Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

К. Ушинський
КОЗЕНЯТА І ВОВК

Була собі коза, зробила вона в лісі хатину і привела діток. Щоденно ходила коза в ліс по траву. Сама піде, а дітям ве лить замкнутися і нікому дверей не відчиняти. Вернеться коза додому, постукає ріжками в двері і заспіває:

Козенята, дітоньки,

Одімкніть хатиноньку!

Ваша мати прийшла,

Молока принесла.

Козенята почують матір і одмикають їй двері. Вона наго дує їх і знову йде пастись. Одного разу підслухав вовк, як коза співала і, коли вона пішла в ліс, підійшов до дверей ха тинки і заспівав грубим-грубим голосом:

Ви дітоньки, козеняточка,

Відімкнітеся, відчинітеся!

Ваша мати прийшла,

Молока принесла.

Козенята послухали і кажуть: «Чуємо, чуємо! Не маминим голосом співаєш: мати співає тонше, вона не так промовляє»,— і не відчинили вовкові дверей.

Так і пішов вовк ні з чим. Прийшла коза і похвалила діток за те, що її слухають: «Розумні ви, дітоньки, що не відчинили вовкові, а то він би вас із'їв».

 

Конкурс акторської майстерності

 

Правила: від кожного загону вибираються по два (мінімум) представники – хлопчик і дівчинка. Вони продумують за допомогою вихователів собі імідж і презентують його. Це й буде І конкурсом.

Далі – різноманітні конкурси, в яких учасники демонструють свої акторські здібності. Конкурси оцінює журі. Після кожного конкурсу один чи кілька учасників, які набрали найменшу кількість балів, вибувають (отримуючи при цьому заохочувальні призи – все-таки грають діти), поки не залишиться 1 переможець. Кількість конкурсів визначається Вашою фантазією і можливостями, кількістю учасників (загону) і відведеним на гру часом.

Нижче наводяться завдання, з яких можна скласти цікаву конкурсну програму.

І.Ведучий: Уявіть та інсценізуйте нам ситуації:

1. Вокзал. Потяги прибувають і відправляються. Зараз вам за моїм сигналом треба показати дії людини, яка, запізнюючись, застрибнула у потяг, що вже рушив, і через деякий час дізнається, що потяг іде в протилежний потрібному бік.

2. Ви поспішаєте до вагону. У руках – сумка з речами, пакет із яблуками, за спиною – рюкзак. Раптом пакет рветься, яблука розкочуються. Ваші дії.

3. Ви прибули додому і раптом виявили, що сумка не ваша.

4. Ви вийшли з вагону, потяг пішов. Раптом з’ясовується, що це не ваша станція, а потяга не буде цілий тиждень.

ІІ. Кожному учаснику потрібно показати звуками, мімікою, жестами:

- скрип дверей

- чайник, що кипить

- транспорт, що заводять

- вентилятор

- як смажиться котлета

- як лижник іде по снігу

- як б’ється скло.

ІІІ. Потрібно сісти так, як сідає:

- мавпа

- бджола на квітку

- квочка на яйце

- один із трьох товстунів

- дуже втомлена людина.

ІV. Продемонструвати, як іде людина:

- яка добре пообідала

- у якої тисне взуття

- яка невдало підфутболила цеглину

- з гострим приступом радикуліту

- артист балету

- канатоходець.

V. Мімікою і звуками зобразити:

- як вас облили супом у їдальні

- як на вас у лісі напала зграя комарів

- як ви входите удвох у вузькі двері.

VІ. Мімікою і звуками зобразити:

- занепокоєння кота

- сумного пінгвіна

- захопленого і радісного кролика

- розгніване порося.

VІІ. Мелодію пісні „Солнечный круг”:

- прогавкати

- пронявкати

- промукати

- проквоктати.

VІІІ. Виконати 1-2 куплети „В лесу родилась ёлочка” так, як би її заспівали б:

- африканські людожери

- індійські йоги

- кавказькі горці

- оленеводи Чукотки

- воїни-індіанці

- англійські джентльмени.

