Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Представити короткий історичний аналіз становлення і розвитку трудового навчання в Україні




Питання до державного комплексного кваліфікаційного екзамену з методик початкового навчання

«Трудове навчання з практикум»

 

1. Представити короткий історичний аналіз становлення і розвитку трудового навчання в Україні.

2. Розкрити завдання трудового навчання в початковій школі.

3. Схарактеризувати дидактичні принципи як наукову базу змісту трудового навчання в початковій школі.

4. Дати характеристику методичному забезпеченню уроків трудового навчання в початковій школі.

5. Представити класифікацію методів трудового навчання в початковій школі.

6. Дати характеристику методам трудового навчання, що визначаються за джерелом інформації.

7. Дати характеристику методам трудового навчання, що визначаються за характером навчально-пізнавальної діяльності учнів.

8. Дати характеристику методам стимулювання діяльності учнів на уроках трудового навчання в початковій школі.

9. Схарактеризувати типи уроків трудового навчання в початковій школі.

10. Розкрити структуру уроків трудового навчання в початковій школі. структуру

11. Розкрити особливості планування уроків трудового навчання в початковій школі.

12. Дати характеристику основним формам організації навчальної роботи з трудового навчання в початковій школі.

13. Розкрити методику оцінювання знань та вмінь учнів з трудового навчання в початковій школі.

14. Визначити роль позакласної роботи з трудового навчання в початковій школі.

15. Розкрити роль екскурсії з трудового навчання в початковій школі.

 


Представити короткий історичний аналіз становлення і розвитку трудового навчання в Україні.

Становлення і розвиток трудового навчання і виховання в Україні не було ізольованим від світової теорії і практики. Елементи трудового виховання мали місце ще за часів Київської Русі. Ще "Поучение Владимира Мономаха детям" (1096 р.) містить поради не лінуватись, вести діяльний спосіб життя, готуватись до праці. У Київській Русі, як і в Західній Європі, ремесло було на високому рівні розвитку і вимагало відповідної підготовки робочої сили. У ХУІ-ХУІІ століттях на українських землях виникають братства, а при них братської школи, в яких навчалися діти простих трудівників: ремісників, селян.

Швидкий прогрес науки, техніки і промисловості у другій половині XIX ст. призвів до того, що суспільство було змушене змінити свої погляди на школу і трудове виховання підростаючого покоління. Для роботи на підприємствах були потрібні підготовлені, освічені робітники, а школа такої підготовки не забезпечувала. Цим, у першу чергу, і пояснюється той факт, що реформи народної освіти в різних країнах Європи проводилась під гаслом створення трудової школи, введення в навчальні плани нового предмету - ручної праці.

Ідея введення ручної праці в загальноосвітню школу поширювалась по всій Україні. Спочатку трудове навчання запроваджують в місті Коростишеві, а згодом у Херсонській, Катеринославській та Чернігівській губерніях. Наприкінці 1890 р. в Катеринославі (нині м. Дніпропетровськ) було відкрито училище, в якому для встановлення зв'язку між школою і життям запровадили додаткові навчальні предмети і позакласні практично-виховні заняття. Введення нових предметів здійснювалось за ініціативою П. І. Христиновича. Він розробив свою систему виховної ручної праці. За цією системою в Катеринославському училищі було вперше створено диференційовану програму з трудового навчання для хлопчиків і дівчаток. Хлопчики навчались обробці паперу, картону, жерсті, дроту, деревини, господарству, садівництву. Дівчаток навчали в'язанню, шиттю, кулінарії, городництву, садівництву.

Значну роботу по впровадженню в школах ручної праці проводила комісія з ручної праці, що працювала в 1913-1914 роках при Херсонській дирекції народних училищ. Комісія прийшла до висновку про необхідність докорінної реформзації навчання праці на основі зв'язку її з життям і забезпеченням розвитку самостійної творчої діяльності учнів.

Із перших років після Жовтневої революції трудове навчання в школах розглядалось як складова частина підготовки підростаючого покоління до виробничої діяльності. Проте ця робота мала значні труднощі, пов'язані з політичною нестабільністю та економічною розрухою.

У 30-х роках провідне місце в системі народної освіти в Україні займає єдина трудова школа-семирічка. У системі трудового навчання цих шкіл значне місце займає ручна праця, навчання в майстернях, сільськогосподарська праця. З перших днів навчання учні працюють в робочих кімнатах, де обробляють пластилін, папір, тканини, дерево, метал. До сільськогосподарської праці залучаються всі учні. Вони готували насіння до сівби, перевіряли схожість, очищали зерно, брали участь у польових роботах.

У жовтні 1935 року був затверджений новий навчальний план середньої школи, в якому на трудове навчання відводилась лише одна година на тиждень з першого по десятий класи, аз 1937 року викладання праці було знято з трудового плану школи. Це було, як показав наступний досвід роботи школи, великою помилкою, яку виправили лише в 1953 році. З цього часу в навчальні плани школи знову вводиться ручна праця в І-ІУ класах, праця в шкільних майстернях в V-VIII класах, практикуми з машинознавства, сільського господарства та електротехніки в УІІ-Х класах. Проте це не в повній мірі забезпечувало корінне поліпшення трудового навчання та виховання учнів. У 1958 році був прийнятий "Закон про зміцнення зв'язку школи з життям і про дальший розвиток системи народної освіти в СРСР". У цьому Законі були чітко визначені завдання школи в галузі трудового навчання і виховання. Протягом наступних років проводилась робота по удосконаленню системи трудового навчання та виховання учнів. Але незабезпечення великої кількості шкіл належною базою, відповідними кадрами, переобтяження програм і підручників не дало можливості повністю реалізувати поставлені завдання

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 740 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2610 - | 2184 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.