Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Очищення газів від галогенів і їх сполук. Очищення від сполук фтору.Концентрація фтористих сполук у відхідних газах промислових підприємств коливається в широких межах




 

Очищення від сполук фтору. Концентрація фтористих сполук у відхідних газах промислових підприємств коливається в широких межах. Наприклад, у виробництві добрив вона складає 30–200 мг/м3, а при отриманні алюмінію може досягати 200 г/м3. Прийоми абсорбційного очищення дозволяють знижувати концентрацію сполук фтору у відхідних газах в кращому разі до 10–50 мг/м3. Конкурентне і глибше очищення можуть забезпечувати хемо­сорб­ційні і іонообмінні методи.

Найдоступнішими твердими хемосорбентами фториду водню є вапняк, алюмогелі, нефелінові сієніти, фторид натрію. Апаратурне оформлення процесів хемосорбційного очищення відхідних газів від фтористих сполук характеризується відносною простотою (рис. 4.5).

Результатом реакції, здійснюваної при підвищених темпе­ратурах (>350°С) і часі контакту 7,6 с, є створення на поверхні шматків вапняку (6-40 мм) фториду кальцію у вигляді рихлої оболонки. Насичений поглинач піддають грохотінню на ситі з розміром отворів 3,3 мм. Бідний фторидом кальцію надрешітний продукт грохотіння (20-40% CaF2) знов використовують для вилучення з газу HF, багатий підрешітний продукт (80-95% CaF2) є товарний флюорит.

Обробка газу з концентрацією HF 0,58% (об.) у вказаних умовах забезпечує 95% ефективність його видалення: залишковий вміст HF складає 0,028% (об.).

Використання ряду іонообмінних матеріалів забезпечує тонше очищення. Зокрема, дослідно-промислові випробування фільтру, заповненого аніонітом АВ-17Х8, показали можливість досягнення в газах залишкових концентрацій фтору 0,5–1,3 мг/м3 при висоті шару іоніту 130–150 мм і лінійній швидкості газу, що містить 32 мг/м3 фтору, 0,32 м/с.

Рисунок 4.5 – Схема установки для хемосорбції фториду водню вапном





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 677 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Ваше время ограничено, не тратьте его, живя чужой жизнью © Стив Джобс
==> читать все изречения...

2243 - | 2190 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.