ІХ. Покажіть танець:

- зі шваброю

- зі стільцем

- з чемоданом

- з чайником

- з подушкою

Х. Покажіть танець маленьких:

- кошенят

- щенят

- мавпенят

- поросят

- лошат.

ХІ. Зобразити скульптури – „жертви спорту”

- штангіста, який не встиг вчасно відстрибнути від штанги,

- воротаря, який піймав шайбу зубами,

- парашутиста, який забув, за що смикати,

- горнолижника, який не встиг утекти від лавини.

ХІІ. Прочитати вірш „Наша Таня” виразно:

- як на мітингу

- як диктор телебачення

- з дефектом мови

- як будь-хто із знаменитостей (Путін, Єльцин, Кучма...)

 

Наша Таня громко плачет:

Уронила в речку м’ячик.

Тише, Танечка, не плач!

Не утонет в речке м’яч!

 

Підведення підсумків. Нагородження.

 

 

Пізнавальні ігри

«Вікторина»

Перед вами текст. Прочитайте його, будь ласка. Поділіться на дві команди. Команда, що ліворуч, має позначити абзаци цифрами і придумати запитання-загадку до кожного абзацу. Потім ця команда поставить свої запитання-загадки команді, що праворуч. Остання команда має відповісти на запитання і сказати, до якого абзацу воно відноситься. Отже, ще раз перегляньте текст, домовтеся про нуме рацію абзаців і сформулюйте запитання-загадки. Команда, що ліво руч, отримує час на підготовку запитань-загадок, а команда, що пра воруч, у цей час обговорить текст, виділивши в кожному абзаці го ловну думку. Потім ми оцінюватимемо оригінальність запитання-загадки, оригінальність відповіді, гумор і кмітливість гравців.

 

«Іменники»

Перед вами навчальний текст. Прочитайте його. Тепер, будь лас ка, сядьте в коло. Ми переказуватимемо текст колективно. Зліва на право по черзі ви називатимете іменники, що найточніше відповіда ють кожному невеликому уривкові тексту в його звичайному порядку. Причому кожний наступний учасник гри називає іменники, вимов лені перед ним іншими гравцями, і далі додає свій. Таким чином, ми маємо відтворити основну ідею навчального тексту іменниками.

Ведучий визначає, хто точніше й дотепніше дібрав необхідне для тексту слово.

 

«Краще запитання»

Перед вами навчальний текст. Прочитаймо його. Тепер кожний має придумати оригінальне запитання з теми навчального тексту. Запитання, відповідь на яке покаже досконалість оволодіння цим матеріалом, дає можливість побачити його з найцікавішого боку.

Отже, ще раз прочитаймо текст і придумаймо цікаве запитання.

Учасники по черзі їх ставитимуть, а інші — відповідатимуть на них якнайповніше. Отже, давайте вирішимо, хто поставив найціка віше запитання, а хто найкраще відповів і був найактивнішим. Ве дучий визначає переможців. 

«Переказ по колу»

Прочитаймо текст. Тепер станьмо в коло. Ведучий, що стоїть у центрі, заплющує очі, крутиться на місці і вказує на будь-кого з гравців, із якого й починається відтворення навчального тексту. Далі, за годинниковою стрілкою, кожний говорить по одній фразі з навчального тексту. Отже, переповідаємо текст по фразі. .

Тепер іще раз прочитаємо текст. Будь ласка, давайте виправимо помилки, якщо вони є, і доповнимо переповідання тексту, тому що, певне, було щось пропущено. За годинниковою стрілкою поч немо з того, на кого вкаже ведучий.

Тепер визначимо найактивнішого учасника. Ведучий привітає переможців.

«Казкарі»

Нам дали навчальний текст. Давайте його прочитаємо. Тепер придумайте казку за заданим текстом, але таку, щоб її основна думка відображала суть навчального тексту. Це у нас буде конкурс каз карів.

Щоб придумати хорошу казку, потрібно ще раз прочитати текст швидко й уважно. Ось тепер придумаємо казку про те, як... Далі слухатимемо всіх по черзі. Можна коротко занотовувати. Вам даєть ся небагато часу на підготовку.

Ведучий визначає переможців, не забуваючи враховувати оригі нальність придуманого, гумор і незвичайність казки.

«Пошта»

Прочитаємо уважно навчальний текст. Візьміть аркуш папе ру, олівець. Розрахуйтеся за годинниковою стрілкою, присвою ючи у такий спосіб кожному адресатові відповідний номер.

Напишіть і помістіть аркуш так, щоб його було видно всім. Запам'ятайте свої й чужі номери. Тепер кожний ставить запитан ня за текстом, коротко, бажано з гумором, і будь-кому адресує своє запитання, поставивши відповідний номер і зворотну адре су. Можна адресувати запитання двом-трьом гравцям, тобто чим більше, тим краще.

За командою ведучого гра припиняється і підбиваються підсум ки. Виграє той, хто встиг поставити більше запитань і більше дати відповідей. На запитання й відповіді буде відведено певний час. Ве дучий визначає переможця.

«Обсяг пам'яті»

Приготуйте папір і олівець. Виберіть одного художника. Інші діляться на дві команди. Художнику, будь ласка, намалюйте впро довж хвилини десять простих фігурок або десять предметів, пов'я заних із навчальним текстом. Тепер покажіть свої малюнки коман дам і відразу сховайте. Будь ласка, гравці, намалюйте те, що запа м'ятали. Художнику, ви тепер судця, визначте, у якій команді пра вильніше й більше запам'ятали.

«Зорова пам'ять»

Нехай хто-небудь із вас зображуватиме картину, портрет, мож на свій особистий. І нехай картина буде якимось чином пов'яза на з навчальним текстом. Визначте також ведучого, потім роз діліться на дві команди. Будь ласка, зараз команди впродовж хви лини милуватимуться картиною, розглядаючи її якомога деталь ніше. Милуйтеся. Тепер усі відверніться. Ведучий, змініть у кар тині якнайбільше деталей. Гравці, по черзі з першої і з другої команди, підійдіть по одному до картини і мовчки приведіть у вихідне положення всі зміни. Старайтеся нічого не пропустити. Коли на місце сідає попередній гравець, до картини підходить наступний.

Ведучий оголошує команду-переможницю.

Рухливі ігри

«Швидко по місцях!»

Усі гравці шикуються в одну чи дві колони і витягують руки вперед, злегка торкаючись ними плечей попередніх гравців.

За сигналом ведучого: «Розбіглися!» — усі діти розбігаються в різні боки. За другим сигналом: «Швидко по місцях!» — усі мають вишикуватись у початкове положення. Хто з гравців найшвидше стане на своє місце і правильно витягне руки, стає переможцем.

Якщо гравців дві колони, то виграє група, що вишикувалася першою.

Шикування на початку гри можуть бути найрізноманітніші, за лежно від рівня підготовленості дітей, їх можна вишикувати у дві шеренги і запропонувати схрестити руки із сусідами. Можна виши кувати в колону по двоє чи запропонувати сісти або стати на коліна; можна вишикувати у два кола, руки покласти на плечі сусідів тощо.

 

«Космічні перегони»

Гравці утворюють команди. Кожній команді потрібен великий м'яч. Мета гри — простежити, яка команда перша освоїть космос. Перший гравець з кожної команди пробігає через кімнату з м'ячем і котить його назад до наступного гравця. Та команда, яка перша перетне кімнату, виграє і стає володаркою космосу.

 

«Одвічний рух»

Усі учасники гри сідають у коло. Один гравець починає показу вати фізичні рухи (махати рукою, тупотіти ногою тощо). Гравець, що праворуч нього, має повторити його рух і додати щось своє. Третій повторює рухи обох і додає своє тощо. Той, хто не може згадати хоча б одну дію чи робить рух у неправильному порядку, виходить з гри.

 

«Скакалки»

Ви правильно здогадалися: «скакалки» — це ігри зі скакалкою. Але і тут дитяча фантазія видумала стільки несподіваних варіантів, що «скакалки» можуть за своєю цікавістю змагатися з будь-якою азартною грою.

Приміром, варіант «Дзеркало». Ведучий стрибає зі скакалкою, змінюючи через кожні десять стрибків спосіб стрибання. Інші учас ники гри повторюють рух із максимальною точністю. Тут велике поле для вигадки — стрибки, схрещуючи і розводячи руки, і високо піднімаючи коліна, і крутячи скакалку так швидко, щоб вона встигла зробити два оберти за один стрибок, тощо. Хто перший помилить ся, той і програв.

 

«Алфавіт»

При кожному стрибку гравець має назвати одну з букв алфавіту (спосіб стрибання має бути складним, щоб важко було безпомил ково стрибнути тридцять три рази, називаючи всі букви алфавіту). Зробивши помилку, гравець має відразу назвати рослину на цю букву чи тварину, чи місто, про що домовляються перед грою. Якщо це вдалося зробити відразу, гравець може починати стрибати спочат ку, якщо ні — черга наступного гравця. Завдання учасника гри — пройти всі букви алфавіту.

 

«Золоті ворота»

Двоє ведучих, узявшися за руки зверху, утворюють ворота і співа ють пісню:

Золоті ворота

Пропускають не завжди.

На перший раз прощається,

На другий раз забороняється,

А на третій раз — не пропустимо вас!

Усі інші учасники, поки лунає пісня, пробігають крізь «ворота». На останні слова ворота зачиняються, хто «упіймався», виходить з гри.

 

«Ми веселії хлоп'ята»

На протилежних сторонах майданчика чи зали відзначаються лініями два «будинки», де «мешкають» дві команди. Відстань між ними 15—20 кроків.

По черзі гравці проказують хором: «Ми веселії хлоп'ята. Любим бігати і грати. Ми веселії хлоп'ята, спробуй нас наздогнати!» У цей час одна команда виходить зі свого«будинку» і «хизується» перед супротивниками. Останні мають право починати ловити, коли бу дуть вимовлені слова: «Спробуй нас наздогнати!»

Ті, кого спіймали до лінії «будинку», переходять до команди суперників. Після чого «наступає» інша команда.

Гра триває доти, доки в одній із команд не залишиться жодного гравця.

 

«М'яч від стіни»

Гравці стають у шеренгу перед стіною і розраховуються за по рядком номерів.

Гравець кидає м'яч об стіну, називаючи голосно номер когось із гравців. Останній ловить м'яч і теж кидає його об стіну, назива ючи будь-який номер. Так повторюється щоразу. Якщо м'яч упаде на землю, усі розбігаються, а названий гравець, що не піймав м'я ча, бере його і кричить: «Стій!» Усі зупиняються, і гравець нама гається потрапити у кого-небудь м'ячем. Якщо потрапить, то гра вець піднімає м'яч і кричить: «Стій!», після чого кидає в наступно го гравця. І так чинить кожен гравець, якого торкнувся м'яч.

Якщо гравець, що кинув м'яч, промахнувся, йому зараховуєть ся один штрафний бал, і гра починається знову. Кидок м'яча об стіну робить той гравець, який не потрапив м'ячем в іншого учас ника гри.

Виграють ті, хто не має штрафних балів. Хто з гравців має най більше штрафних балів, програє.

Не можна заважати гравцям ловити м'яч від стіни. Називати но мер гравця треба одночасно з кидками м'яча об стіну. За командою: «Стій!» ніхто не має зрушити з місця, а має право тільки ухилятися. Кидати м'яч можна лише з того місця, де м'яч був піднятий.

Вибираючи місця для гри, слід простежити, щоб поблизу не було вікон, засклених дверей.

 

«Поміняйтеся місцями»

Гравці сидять на стільцях у колі. Ведучий пропонує помінятися місцями тим, у кого, наприклад, блакитні очі (шнурки на череви ках, імена починаються чи закінчуються на букву «А»). Під час пересаджувань гравців ведучий має хутенько сісти на звільнене місце. Той, хто залишиться без місця, стає ведучим.

 

«Зміна місць»

Дві команди шикуються в шеренги одне навпроти одного. За командою ведучого гравці команд міняються місцями.

Перемагає та команда, яка першою вишикується в шеренгу.

Гру можна урізноманітнити, змінюючи початкове положення, стоячи спиною одне до одного, сидячи обличчям одне до одного, спиною одне до одного, лежачи на животі, лежачи на спині тощо.

 

«Художня естафета»

Інструкція: «Намалюйте по черзі свій портрет (знак зодіаку тощо), передаючи маркер як естафетну паличку».

 

«Ривок за м'ячем»

Команди вишикувані в колони по одному за лінією старту, пе ред якою на відстані два-три метри встановлені високі стійки з планкою на висоті два-три метри. У руках першого гравця великий надувний м'яч. За сигналом ведучого він кидає м'яч угору — уперед через планку, пробігає під нею і ловить м'яч, не даючи йому впасти на підлогу. Потім біжить із м'ячем назад і передає його наступному учасникові. Наступний гравець повторює те саме завдання тощо.

 

«Спробуй утекти»

Усі учасники об'єднуються в одну команду і шикуються в ше ренгу. Посередині майданчика окреслюється зона завширшки два метри. У цій зоні стоїть ведучий, який має ловити гравців, що пере бігають через зону на інший бік ігрового майданчика. Усі піймані ведучим гравці мають йому допомагати ловити, не залишаючи при цьому зони. Гра триває доти, доки залишиться один не пійманий гравець. Він і буде переможцем.

 

«Кумоньки»

Для цієї гри потрібно намалювати чотирикутник. Четверо учас ників стають на відведені куточки. Ведучий підходить до одного з гравців і говорить: «Кумонько, дай ключі!» Гравець у кутку відпо відає: «Іди геть, там постукай». У цей час інші гравці перебігають з кутка в куток. Якщо ведучий устигне стати у кутку, на його місце стає гравець, що залишився без кутка.

 

«Заплутаний клубок»

Розділіть гравців на кілька груп і поставте кожну групу в коло. Дайте лідеру кожної групи по клубку. Лідер має обмотатися нитка ми, потім передати клубок іншому гравцеві, що робить те саме, і так по колу. Коли клубок досягає кінця кола, напрямок змінюєть ся — останній гравець починає розмотувати себе і т.д., назад до лідера. Переможе та команда, що зробить це першою.

 

«Феєрверк»

Гравці вибирають по одному спритному гравцеві з команди. Ті мають утримати одночасно в повітрі спочатку два, а потім три, чотири, п'ять порожніх, різнобарвних, одноразових целофанових пакетів, підкидаючи їх двома руками.

«Унікали й оригінали»

Розділіть групу на дві чи більше команд. Кожна стає в колону за каштаном. Через чотири-п'ять метрів зробіть фініш. За сигналом перша дитина з кожної команди біжить до фінішу і назад, передаючи естафе ту наступному гравцеві. Команди змагаються в оригінальності.

Наступний гравець має досягти фінішу іншим способом: стриб ками, підскоками тощо, але не повторюючи рухів.

 

«Вікінг, тостер, слоник»

Гра на увагу. Грають у колі. Ведучий показує на гравця і гово рить, приміром, «вікінг», дитина «робить собі ріжки», а її сусіди праворуч і ліворуч починають «веслувати». При слові «слон» гра вець показує хобот, а його сусіди «приставляють до нього вуха»; «тостер» — гравець підстрибує, а його сусіди присідають і «сичать». Ведучий називає імена центральних гравців. Якщо хтось із трійки ловив ґав, він стає ведучим.

 

«Кульковий салют»

Кожен гравець зі своєю кулькою має добігти до стільця і лопну ти кульку, сівши на неї. І лише потім передавати естафету.

 

«Сліпий і поводир»

Ролі розподіляються по парах. Один учасник, «сліпий», заплю щує очі й наосліп вивчатиме світ. «Поводир» допомагає «сліпому» як може. Через певний час вони міняються ролями. Після гри об мінюються відчуттями, як сприймати світ без одного органа відчуттів.

 

Ігри на спортмайданчику


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 990 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.023 с.