Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Формування реалістичних очікувань у людини, яка звернулася за допомогою та визначення напрямків практичної роботи психолога




ЗВІТ

за результатами лабораторного заняття №

Тема: Технологія професійного відбору працівників організації

студента 25 групи

денної форми навчання

соціально-психологічно факультету

Троценка Андрія Леонідовича

 

Житомир 2013 р.

Клієнтський запит

Звернення до психолога директора компанії: «Наше підприємство займається виготовленням та реалізацією будівельних матеріалів. У наступному місяці ми передбачаємо розширення штату працівників та відкриття відділу з налагодження зв’язків з громадськістю. Проблема виникає при обранні керівника PR-відділу. У нас є кілька кандидатур. Це люди, які не один рік працюють на підприємстві, проте ця посада є досить специфічною для нас і вимагає певного рівня розвитку особистості, що здатна самостійно навчатися та прагнула б до власного розвитку, а не працювала «з нагайки». Чи не могли б ви допомогти нам зробити правильний вибір керівника PR відділу?».

 

Обов’язкова програма при виконанні завдання

1. Вивчіть особливості особистісного розвитку претендентів на посаду керівника PR-відділу.

2. У ході роботи користуйтеся «Картою особистості» (К.К. Платонова).

3. Змоделюйте та продемонструйте можливі результати дослідження. Вкажіть, на основі яких показників ви можете робити висновки про здатність людини ефективно виконувати обов’язки керівника відділу (проведіть детальний аналіз загального рівня розвитку, рівня розвитку кожної з підструктур особистості, проаналізуйте особливості особистісного розвитку). В процесі демонстрації використовуйте порівняльні діаграми, графіки тощо.

4. Отримані результати дослідження представте у формі рекомендаційної психологічної характеристики.

 

І. ЕТАП ПЕРВИННОГО АНАЛІЗУ ПРОБЛЕМИ

Категоріально-термінологічне довизначення проблеми, з якою звернулися до психолога

Бесіда психолога з директором компанії

П.: Скільки осіб претендують на дану посаду?

Д.: Усього 4 кандидатури.

П.: Який вік кожного з них?

Д.: 1-Ший – 30 років; 2-гий – 28 років; 3-тій – 31 рік; 4-ий- 32 кори.

П.: Чи спостерігали ви конфлікти між ними?

Д.: Ні, в нас такого практично не було. Керівники в дружніх відносинах,зазвичай спостерігаю взаємовиручку між ними та підтримку одне одного.

П.: Хтось з них має проблеми в сім’ї?

Д.: Так, місяць тому один розійшовся з зі своєю дружиною.

П.: В інші серйозних проблем у сім’ї нема?

Д.: Ні.

П.: Хто з них найбільше працює, викладається на повну?

Д.: Не можу сказати.

П.: Дякую, цього буде достатньо. Я вивчу особливості особистісного розвитку претендентів на посаду керівника PR-відділу, щоб дослідити здатність кожного ефективно виконувати обов’язки.

Формування реалістичних очікувань у людини, яка звернулася за допомогою та визначення напрямків практичної роботи психолога

Напрямок практичної роботи Обґрунтування
Психодіагностична робота Вивчення особливостей особистісного розвитку претендентів на посаду керівника PR-відділу з використанням «Карти особистості» Платонова
Консультаційна робота Проведення консультаційної бесіди за результатами дослідження з директором компанії.
Складання психологічної характеристики На основі якісного та кількісного аналізу результатів дослідження складається рекомендаційна психологічна характеристика.

 

Очікування клієнта, що стосуються компетенції психолога.

■ Психолог зобов'язаний всіляко запобігати і не допускати антигуманних наслідків у своїй професійній діяльності.

■ Психолог повинен утримуватись від будь-яких дій чи заяв, що загрожують недоторканності особи; не має права використовувати свої знання і становище з метою приниження людської гідності, пригнічування особистості або маніпулювання нею; несе відповідальність за додержання пріоритету інтересів людини.

■ На психолога покладається відповідальність за надійність використовуваних методів та їх програмного забезпечення, валідність обробки даних досліджень, у тому числі тих, які проводяться з використанням комп'ютерних технологій.

■ Психолог застосовує лише ті знання, якими він володіє відповідно до своєї кваліфікації, повноважень і соціального статусу.

■ Психолог забезпечує цілковиту надійність результатів, відповідає за рішення, які приймають офіційні особи на основі його висновків та рекомендації, запобігає можливим помилкам в діяльності непрофесіоналів, котрі допомагають у роботі, але не ознайомлені з вимогами, що стосуються обмежень у використанні інформації про досліджуваних. Психолог несе відповідальність за правильне і доступне роз'яснення непрофесіоналам суті застосовуваних психологічних методів, а також за можливі антигуманні наслідки. Щодо психолога використовується принцип, аналогічний принципу презумпції невинності у судочинстві. Вина психолога в порушенні Етичного кодексу повинна бути доведена Комісією з етики Товариства психологів України.

■ Психолог заздалегідь інформує клієнтів про право відмовитись від участі в дослідженні. Коли ж попри це вони дають згоду взяти участь у експерименті, психолог мас переконатися в тому, що таке рішення прийняте незалежно від нього або інших осіб (наприклад, батьків, опікунів, піклувальників, які наполягають пройти обстеження).

 

ІІ. ПЛАНОВО-ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 649 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2455 - | 2337 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.