, , . , , . , , , , , - , , .
, , , .
. () , , . . , . .
, . , , , . () . :
- , ();
- (, , , .), ;
- , ..
2. - . , , - . () : , , , , , , , . , , , . : , , , , , , , , , , , .
|
|
- : = [(1 + C1) (2 + 2)] ´ N,
- ; 1 2 ; C12 , ; N .
= [(50 + 8) (40 +11.6)] ´42000 = 268000
13.
1. (, , , , ..), , . , .
2. . , , .
(, ) , , ( ), .
:
;
;
, ;
;
3. . = (/)*100%.
= -.
. = 630*1400=2520 .
= 882 +840=1722 .
= 2480-1722=758 .
.. = 758/1722*100%=44,02%.
14.
1. , , . , .
. .
( ) , , , .
|
|
() () () - (). = /; =/.
( ) .
(1) () (). 1 = /.
, , , . , , .. .
I = ./; I = /; I = /,
; ; , (, , ) ;
I;. I; I , , , .
( ) , , " ", .
2. ( ) ( ). , . : ; ; . : , ; , , ; ; - ; , , ; .
3. . - = 1200/660=1,8.
= 90/1,8=50.
1200+144=1344 (.. ).
.. = 1344/660=2,04.
=90/2,04=44,1.
15.
|
2. , , .. .
|
|
, - , , .
3. . = 260-180=80.
= ./.. = 550/80=6,875 ( . ).
. = 550+44=594 ..
. = 594/80=7,425.
10
1) - , . . , . , . :
: , , ; ; , , ; , ; ; ; , ..
: , , , , , , .
: , , , , , .
, , : , , , , , , , .
- , - . .
: , ; , ..
.
2) , . , , , .
, , , . , , , , , , . , , , , , , . , , , , .
|
|
, , , , .
. , , , , , . -. , , , . , , .
, . , , . , , .
. - , , , , . , 5 , , 5 3 15 . .
, , , .
. , , , . , . - , , . , . , .
3) = +
. . .=+. .*.
=. /
=/ .
11
1)
. . , , .
.
, . . , , .
:
) ;
) ;
) ;
) ;
) .
. . , (, , . .). . , .
(, , ). .
|
|
= (/) , ;
;
;
" " ( ).
.
2) : .
. , , . . . , , , , , .
. , . . , . , . .
1. .
2. , , . 4, .
3. - . , , , , .
4. , . , , .
5. , , , .
6. , , , .
7. .
8.- .
9. - , , , -. , .
10. , , , , , .
3) =..+.*/12-.*(12-)/12
= . *12/100
= /.
12
1) , . , - , . , , 50- . , . : " . . , , , , ". . . , . , , . , . ,
, . . , . ,
, . , , , . , . . , , , , . .
2) : . .
, - , , .
onepa, , .
, , , ( 15467-79).
, .
15467-79 , , , .
. , .
. .
: .
.
, -.
, .
3) . . = /. .
=11*60/100 1
2= 11*15/100 1-2=3
.=22700/3
1
1. (, , , )
2. .
3. , .. : =17200, =12600, .=24400, . .=12300, . =1110.
1. - - , - , . .
. 2 :
- , ( ); (- ); ( );
(- ), (, .)
. , .
.. , , , . 3 : , , ..
, - , , , .
. , - . , , . .
2. - - . , . , , . ..- - -, - - - .
- - -; .: = (, ) /3()
, . , , .
. - .
= / ,
.; - .
() - , , . . .
, () , . , .
. . () - - -.
3.
- - :
1) .-: =/=12600/12300=1,024
2) . 1 : =/=365/1,024=356
3).-: K.= . / =12300/12600=0,98
- - :
1)= /. =12600/24400=0,52
2)= ./ =24400/12600=1,93
3)=-=12600-1100=11500
4)- = / .*100%=11500/24400*100%=47%
2
.
3. ,.;
1 ,,
. - . % - - - = 1,2 % .
- 1 = 12,
= 85 , . 22 ., - = 8 . . 1100 .
1. . , , , . . , . .
- -, , - -.
. , , . . . . , , , , , , , .
-, , . - - - . , : , .. - - .