Для аналізу пристроїв за постійним струмом будемо використовувати пакет DC. Цей пакет може також використовуватись для отримання необхідної карти напруг. Основною ознакою правильно забезпеченого режиму у випадку двотактного каскаду є симетрія напруги відносно його середньої точки (вузол 3). Постійна напруга у цій точці, відносно точки з нульовим потенціалом (вузол 0), повинна дорівнювати половині напруги джерела живлення. Послідовно забезпечуючи зміну напруги на вузлах 1 і 4 в межах 0 - -10,0 В, дослідним характер зміни напруги на вузлі 3, рис.2 і 3.Аналіз отриманих результатів показує, що напруга на вузлі 3 буде дорівнювати -5 В, тобто половині напруги джерела живлення, при напрузі на вузлі 1 орієнтовно -5.6 В і відповідно на вузлі 4 -4.4 В. До речі.слід звернути увагу, що таке дослідження подільника у базових колах транзисторів. Значення цихпопередньо може бути зроблене при довільно обраних значеннях резисторів подільника у базових колах транзисторів. Значення цих резисторів за результатами аналізу можуть бути відповідно скориговані з
Рисунок2
метою забезпечення необхідної напруги і струму. Зрозуміло також, що. обираючи відповідні забезпечення необхідної напруги і струму.
Зрозуміло також, що. обираючи відповідні межі зміни напруг на вказаних вузлах, е можливість визначити вказані напруги з необхідною точністю. На рис.4 наведено зображення каскаду з картою напруг, що забезпечується при обраних номіналах. Можна бачити, що баланс досягається при напругах на вузлах 1 і 4 відповідно -5.57 В і -4.43 В.
Рисунок 3
Рисунок.4
Для отримання результатів у вигляді рис.4 необхідно використовувати послідовність команд UTIL (U). 5:SHOW VOLTAGE. Нагадаємо, що роздрукувати вузлові потенціали можна лише у випадку попереднього проведення аналізу перехідних процесів і запису результатів за допомогою команди 5:SAVE VALUES.