, публічного виконання і (або) публічного показу театральної постановки, гастрольних заходів?

а. Організатор театральної справи

б. Менеджер театру

в. Артменеджер

г. Театральний продюсер

8. Як називається в Законі України «Про театри і театральну справу» сукупність творів театрального мистецтва, які публічно виконуються в театрі протягом певного періоду?

а. Перелік вистав театру

б. Перелік театральних постановок

в. Репертуар театру

Як називається вистава, збір від якої повністю або частково надходить у користь одного чи кількох акторів?

а. Прем’єра

б. Аншлаг

в. Бенефіс

г. Шоу-вистава





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 651 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2214 - | 2157 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.