Загальний вид і конструкція показані на малюнку 1.22.
РОБОТА: При включенні привода вала з магнітною системою починає обертатися шків, який тягне стрічку з відпрацьованою сумішшю. Метал, потрапляючи в зону дії магнітних сил, притягається до стрічки і рухається по шківу вниз, а суміш просипається на інший конвеєр. При огинанні шківа метал входить у зону ослаблених магнітних сил і падає в контейнер.
ПЕРЕВАГИ: 1-залізовідокремлювач не займає зайвого місця, тому що вмонтований у шків конвеєра, 2-добра якість відділення, особливо в нижніх шарах, 3-висока продуктивність.
НЕДОЛІКИ: 1-при великих шарах суміші можливо не повне відділення металу,
2-при пересипанні суміші можливе забруднення атмосфери цеху.
2) Барабанний залізовідокремлювач відрізняється від магнітного шкивного тим, що в нього магнітна система нерухома на валу, а обертається барабан. У роботі барабанні залізовідокремлювачі більш надійні, але менш продуктивні, чим шкивні.
3)Стрічковий магнітний підвісний залізовідокремлювач, загальний вид і конструкція якого показані на малюнку 1.23.
ПЕРЕВАГИ: 1-більш повне відділення металу у верхніх шарах суміші, 2-не потрібно пересипання з одного конвеєра на іншій, що не забруднює атмосферу, 3-висока продуктивність.
НЕДОЛІКИ: залізовідділювачі займають багато місця, тому що вмонтовані над конвеєром.
1.2.Сита для формувальних матеріалів
Сито - це пристрій для поділу по фракціях сипучого матеріалу, яке проходить через отвори твердої площини.
По конструкції сита розділяють на плоскі, барабанні і вібраційні, їх застосовують у ливарних цехах для просіювання піску, відпрацьованої суміші.
1) Плоскі механічні сита можуть бути горизонтальні і похилі. Загальний вид і конструкція показані на малюнку 1.24.
РОБОТА: Корпус сита встановлений на пружинних амортизаторах, має похиле полотно решітки. Через завантажувальне вікно корпуса безупинно подають відпрацьовану суміш, яка падає на змінне полотно решітки. Привод обертає ексцентриковий вал, з'єднаний з корпусом, який приводить до коливання корпус з амплітудою 5-6 мм. Суміш просипається через осередки решітки, а грудки скачуються по полотнині решітки завдяки нахилу. Кут нахилу регулюється в межах 8-14º у залежності від кількості грудок у суміші за допомогою перестановки на корпусі кронштейнів амортизаторів.
ПЕРЕВАГИ: 1-висока продуктивність, 2-безперервність роботи дає можливість вмонтувати в потокову лінію, 3-простота конструкції.
НЕДОЛІКИ: 1-забруднюється атмосфера цеху, 2-невисока якість, тому що грудки суміші не розбиваються, 3-великі габарити.
2) Барабанні полігональні сита застосовують головним чином для просівання відпрацьованих сумішей. У ливарних цехах вони одержали найбільше поширення. Загальний вид і конструкція показані на малюнку 1.25.
РОБОТА: Торці барабана відкриті, які є завантажувальним і розвантажувальним вікнами. З конвеєра безупинно відпрацьована суміш подається в завантажувальне вікно і попадає на похилу площину конуса барабана, який виконаний із шести решіток. Привод обертає вал з барабаном, суміш перекочується з грані на грань, розбивається і просипається через осередки решітки. Під барабаном розташований конвеєр, який транспортує просіяний матеріал. Не просіяний матеріал по похилій площині проходить по довжині барабана і висипається на конвеєр для відходів. Барабан закритий кожухом, який приєднаний до витяжної вентиляції, що забезпечує відсос пилу, який утворюється при просіванні. У стінках кожуха є вікна для зміни полотнин сита. Розміри осередків барабанних сит для відпрацьованої суміші 10-20 мм по ширині і 20-50 мм по довжині.
ПЕРЕВАГИ: 1-висока продуктивність, 2-безперервність роботи дає можливість вмонтувати в потокову лінію, 3-не забруднюється атмосфера цеху, 4-надійність у роботі, 5-висока якість, тому що грудки суміші розбиваються по граням барабана.
НЕДОЛІКИ: 1-складність конструкції, 2-великі габарити.
3)Вібраційне сито застосовується для просіювання пісків і відпрацьованої суміші. Загальний вид і конструкція показані на малюнку 1.26
РОБОТА: Включається привод неврівноважених валів, які починають обертатися назустріч один одному. Вали з'єднані з корпусом сита і при обертанні створюють коливальний рух корпуса, який закріплений на пружинах. Матеріал подається на полотно і просипається скрізь решітку на конвеєр. Не просіяний матеріал знімається з решітки лопатою після зупинки приводу. Амплітуда коливань сита 1-5 мм, частота коливань - 25-50 об/с, продуктивність залежить від розмірів осередків і складає 5-20 м³/год.
ПЕРЕВАГИ: 1-простота конструкції, 2-малі габарити, 3-економічне плоских механічних.
НЕДОЛІКИ: 1-значний шум при роботі, 2-знос передачі привода, 3-передача коливань на фундамент.
1.3. Установка для гомогенізації
Установка для гомогенізації відпрацьованої суміші призначена для вирівнювання температури до 30-40º і вологості до 2 %. Загальний вид і конструкція показані на малюнку 1.27.
РОБОТА: По конвеєрі подається суміш у барабан, подається команда на відкриття водопровідного крана. Вода надходить у гомогенізаційний барабан на дозу суміші. При обертанні барабана суміш перевертається і рівномірно змішується з водою. Щоб волога суміш не прилипала до стінок барабана і не забивала його, стінки і днище нагріваються інфрачервоними випромінювачами. Завдяки куту нахилу барабана на 18º суміш висипається через борт на стрічковий конвеєр і подається в камеру охолодження на перфоровані пластини конвеєра з отворами 2 мм. Під конвеєром могутній вентилятор нагнітає повітря, яке продуває суміші, вступає в хімічну реакцію з водою, що дає інтенсивне охолодження до 30-40о. Охолоджена суміш висипається на конвеєр і транспортується до змішувача.
ПЕРЕВАГИ: 1-працює в безупинному режимі; 2 - гарантуєма якість; 3 - висока продуктивність; 4 - не забруднюється атмосфера.
НЕДОЛІКИ: 1- великі габарити; 2 - складність конструкції.
1.4. Механізація гідравлічної, термічної і пневматичної регенерації