Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Системи управління виробничим обладнанням, яке обслуговується одночасно декількома особами, повинні мати блокуючі пристрої, забезпечуючі необхідну послідовність дій




Кнопка аварійного вимкнення повинна бути виступаючою, виконаною збільшеного розміру у порівнянні з розмірами інших кнопок, червоного кольору з грибовидним товкачем. Над кнопкою повинен бути надпис “Аварійне вимкнення”.

Запірна та регулююча арматура трубопроводів повинна бути доступною для обслуговування. У випадку розташування арматури вище, 1,7 м для її обслуговування повинні передбачатися спеціальні пристосовування або майданчики, а також спеціальні ручні приводи, що дозволяють обслуговувати арматуру безпосередньо із робочої зони.

Контакти апаратів вмикання і вимикання (кнопок, перемикачів і т.ін.) і устаткування повинні бути захищені від попадання на них пилу, впливу масел і других рідин, що використовуються на виробництві.

Всі частини, що рухаються, обертаються та виступаючі частини обладнання і допоміжних механізмів, повинні бути надійно огороджені або розміщені так, щоб виключалась можливість травмування обслуговуючого персоналу.

Загальні вимоги до конструкції обладнання.

Виробниче обладнання та його покриття виконуються згідно з РТМ 27-72-15-82 “Машини та обладнання харчове. Порядок використання матеріалів, синтетичних та інших метеріалів, контактуючих з харчовими продуктами і середовищами”.

1.2.10 В конструкціях обладнання повинно бути враховано:

- вимоги міжгалузевих Правил з охорони праці і цих Правил;

- вимоги санітарних правил організації технологічних процесів та гігієнічні вимоги до виробничого устаткування;

- особливості транспортування устаткування до місця установлення;

Вимоги безпеки щодо виконання такелажних та монтажних робіт з урахуванням використання підйомно-транспортного устаткування та пристосувань для монтажу.

Апарати, паропроводи, трубопроводи гарячої води і технологічні труботроводи з температурою зовнішньої стінки вище 45 °С підлягають обов¢язковій зовнішній теплоізоляції.

Застосування горючих теплоізоляційних матеріалів не допускається.

Устаткування або частини його, що є джерелами виділення вологи, газів та пилу, повинно бути у конструктивному відношенні укритим та герметизованим; герметичність у місцях вводу в апарати та машини і виводу з них рухомих деталей, обертових валів і т.ін. повинна забезпечуватись за допомогою ущільнювачів.

У разі недостатньої герметизації устаткування необхідно встановити вбудовані місцеві відсмоктувачі або пристрої для уловлювання та видалення шкід ливих речовин з очищенням повітря, що викидається до атмосфери. За можливості ці процеси повинні бути автоматизованими та здійснюватись без безпосередньої участі у них людей.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-08-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 340 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2399 - | 2173 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.