Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Приклади теплової схеми котлів




Як приклад на рис. 4 показана теплова схема котла середнього тиску з природною циркуляцією для роботи на газі і мазуті. Випаровування води відбувається в екранах топки, фестоні і частково в киплячому економайзері. Пароперегрівач двоступінчатий і розташований безпосередньо за фестоном в області високих температур газів, що визначається прагненням зменшити його поверхню нагріву при значному теплосприйняті, яке становить близько 20 % від загального. Регулювання температури перегрітої пари передбачене в поверхневому охолоджувачі. За пароперегрівачем по ходу газів послідовно розташовуються киплячий економайзер, паровміст води на виході з якого складає 15 %, а за ним останнім по ходу газів - повітропідігрівач. Одноступінчата компоновка економайзера і повітропідігрівача можлива внаслідок прийнятої невисокої температури підігріву повітря (до 250°С). Для запобігання корозії повітропідігрівача передбачено підвищення температури повітря, яке поступає в нього, за рахунок рециркуляції.

Рис. 4. Теплова схема котла середнього тиску на газі і мазуті

1 - економайзер 2 - випарні поверхні нагріву; 3 - пароперегрівач; 4 - повітропідігрівач

 

На рис. 5 показана теплова схема сучасного котла високого тиску з природною циркуляцією, призначеного для роботи на пилі твердого палива.

Випарними поверхнями нагріву є екрани, розташовані в топці і фестон. Часткове випаровування води здійснюється і в економайзері паровміст на виході з якого не перевищує 15 %. Пароперегрівач виконаний радіаційно-конвективним. Радіаційна частина пароперегрівача, виконана у вигляді ширм, розміщена в топці; конвективна частина розташована безпосередньо за фестоном. Така організація теплосприйняття пароперегрівача забезпечує можливість зниження температури продуктів згорання на виході з топки до оптимальної і покращує умов регулювання температури перегріву пари.

Рис. 5. Теплова схема котла високого тиску з природною циркуляцією на пиловугільному паливі:

1 - економайзер I ступеня; 1а - економайзер II ступеня; 2 - випарні поверхні нагріву; 3 - пароперегрівач; 4 - повітропідігрівач I ступеня; 4а - повітропідігрівач II ступеня

 

Регулювання температури перегріву пари здійснюється вприскуванням живильної води в колектори ступенів пароперегрівача. За пароперегрівачем в опускній шахті розташовані економайзер і повітропідігрівач, скомпоновані кожен в два ступені. Теплосприйняття завершується в першому по ходу повітря ступені повітропідігрівача. Використання такого розташування економайзера і повітропідігрівача визначається необхідністю високого підігріву повітря (вище 300°С). Двоступінчата компоновка економайзера і повітропідігрівача використовується, як правило, також і в котлах середнього тиску, призначених для роботи на пилі твердого палива.

На рис. 6 показана теплова схема конвективного котла середнього тиску з багатократною примусовою циркуляцією, призначеного для використання фізичної теплоти відхідних газів від технологічних агрегатів. Випарні поверхні нагріву, виконані у вигляді пакетів з змійовиків, включені паралельними контурами в систему примусової циркуляції, що зменшує втрати тиску в циркуляційній системі і знижує витрату електроенергії на циркуляційні насоси.

Рис. 6. Теплова схема конвективного котла середнього тиску з багатократною примусовою циркуляцією на відхідних газах технологічних агрегатів

1 - економайзер; 2, 2а - випарні поверхні нагріву; 3 - пароперегрівач

 

Пароперегрівач розміщується між першим і другим по ходу газів пакетами випарних поверхонь нагріву, що оберігає його від дії високих температур газів, які можуть виникати в процесі роботи технологічного агрегату. Останнім по ходу газів розміщений економайзер. Для забезпечення достатнього охолодження газів температура води, яка поступає в нього, як правило, безпосередньо після деаератора, приймається близько 105 °С.

