Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Особливості ділового етикету в інших країнах Південно-Східної Азії

 

 

Країна Характерні риси ділового спілкування та рекомендації
Гонконг Сьогодні ця територія належить Китаю, але має свої специфічні риси життя, пов'язані з її минулим і особливим статусом. Справи робляться безперервно цілий день і часто в ресторанах. Більшість бізнесменів говорять по-англійськи. Велику роль відіграють візитні картки. Домовляйтеся заздалегідь про ділові зустрічі і дотримуйтесь пунктуальність. Не одягайтеся в білий або королівський блакитний - це колір жалоби. Не прийнято торкатися один одного. Підморгування або подманіваніе пальцем вважаються грубістю. При зустрічі обмінялися рукостисканнями. У цілому дотримуйтесь британським традиціям.
Індонезія Гучний мова вважається образою. Не слід вабити когось пальцем. Нічого не подавайте і не беріть правою рукою.
Філіппіни Не запізнюйтесь на ділову зустріч, на обід, навпаки, приходьте з півгодинним запізненням, щоб вас не запідозрили в нетерплячості. Звертайтеся до ділового партнера з професійного звання.
Сінгапур Мова бізнесменів - англійська. Будьте пунктуальні. Жителі цієї країни практичні і прямодушні, тому можуть ставити прямі запитання. Жінка в бізнесі - рівноправний партнер. При зустрічі потисніть руку і протягніть двома руками свою візитку. Не дуже доброзичливо приймаються довге волосся.
Тайвань Не варто плутати з континентальним Китаєм чи Гонконгом; перебуваючи тут, називайте цю країну «Республіка Китай». Жителі дуже доброзичливі. Майже всі говорять по-англійськи. Серед бізнесменів в ціні близька дружба. Візитні картки вельми важливі і повинні містити текст китайською та англійською мовами. Даруйте і приймайте їх обома руками. Прийнято дарувати подарунки, часом дуже дорогі. Ніколи не торкайтеся нічиєї голови. Будьте пунктуальні.
     

 

 

2.3 Особливості поведінки та спілкування в США, Канаді, Австралії
Особливості поведінки ділових американців обумовлені рисами власне національного характеру, системою освіти, лідерством США у світі. З раннього дитинства в них виховують незалежність, самостійність, уміння змагатися і вигравати. Остання притаманне будь-якого виду діяльності - роботі, спорту, відпочинку і т.д. Мірилом успіху є зароблені гроші. Цим обумовлені їх енергійність, наполегливість, владність, не завжди заохочувана представниками інших націй. Зазначені риси чітко проявляється під час переговорів з американцями: вони наполегливо гнуть свою лінію, жорстко відстоюючи свої позиції та інтереси. Втім, можуть і люблять поторгуватися.
У стилі ділового спілкування переважають професіоналізм та компетентність. Маючи звичайно більшу свободу у прийнятті остаточних рішень, ніж представники інших країн, американські партнери нерідко намагаються нав'язати свої правила гри, проявляючи відому агресивність і навіть грубість. На переговорах дотримуються трьох правил: аналізуй, розділяй обов'язки, перевіряй виконання.
Переговори, як правило, йдуть один на один. Пропозиції починають обговорювати з загального питання, поступово переходячи до деталей. Деталі, тобто «Дрібниці», для них дуже важливі, тому що немає ніяких дрібниць при організації будь-якої справи - будь то підготовка до переговорів або практична реалізація договору.
На формальності американці часу не витрачають, відразу переходять до суті справи, виявляючи при цьому здоровий прагматизм. Не люблять пауз у розмові, задають багато питань, багато з яких дуже прямолінійні.
У США прийнято звертатися один до одного на ім'я незалежно від віку і положення, що вони переносять і на гостей, це надає спілкуванню або переговорів з американцями дружній характер і неформальну атмосферу. Разом з тим, не слід американців втягувати в релігійні або політичні дискусії. Отримавши запрошення в будинок американця (що він зробить, якщо діловий партнер важливий для нього), варто принести подарунок - будь-який сувенір або пляшку вина.
Американці віддають перевагу укладати великі угоди і перебільшувати значимість своєї компанії, однак самі вважають за краще мати достовірні відомості про тих, з ким вступають в контакт (зокрема, вони наполягають на наданні відомостей про учасників переговорів: хто, де і ким працює), відомості про освіту, друкованих працях, винаходи, наукового ступеня і т.д.
Американці живуть за розкладом, який складають на кожен день, а тому дуже пунктуальні, на ділові зустрічі ніколи не спізнюються. Час таких зустрічей і переговорів суворо обмежена - не більше години.
Канада більш схильна до церемоній, ніж США. Ділові люди тут, на відміну від своїх американських колег, не схильні переходити на «ти». Відмінна риса поведінки канадців у справах - консерватизм.
Привітання у діловій обстановці - рукостискання. Офіційних мов - два: англійська і французька. Англійською говорять майже скрізь, крім провінції Квебек і деяких районів. Канадці дуже не люблять, коли їх приймають за американців. Тому той факт, що вони говорять по-англійськи, зовсім не означає, що вони вважають себе американцями.
Ділові розваги, як правило, влаштовують у ресторанах, а не вдома. На офіційних заходах зазвичай подають що-небудь суто національне, наприклад, арктичного гольця, тихоокеанську нерка або сьомгу з Нової Шотландії.
В Австралії ділові люди одягаються, практично так само, як і в США або Канаді: костюм і краватка для чоловіків, костюм або плаття для жінок. У більш спекотних районах або влітку в будь-якому районі одяг бізнесменів має неофіційний характер: довгі шорти з довгими шкарпетками, без піджака і краватки.
Австралійці доброзичливі, позбавлені манірності. Знайомлячись, слід називати своє ім `я повністю, потім міцно потиснути руку.
Ділові стосунки в Австралії носять дуже демократичний характер. Однак бізнесом займаються, головним чином, чоловіки.
Не бійтеся зізнатися, що чогось не знаєте - австралієць через це ніколи про Вас не буде думати гірше. Швидше, навпаки, він буде ще більше довіряти, бачачи, що Ви не збираєтеся пускати пил в очі.
Ділові трапези влаштовують у ресторанах, а не в приватних будинках. Обмін подарунками не має широкого розповсюдження. Але, приїхавши до Австралії на ділову зустріч, цілком доречно буде вручити маленький сувенір з тих місць, звідки Ви прибули (краватка, кепку, значок).



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
 | Младшая медицинская сестра
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 355 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2159 - | 2048 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.