Які сфери суспільно корисної праці охоплює картографія?
Різні за змістом і прийомами вирішення напрямки діяльності людини: наукові дослідження і розробки, технічне забезпечення картографічних робіт,працю по безпосередньому виготовленню картографічної продукції.
Що є предметом вивчення картографи як науки?
Предметом картографії є об'єкти природи і суспільства — їх властивості, взаємозв'язки, зміни у просторі і часі. Саме відображення змін об'єктів в просторі відрізняє картографію від інших наук, що вивчають ті ж об'єкти. Слід відмітити, що об'єктом можуть бути предмети, їх стан, ситуація, зумовлена певними обставинами чи умовами, явища, що відбуваються в навколишньому середовищі.
Якими методами картографія вирішує наукові і практичні завдання?
Як кожна наука, картографія має свої методи вирішення наукових і практичних завдань — це картографічне моделювання і картографічний метод дослідження, за допомогою яких створюють картографічні моделі, розробляють прийоми їх аналізу, застосування та перетворення з метою вивчення реального світу і набуття нових знань.
4. Що таке картографування?
Картографування-особливий вид моделювання та використання картографічних творів у практичній діяльності людини.
Задача картографії полягає у відображенні і дослідженні просторового розміщення поєднання та взаємозв’язку явищ природи і суспільства за допомогою особливих образно знакових моделей-кмртографічних зображень.
З якими науками має зв'язки картографія?
Здавна картографія тісно пов'язана з математичними науками., які вона залучає для обгрунтування картографічних проекцій(математичного способу зображення складної поверхні на площині),системи координат для визначення положення об'єктів картографування. В наш час різні галузі математики використовуються при розробці методів застосування карт, математико-картографічного моделювання, автоматизації картографічних процесів. Саме взаємодія картографії і математики дозволяє розв'язувати задачі, які неможливо вирішити зусиллями кожної з них. Зв'язок картографії з геодезією грунтується на використанні нею даних про фігуру Землі та інших планет, їхні гравітаційні і магнітні поля, системи координат, вимірювання ліній та кутів на поверхні Землі і над нею, що є предметом супутникової геодезії. Ці дані потрібні для математичного обгрунтування картографічних зображень. Основу всього розмаїття карт складають топографічні карти, створенням яких
займається топографія.Сучасна картографія разом з топографією та науками про природу і суспільство широко використовує дані аеро- та космічних знімань, що створює умови для появи карт нового типу (космофотокарт), розширення тематики традиційних за формою карт, створення карт інших небесних тіл: Місяця, Венери, Марса та його супутників, Меркурія.
Які результати взаємозв'язків картографії з іншими науками?
Розвитку картографії сприяють її зв'язки з технічними дисциплінами: автоматикою, електронікою, приладобудуванням,напівпровідниковою і лазерною технікою, хімічною технологією,матеріалознавством, поліграфією тощо. Наслідком цього є удосконалення і створення нового картографічного обладнання,приладів автоматизованих систем, підвищення технічного рівня
картографічного виробництва, покращення якості й естетичних характеристик картографічних творів.Новітня техніка дозволяє створювати нові напрямки картографії, такі, як цифрове картографування, формування картографічних банків даних про реальний світ. Географічні інформаційні системи і банки картографічних даних і знань стали поштовхом для становлення геоінформаційного картографування. Прикладом позитивних наслідків взаємозв'язку різних наукових і технічних дисциплін (картографії, аерокосмічного зондування і
машинної графіки) є становлення геоіконіки — науки, яка вивчає загальні характеристики геозображень усіх типів: традиційних та електронних карт, аеро- і космічних знімків, стереозображень, комп'ютерних анімацій, тривимірних моделей тощо. Сполучення картографії з технічною (включаючи машинну) графікою і мистецтвом, урахування основних положень естетики та художнього конструювання (технічного дизайну) забезпечують гармонійне поєднання художніх і функціональних властивостей картографічних творів.