Техніка і технологія обслуговування зварювальних трансформаторів Т.Д.М. Трансформатор Дуговий Модернізований
Роботу
Виконав учень 33 групи
Херсонюк Тарас
Крижопіль 2016 рік
Перспективи розвитку зварювального виробництва
Важливою науково-технічною проблемою є створення економічних, надійних і довговічних зварних конструкцій, що можуть працювати на землі, під водою і в космосі, при великій різниці температур, в агресивних середовищах і при інтенсивному опромінюванні. За допомогою зварювання і споріднених технологій створюється більше половини валового національного продукту промислово розвинутих країн.
Основою зварювального виробництва є зварювання наплавленням. Техніка і технологія цього процесу постійно вдосконалюються. На ринку зварювального обладнання перше місце займає апаратура для дугового зварювання. Зростає виробництво апаратури для зварювання порошковими і суцільними дротами при зменшенні частки обладнання для ручного дугового зварювання покритими електродами.
Друге місце займає виробництво обладнання для контактного зварювання і при цьому частка обладнання для газового зварювання і різання зменшується. У світовій практиці останнім часом почали широко використовувати інверторні джерела живлення, що мають великі можливості для автоматичного керування зварювальними процесами.
Розширюються галузі застосування лазерних технологій, зокрема потужних діодних зварювальних лазерів з високим к.к.д. Широкі можливості використання електронно-променевого зварювання, яким за один прохід можна зварювати метали товщиною до 200…300 мм. Для розвитку важкого машинобудування велике значення має електрошлакове зварювання при виготовленні крупногабаритних товстостінних виробів Успішно розвивається контактне зварювання (роликове, точкове й рельєфне).
Розвиток електронної техніки й приладобудування призвів до створення ультразвукового, дифузійного, пресового та інших видів зварювання. Удосконалюються технології нанесення спеціального та захисного покриття методами плазмо-дугового, електронно-променевого, газотермічного й динамічного напилення. Особливе значення мають технології склеювання. Створено значну кількість клеєвих композицій, які дають можливість з'єднувати одно та різнорідні матеріали.
Актуальною залишається проблема зварювання нових матеріалів па основі заліза, міді, нікелю, алюмінію, титану та ін. В Інституті електрозварювання ім. Є. О. Патона знайшли нове рішення покращення зварюваності перспективних сплавів алюмінію і титану.
У виробництво впроваджені нові технології для зварювання полімерів і композитів на їх основі. Перспективними є з’єднання цих матеріалів за допомогою ультразвукового зварювання, зварювання тертям і струмами високої частоти.
Важливою проблемою є застосування зварювальних технологій у космічному просторі, де перспективним способом вважається електронно-променеве та лазерне зварювання. Інститутом електрозварювання
ім. Є. О. Патона разом з НВО «Енергія» проведені експерименти електронно-променевого зварювання, різання, паяння й нанесення покриття у відкритому космосі.