Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Правове забезпечення безпеки праці при виконанні основних видів робіт




Відповідно до ст. 43 Конституції України 1996 р. "кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом". Це основні положення щодо реалізації права громадян на працю, забезпечення працівникам безпеки, гігієни праці та здорового виробничого середовища і єдиного порядку організації охорони праці в Україні.

Центральне місце в системі охорони праці посідають працівники, тому й норми права визначають як зміст і гарантії права працівників на охорону праці. Такі гарантії реалізуються в процесі праці й включають комплекс правомочностей, зокрема права:

- на безпечні умови праці під час роботи на виробництві;

- на соціальне страхування від нещасних випадків та професійних захворювань;

- на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці;

- на забезпечення спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту, миючими та знешкоджуючими засобами;

- на компенсацію власником матеріальної та моральної шкоди працівникові в разі ушкодження його здоров'я.

Основними умовами безпечної роботи при виконанні слюсарних операцій є правильна організація робочого місця, користування лише справними інструментами, суворе дотримання виробничої дисципліни та вимог безпеки.

Усі частини верстатів і механізмів, що обертаються, а також об-роблювані заготовки з частинами, що виступають, мусять мати захисні огородження.

Небезпеку становлять внутрішньозаводський автомобільний і безрейковий електротранспорт, ручні вагонетки, візки, а також рух робітників у вузьких проходах чи на шляхах, де працює вантажопідйомний транспорт.

Навантажувальні і розвантажувальні роботи досі залишаються найбільш травмо- небезпечними і трудомісткими процесами предметної діяльності.

Важливу роль у забезпеченні безпеки навантажувально-розвантажувальних робіт відіграє підготовка території (зони складування) для їх виконання. Майданчики поділяють на базові (постійні) і зони складування на будівельному об’єкті (тимчасові).

Для безпечного руху транспортних засобів на території майданчиків встановлюють знаки: “В’їзд”, “Виїзд”, “Розворот” та ін..

Для безпечної організації робіт важливе значення має правильний вибір вантажопідйомних механізмів, транспортних засобів та пристосувань.

При влаштуванні зон складування встановлюють відповідні проходи між штабелями, але вони мають бути не меншими за шириною як 1 м.

Підвищені вимоги безпеки стосуються зберігання отруйних, легкозаймистих і вибухонебезпечних речовин. Дозволяється їх зберігання тільки в окремих приміщеннях, віддалених від житла.

Працівники, зайняті на вантажно-розвантажувальних роботах зобов’язані проходити попередні і періодичні медичні огляди у відповідності з чинним законодавством. Особи, допущені до навантаження і розвантаження небезпечних і особливо небезпечних вантажів, проходять спеціальне навчання з наступною атестацією.

Безпека праці при проведенні робіт познесенню будівель

Безпека робіт по знесенню будівель в значній мірі залежить від кваліфікації та навичок робітників, а також від знань і досвіду їх безпосередніх керівників (бригадирів, виконробів). Однак перед тим як ті й інші прибудуть на будівельний майданчик, повинні бути прийняті деякі вкрай важливі заходи вищим керівництвом будівництва.

Перед початком робіт по знесенню будівлі або будови від нього повинні бути від'єднані всі комунікації. Якщо належним чином не зробити цього, може статися ураження електричним струмом, витік газу, пожежа, вибух або затоплення. Необхідно вжити заходів для видалення всіх сторонніх осіб на максимально можливу відстань від майданчика і, якщо це практично можливо, обнести її огорожею заввишки не менше 2 метрів.

При будь-якому способі знесення не можна допускати скупчень уламків і будівельного сміття біля стін або на перекриттях щоб уникнути ризику ненавмисного надмірного навантаження будови. Для спуску будівельного сміття з поверхів необхідно використовувати спеціальні короби або жолоби, навіть на відокремлених та ізольованих майданчиках не слід скидати матеріал безладно.

По можливості під час роботи намагайтеся не знаходитися безпосередньо на руйнуються частинах будівлі або споруди. Наприклад, не слід стояти на цегляній стіні. Зазвичай це означає ненадійну опору як для рук, так і для ніг.

Якщо робота не може бути виконана безпечно з різних елементів будівлі, повинні бути забезпечені самонесучі підмостки, що стоять вільно, без опори на зносяться частина будівлі (

З таких помостів можна виконати значну частину робіт, особливо при знесенні цегельних і кам'яних будівель, при цьому матеріал скидається всередину будівлі. Для роботи на висоті можуть також використовуватися бадді для піднімання працівників або механізовані пересувні вишки з робочою платформою. У деяких випадках може знадобитися застосування запобіжних сіток або запобіжних поясів





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 801 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2154 - | 2045 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.