Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 6. Господарство та економічна думка провідних країн світу у роки Першої світової війни та міжвоєнний період 1914 – 1939-х рр




Вплив Першої світової війни на економіку провідних країн світу. Подолання економічних наслідків Першої світової війни.

Зростання ролі США у світовій економіці. Розвиток господарства Великобританії, Франції та Японії у 20-ті рр. ХХ ст. Післявоєнна економіка Німеччини. План Дауеса та його наслідки. План Юнга.

Світова економічна криза 1929 – 1933 рр. Подолання економічної кризи 1929 – 1933 рр. у США. Реформи адміністрації Ф.Д.Рузвельта («Новий курс»). Розвиток етатистської системи господарських відносин у Великобританії. Антикризова політика Великобританії у 30-х роках ХХ ст. Економічний розвиток Франції в 30-х роках ХХ ст.

Особливості економічної кризи 1929 – 1933 рр. у Німеччини та Японії. Мілітаризація німецької та японської економіки в 30-х роках ХХ ст.

Причини появи інституціоналізму. Сутність, ідейно-теоретичні основи інституціоналізму та етапи його розвитку. Ранній інституціоналізм. Соціально-психологічний (технологічний) інституціоналізм Т.Веблена. Соціально-правовий інституціоналізм Д.Коммонса. Кон’юнктурно-статистичний (емпірично-прогностичний) інституціоналізм У.Мітчелла. Особливості англійського інституціоналізму Дж.Гобсона.

Історичні передумови виникнення і сутність кейнсіанства. «Кейнсіанська революція» в економічній думці. Основні положення праці Дж.М.Кейнса «Загальна теорія зайнятості, проценту та грошей». Макроекономічна модель та економічна програма Дж.М.Кейнса. Теорія ефективного попиту. Теорія мультиплікатора інвестицій і зайнятості. Кейнсіанська теорія заробітної плати, ціноутворення та інфляції. Значення кейнсіанської теорії.

Еволюція неокласичних ідей у першій половині ХХ ст. Неокласичні теорії економічного зростання. Теорія недосконалої конкуренції. Дж.В.Робінсон. Теорія монополістичної конкуренції. Е.Чемберлін. Порівняльна характеристика теорій монополістичної конкуренції Е.Чемберлена та недосконалої конкуренції Дж.В.Робінсон.

Неортодоксальна теорія Й.А.Шумпетера. Теорія ефективної конкуренції. Проблеми динамічного розвитку ринкової системи господарювання. Інноваційно-еволюційна теорія розвитку. Проблеми функціонування економічних систем. Проблеми історії економічних вчень.

 

 

Тема 7. Розвиток національних економік країн Європейської цивілізації в системі світового господарства під впливом НТР та основні напрями економічної думки (5080-ті роки ХХ ст.)

Економіка країн світу в роки Другої світової війни. Економічні наслідки Другої світової війни. Розпад світової колоніальної системи. Значення плану Маршалла для відбудови європейської економіки.

Динаміка та структурні зміни господарського розвитку другої половини 40–70-х років ХХ ст. Науково-технічний прогрес та постіндустріальне суспільство. Зміни в економіці та соціальній структурі провідних країн світу під впливом НТР.

Економічна могутність США в післявоєнному світі: фактори економічного лідерства, особливості економічного розвитку під впливом НТР в другій половині ХХ ст. Світова енергетична та економічна криза та їх вплив на економіку США. «Програма оздоровлення» адміністрації Р.Рейгана.

Шлях Німеччини до економічного лідерства в Європі: економічні наслідки другої світової війни; роль "Плану Маршалла" й реформ Л. Ерхарда для відродження економіки. Німецьке "економічне диво". Проблеми сучасного економічного розвитку країни.

Розвиток економіки Франції після другої світової війни: економічні наслідки війни, післявоєнна націоналізація; основні напрямки економічної політики і господарського розвитку в другій половині ХХ ст. Політика дирижизму.

Особливості розвитку британської економіки в післявоєнний період: підсумки другої світової війни й пріоритети економічного розвитку в другій половині ХХ ст. Особливості проведення приватизації та створення «демократії власників». Тетчеризм. Реформування «держави загального добробуту».

Господарське піднесення Японії в другій половині ХХ ст. Значення післявоєнних реформ. «Зворотній курс» Дж.Доджа і К.Шоупа.

Світова економічна інтеграція.Основні чинники європейської інтеграції. Маастріхтські угоди. «Спільний ринок» як форма економічної інтеграції. Зміни у співвідношенні позицій трьох підсистем за рівнем розвитку та загальним економічним потенціалом, особливості процесу індустріалізації в них. Значення індустріалізації сільського господарства. Основні напрями і форми розвитку міжнародних економічних відносин. Вивіз капіталу. Особливості розвитку міжнародної торгівлі. Характеристика фінансової і грошово-кредитної системи економічно розвинених країн світу. Утворення міжнародних економічних об’єднань. Роль і значення Європейського Союзу. Вплив інтеграційних факторів на розвиток національних економік провідних країн Європи та США у 50 – 70-ті роки XX ст. та його відображення в дослідженнях Дж. Вайнера, Дж.Міда, Р.Ліпсі.

Еволюція консерватизму: монетарізм (Г.Саймонс. І.Фішер. Ф. Найт. М.Фрідмен), "економіка пропозиції" (Р.Мандель, М.Фелдстайн, А.Лаффер), "теорія раціональних очікувань" (Р.Лукас, Т.Сарджент, Н.Уоллес).

Неокласичний синтез. П.Семюельсон,Дж.Хікс, Е.Хансен, Л.Клейн.Досвід застосування неокласичних рекомендацій в економічній практиці.

«Четверта хвиля» неокласичного синтезу (1980 – 1990-ті рр.). Дж.Тобін, Ф. Модільяні, А.М.Оукен, Х.Мінскі.

Неокласичні теорії економічного зростання. Модель економічного зростання. P.M.Солоу. Д.Е.Мід. С.С.Кузнець.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-04-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 513 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2152 - | 2107 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.