Видатки на державне управління включають витрати:
– на функціонування законодавчої влади (апарату Верховної Ради України, апарату Верховної Ради Автономної Республіки Крим, забезпечення діяльності народних депутатів, апарату Рахункової палати Верховної Ради України);
– на функціонування виконавчої влади (апарату Кабінету Міністрів України, апарату Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, апарату міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування);
– на утримання Президента України та його апарату;
– на утримання фінансових та фіскальних органів (Державної податкової адміністрації України, Державної контрольно-ревізійної служби України, Державної митної служби України, Державного казначейства України та інших);
– на загальне управління і статистичні служби (проведення статистичних досліджень і переписів, ведення записів щодо сімейних бюджетів);
– інші видатки на загальнодержавне управління (виготовлення національної валюти, орденів, медалей, монет, паспортизація населення, видатки на запровадження нового податкового і бюджетного законодавства).
До складу видатків на судову владу належать видатки на утримання: Конституційного Суду України, Верховного Суду України, обласних, районних (міських) судів, Вищого господарського суду, господарських і військових судів.
На державне управління спрямовуються кошти бюджетів усіх рівнів. З Державного бюджету України фінансуються видатки на функціонування законодавчої, виконавчої і судової влади, утримання Президента України та його апарату, фінансових і фіскальних органів, загальне планування і статистичної служби. З республіканського бюджету Автономної Республіки Крим утримуються органи влади Автономної Республіки Крим. З обласних, районних та місцевих бюджетів здійснюються видатки на утримання відповідних органів державної влади та місцевого самоврядування.
Планування видатків на утримання органів державної влади здійснюється у формі складання індивідуальних і зведених кошторисів. Індивідуальні кошториси складаються по конкретному органу державного управління. На рівні міністерств складаються зведені кошториси, які включають доходи і видатки інших індивідуальних кошторисів підпорядкованих установ.
Формування кошторису здійснюється на підставі лімітної довідки про асигнування із бюджету, яку надсилає вищестоящий орган усім підпорядкованим установам у двотижневий термін після затвердження бюджету, з якого проводиться фінансування. При визначенні витрат враховується об’єктивна потреба в коштах органів державної влади, виходячи із обсягів і характеру виконуваної роботи, штатної чисельності та намічених заходів щодо скорочення витрат.
Кошторис затверджується керівником відповідного вищестоящого органу не пізніше, ніж через місяць після затвердження бюджету, з якого проводиться фінансування. Разом з кошторисом затверджується штатний розпис органів державної влади, включаючи їхні структурні підрозділи, які утримуються за рахунок спеціальних чи інших позабюджетних коштів. У штатному розписі вказуються кількість штатних одиниць у розрізі структурних підрозділів, посадові оклади на кожну посаду і місячний фонд оплати праці у розрахунку на одну посаду.
У дохідній частині кошторису органів державної влади зазначаються планові обсяги бюджетних асигнувань, що надаються на їх утримання, а також надходження з інших джерел, одержання яких передбачено відповідними нормативно-правовими актами. У видатковій частині кошторису зазначається загальна сума витрат з розподілом їх за категоріями видатків економічної класифікації:
– оплата праці адміністративно-управлінського апарату;
– нарахування на зарплату;
– придбання предметів постачання та матеріалів для управлінсько-адміністративних цілей;
– видатки на відрядження;
– оплата комунальних послуг;
– придбання обладнання та предметів довгострокового користування;
– капітальне будівництво;
– капітальний ремонт.
Планування поточних та капітальних видатків на державне управління Оплата праці працівників органів державного управління.
При визначенні розмірів видатків на утримання обласних, районних, міських, селищних і сільських рад та їх виконавчих органів їм рекомендується дотримуватись типових штатів, які встановлені постановами Кабінету Міністрів України. У кошторисі доходів і видатків плануються видатки в розрізі категорій економічної класифікації.
Так, по категорії ”Оплата праці працівників бюджетних установ” плануються видатки на підставі штатного розпису, який передбачає місячний фонд оплати праці кожного конкретного органу державної влади. Річний фонд оплати праці обчислюється шляхом множення місячного фонду оплати праці на 12 місяців.
Видатки по категорії “Нарахування на зарплату” залежать від видатків попередньої категорії.
Планування видатків по категорії “Видатки на відрядження” здійснюється, виходячи із кількості та тривалості відряджень, а також віддаленості населених пунктів призначення, до яких плануються відрядження.
Видатки по категорії “Оплата комунальних послуг та енергоносіїв” визначаються, виходячи з фактичних аналогічних видатків за попередній період, а також розміру заборгованості перед відповідними організаціями за перелічені види послуг (теплопостачання, водопостачання, енергією, природний газ).
Нарахування заробітної плати треба здійснювати наступним чином.
1. Нарахування заробітної плати здійснюється в наступному порядку:
1.1. Посадовий оклад
1.2. Надбавка за ранг державних службовців
1.3. Надбавка за вислугу років у Закон України "Про державну
відсотках до посадового окладу службу";
1.4. Надбавка за почесне звання "Заслужений" 15% нараховується від посадового окладу
1.5. Преміювання
1.6. Надбавка за виконання особливо важливої роботи або високі досягнення у праці нараховується у розмірі до 50 % від посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг
1.7. Надбавка за особливі умови проходження державної служби напруженість в роботі у розмірі до 100 % посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років
Постановою Кабінету Міністрів від 09.03.2006 N268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» затверджено схеми посадових окладів керівних працівників, спеціалістів і службовців, в тому числі територіальних органів центральних органів виконавчої влади та урядових органів державного управління, а також розміри надбавок за ранг державного службовця.
Керівникам органів у межах затвердженого фонду оплати праці надано право:
1. установлювати
а) керівникам підрозділів, спеціалістам і службовцям посадові оклади відповідно до затверджених цією постановою схем посадових окладів;
б) заступникам керівників, заступникам керівників структурних підрозділів, посади яких не передбачені цією постановою, посадові оклади на 3-7 відсотків нижче передбаченого схемою посадового окладу відповідного керівника;
в) надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи: