7.1. Роль гігієнічного режиму лікарні у підвищенні ефективності лікування.
7.2. Порівняльна гігієнічна характеристика сучасних систем забудови лікарень і перспектив їх еволюції. Медико-технологічні та гігієнічні особливості централізовано-блочної, павільйонної та змішаної систем забудови лікарень.
7.3. Гігієнічна характеристика різних типів палатних секцій, палат, варіантів їх планування та устаткування.
7.4. Медико-технологічні та гігієнічні особливості вимог до планування, обладнання і режиму експлуатації відділень стаціонарів різного профілю: приймального, загальнотерапевтичного, педіатричного, гастроентерологічного, хірургічного, ортопедо-травматологічного, неврологічного, урологічного, акушерського, гінекологічного, онкологічного, рентгенологічного, радіологічного, фізіотерапевтичного, відновлюючої терапії, інфекційного стаціонару для дорослих, інфекційного стаціонару для дітей (за вибором студента).
7.5. Гігієнічні вимоги до планування, оснащення, експлуатації окремих відділень стоматологічної поліклініки: терапевтичної, хірургічної, ортопедичної стоматології, зубопротезної лабораторії (за вибором студента).
7.6. Гігієнічний режим поліклініки для дорослих, для дітей, особливості їх планування, оснащення.
7.7. Медико-технологічні та гігієнічні вимоги до планування і режиму експлуатації операційного комплексу, бароопераційної, відділення реанімації.
7.8. Гігієнічні вимоги до природного, штучного освітлення, опалення, вентиляції в лікувально-профілактичних закладах.
7.9. Організація і гігієнічна характеристика систем прибирання, видалення, знезараження та знешкодження твердих і рідких відходів у лікарні, їх особливості в інфекційних відділеннях.
7.10. Професійні шкідливості і гігієна праці хірурга, анестезіолога, хірургічної медсестри.
7.11. Професійні шкідливості і гігієна праці рентгенолога, радіолога.
7.12. Професійні шкідливості і гігієна праці стоматолога.
7.13. Гігієна праці медичної сестри маніпуляційного, фізіотерапевтичного кабінету в стаціонарі та поліклініці.
7.14. Лазерне випромінювання і гігієнічні аспекти його застосування в медицині.
7.15. Особиста гігієна медичного працівника та хворого у стаціонарі.
7.16. Гігієнічні заходи профілактики гіподинамії хворого в умовах стаціонару.
7.17. Внутрішньолікарняна інфекція та шляхи її профілактики в стаціонарах та поліклініках різного профілю. Санація повітря, її методи та засоби.
7.18. Зміст та організація санітарно-протиепідемічного режиму в стаціонарі і поліклініці, знезараження предметів і робочих поверхонь.
7.19. Організація та гігієна лікувально-профілактичного харчування у стаціонарі.
7.20. Шумовий фактор і профілактика шумових впливів на хворих і медичний персонал. Лікувально-охороняючий режим у лікарні.
7.21. Психолого-гігієнічні аспекти режиму лікарні. Інтер'єр та естетика лікарняних приміщень. Музика як лікувально-профілактичний засіб.
7.22. Медично-технологічні вимоги до лікарняних меблів та діагностично-лікувального обладнання різних відділень лікарні.