 

Теплові схеми котельної

На теплових схемах котельних показується основне і допоміжне устаткування, яке об'єднується лініями трубопроводів для транспорту теплоносіїв у вигляді пари і води. На принциповій тепловій схемі вказується лише головне устаткування - котли, підігрівачі, деаератори, насоси і основні трубопроводи (без арматури, різних допоміжних пристроїв і другорядних трубопроводів) і не уточнюється їх кількість і розташування. Після розробки принципової теплової схеми котельною і її розрахунків вибирається необхідне устаткування котельної. Метою розрахунку теплової схеми є визначення загальних теплових навантажень (зовнішніх і витрат теплоти на власні потреби котельної) і розподіл навантажень між паровою і водонагрівною частинами навантажень; визначення усіх теплових і масових потоків, необхідних для вибору допоміжного устаткування і діаметрів трубопроводів та арматури; визначення даних для подальших техніко-економічних розрахунків.

Розрахунок теплової схеми котельної дає можливість визначити сумарну теплову потужність котельної при різних режимах роботи.

По визначених сумарних витратах пари та гарячої води і виду палива проводиться вибір типу, продуктивності і кількості котлів. В котельних із загальною тепловою потужністю (пар і гаряча вода) приблизно до 210 ГДж/год рекомендується встановлювати лише парові котли, а гарячу воду для потреб опалювання, вентиляції і гарячого водопостачання отримувати від пароводяних підігрівачів. Для потужних котельних тепловою потужністю більше 420 Гдж/год може виявитися раціональним використання комбінованих парових котлів з гнучким регулюванням парового і водогрійного навантаження. Після вибору котлів проводиться вибір усього необхідного допоміжного устаткування, тобто теплообмінних апаратів, апаратури водопідготовки, насосів, баків і ін. Усе вибране устаткування наноситься на теплову схему. Умовними лініями зображають трубопроводи для різного виду рідин, пари і газу. Складні теплові схеми котельних з паровими, водогрійними і пароводогрійними котлами визначають необхідність розрахунку теплових схем методом послідовних наближень. Для кожного елементу теплової схеми складають рівняння матеріального і теплового балансів, вирішення яких дозволяє визначити невідомі витрати і ентальпії середовищ. Загальна ув'язка цих рівнянь здійснюється складанням матеріального і теплового балансів деаератора, в якому сходяться основні потоки робочого тіла. Ряд значень величин, необхідних для ув'язки теплової схеми, отримують з розрахунку її елементів і пристроїв. Рядом значень величин можна попередньо задаватися. Наприклад, на деаерацію живильної води і підігрів сирої і хімічної води при закритій системі водопостачання приймають від 7 до 10 % від сумарно відпущеної теплової енергії зовнішнім споживачам; на втрати теплоти всередині котельній 2-3 %.

При розрахунках теплової схеми, як правило, задаються температурою води, яка іде на хімічну водоочистку 20-30°С; початкової води взимку - 5°С. Приймають втрати води в теплових мережах при закритій системі гарячого водопостачання рівними 0,5% від об'єму води в мережах або 1,5-2 % годинної витрати води в мережі.

Принципова теплова схема котельної з паровими котлами показана на рис. 7.

Рис. 7. Принципова теплова схема котельної з паровими котлами:

1 - паровиї котел; 2 - деаератор живильної води; 3 - деаератор підживлюючої води; 4 - охолоджувач випару; 5 - насос сирої води; 6 - насос живильний; 7 – насос підживлюючий; 8 - насос мережевий; 9 - насос конденсатний; 10 - бак конденсату; 11 - охолоджувач продувочної води; 12 - підігрівач сирої води; 13 - підігрівач хімічно очищеної води; 14 - охолоджувач підживлюючої води; 15 - охолоджувач конденсату; 16 - підігрівач мережевої води; 17- РОУ; 18 - сепаратор безперервного продування

ВПП – валоповоротний пристрій


Тема 11. Характеристики і конструкції котлів. Котли з природною циркуляцією низького тиску. Енергетичні котли з природною циркуляцією середнього тиску. Прямоточні котли. Компоновка котлів

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1014 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2298 - | 1984 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.